Activ Plătitor TVA

LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L.

CUI: 40656900
CIF: RO40656900
Reg. Com.: J2019000468048
CAEN: 4321
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 18 februarie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Lucrări de instalaţii electrice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 06:41

Despre LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L.

LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Schineni Com. Săuceşti, judetul BACĂU, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de instalaţii electrice" (cod CAEN 4321), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.068.885 RON, in crestere fata de anul precedent (+38.0%). Profitul net inregistrat a fost de 524.025 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 524.546 RON in 2019 la 1.068.885 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.068.885 RON
Venituri totale
1.070.676 RON
Cheltuieli totale
522.182 RON
Profit brut
548.494 RON
Profit net
524.025 RON
Marja profit net
49,03%
Active imobilizate
61.549 RON
Active circulante
519.716 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
448.513 RON
Casa & conturi bănci
71.203 RON
Capital propriu
554.685 RON

Contact

AdresaRomania, BACĂU, Sat Schineni Com. Săuceşti, Str. Mare nr. 32, 607543

Adresă sediu social

Romania, BACĂU, Sat Schineni Com. Săuceşti, Str. Mare nr. 32, 607543
Cod poștal: 607543
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BACĂU, Sat Schineni Com. Săuceşti, Str. Mare nr. 32, 607543
Cod postal
607543
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 18.02.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.068.885 RON
Rezultat net
524.025 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.068.885 RON 774.287 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.070.676 RON 775.679 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 522.182 RON 211.843 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 548.494 RON 563.836 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 524.025 RON 557.254 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 61.549 RON 35.910 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 519.716 RON 561.290 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 581.265 RON 597.200 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 448.513 RON 502.677 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 71.203 RON 58.613 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 26.580 RON 39.286 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 554.685 RON 557.914 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active581.265RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

4,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale581.265 RON
Datorii totale26.580 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
90,2 %Profit net / active totale
ROE
94,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
19,55 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
95,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.068.885 +38,1% față de anul precedent 1.070.676 522.182 548.494 -2,7% față de anul precedent 524.025 -6,0% față de anul precedent 0 0
2023 774.287 +480,0% față de anul precedent 775.679 211.843 563.836 +2.558,9% față de anul precedent 557.254 +2.682,0% față de anul precedent 0 0
2022 133.491 -71,1% față de anul precedent 133.787 112.581 21.206 -91,8% față de anul precedent 20.031 -92,2% față de anul precedent 0 0
2021 462.220 -7,4% față de anul precedent 465.869 206.175 259.694 -4,5% față de anul precedent 255.486 -4,3% față de anul precedent 0 0
2020 499.194 -4,8% față de anul precedent 505.492 233.622 271.870 -35,0% față de anul precedent 266.852 -34,5% față de anul precedent 0 0
2019 524.546 526.945 108.541 418.404 407.638 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 61.549 519.716 581.265 0 448.513 71.203
2023 35.910 561.290 597.200 0 502.677 58.613
2022 52.683 27.246 79.929 0 16.296 10.950
2021 0 272.811 272.811 0 211.561 61.250
2020 0 300.521 300.521 0 167.054 133.467
2019 0 410.911 410.911 0 409.873 1.038

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 26.580 -32,3% față de anul precedent 554.685 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2023 39.286 -34,1% față de anul precedent 557.914 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 59.578 +248,6% față de anul precedent 20.351 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2021 17.089 -48,9% față de anul precedent 255.766 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2020 33.429 +987,8% față de anul precedent 267.092 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2019 3.073 407.838 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
IIIRINA IANCUfondatorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 20939/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.068.885 RON. Profit: 524.025 RON

Cifra de afaceri: 1.068.885 RON. Profit: 524.025 RON

Cifra de afaceri
1.068.885 RON +38.05% față de anul precedent
Profit net
524.025 RON -5.96% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
26.580 RON -32.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 774.287 RON. Profit: 557.254 RON

Cifra de afaceri: 774.287 RON. Profit: 557.254 RON

Cifra de afaceri
774.287 RON +480.03% față de anul precedent
Profit net
557.254 RON +2681.96% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
39.286 RON -34.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 133.491 RON. Profit: 20.031 RON

Cifra de afaceri: 133.491 RON. Profit: 20.031 RON

Cifra de afaceri
133.491 RON -71.12% față de anul precedent
Profit net
20.031 RON -92.16% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
59.578 RON +248.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 462.220 RON. Profit: 255.486 RON

Cifra de afaceri: 462.220 RON. Profit: 255.486 RON

Cifra de afaceri
462.220 RON -7.41% față de anul precedent
Profit net
255.486 RON -4.26% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
17.089 RON -48.88% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 499.194 RON. Profit: 266.852 RON

Cifra de afaceri: 499.194 RON. Profit: 266.852 RON

Cifra de afaceri
499.194 RON -4.83% față de anul precedent
Profit net
266.852 RON -34.54% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
33.429 RON +987.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 524.546 RON. Profit: 407.638 RON

Cifra de afaceri: 524.546 RON. Profit: 407.638 RON

Cifra de afaceri
524.546 RON
Profit net
407.638 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
3.073 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4321 in Sat Schineni Com. Săuceşti (BACĂU)

LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4321 in Sat Schineni Com. Săuceşti (BACĂU)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

02.062026Mentiune · Buletin 20939/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat avand numarul 2 din data: 26.05.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L.
CUI
40656900
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
02.06.2026
Registrul Comerțului
J4/468/2019
EUID
ROONRC.J4/468/2019
Sediu
Sat Schineni, Comuna Săuceşti, Jud. Bacău, Strada Mare, Nr. 32
Județ
Bacău
Număr încheiere
440847
Data încheierii
02.06.2026
Număr dosar
2151923
Data dosarului
27.05.2026
Tribunal
Bacău
Registrator
Iuliana Robu

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice

Documente menționate

  • Hotărâre nr. 1 din 26.05.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii din 27.05.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 20939/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4321, Bacău

ELECTRO FEROLI SRL
CUI: 18271550CAEN: 4321
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2006-01-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.070.087 RON
Profit
74.947 RON
Angajati
0
FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL
CUI: 17904548CAEN: 4321
Activ
BACĂU, Sat Hemeiuş Com. Hemeiuş2005-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.034.037 RON
Profit
0 RON
Angajati
9
NORSONIC SRL
CUI: 10882965CAEN: 4321
Activ
BACĂU, Mun. Moineşti1998-08-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
951.060 RON
Profit
2.119 RON
Angajati
6
RETE-EL SRL
CUI: 13947449CAEN: 4321
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2001-06-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.445.142 RON
Profit
146.173 RON
Angajati
8
ELECTRO DAC BACAU S.R.L.
CUI: 42534543CAEN: 4321
Activ
BACĂU, Sat Secuieni Com. Secuieni2020-05-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
871.481 RON
Profit
248.305 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4321, Bacău

ENERGO TEAM CONECT S.R.L.
CUI: 40557010CAEN: 4321
Activ
BACĂU, Sat Măgireşti Com. Măgireşti2019-02-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.050.967 RON
Profit
264.333 RON
Angajati
10
INGENIOUS SYSTEM S.R.L.
CUI: 40758781CAEN: 4321
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
930.546 RON
Profit
30.084 RON
Angajati
7
ENERGIS CONSULT S.R.L.
CUI: 40481558CAEN: 4321
Activ
BACĂU, Sat Traian Com. Traian2019-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.215.169 RON
Profit
444.245 RON
Angajati
6

Alte firme din Bacău

KAMA CONSULTING 2019 S.R.L.
CUI: 40656935CAEN: 7020
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-02-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.700 RON
Profit
220 RON
Angajati
0
ALIFLOR FOOD S.R.L.
CUI: 40668891CAEN: 4100
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-02-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
183.840 RON
Profit
105.999 RON
Angajati
1
STALEX FLOR S.R.L.
CUI: 40546924CAEN: 4776
Activ
BACĂU, Sat Apă Asău Com. Asău2019-02-01
fara e-Factura
PSY EDEN S.R.L.
CUI: 40793789CAEN: 8699
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-03-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
27.840 RON
Profit
6.931 RON
Angajati
1
TANIS INVEST S.R.L.
CUI: 39269005CAEN: 7911
Activ
BACĂU, Orş. Târgu Ocna2018-05-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.480 RON
Profit
3.012 RON
Angajati
0
PAVOLGA COM SRL
CUI: 5380768CAEN: 4711
Activ
BACĂU, Sat Floreşti Com. Scorţeni1994-03-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
52.597 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L.?

CUI-ul LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L. este 40656900.

Unde este sediul LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L.?

LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L. are sediul in Romania, BACĂU, Sat Schineni Com. Săuceşti, Str. Mare nr. 32, 607543, Sat Schineni Com. Săuceşti, judetul BACĂU.

Cand a fost infiintata LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L.?

LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L. in 2024?

In 2024, LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.068.885 RON.

Cati angajati are LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L.?

LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L.?

LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L. are codul CAEN principal 4321 (Lucrări de instalaţii electrice).

Ce profit a inregistrat LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L. in 2024?

LIGHT. C.L. IMPIANTI S.R.L. a inregistrat un profit net de 524.025 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.