Activ

CARA IMPEX TEX S.R.L.

CUI: 40658634
CIF: 40658634
Reg. Com.: J2019002100403
CAEN: 4642
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 19 februarie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 17:35

Despre CARA IMPEX TEX S.R.L.

CARA IMPEX TEX S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 4 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei" (cod CAEN 4642), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CARA IMPEX TEX S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 186.848 RON, in crestere fata de anul precedent (+43.2%). Profitul net inregistrat a fost de 1.394 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 66.422 RON in 2019 la 186.848 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
186.848 RON
Venituri totale
226.628 RON
Cheltuieli totale
223.307 RON
Profit brut
3.321 RON
Profit net
1.394 RON
Marja profit net
0,75%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
104.054 RON
Stocuri
102.795 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
1.259 RON
Capital propriu
51.126 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti, Str. Secuilor nr. 13, 41513

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti, Str. Secuilor nr. 13, 41513
Cod poștal: 41513
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti, Str. Secuilor nr. 13, 41513
Cod postal
41513
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.02.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
186.848 RON
Rezultat net
1.394 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 186.848 RON 130.443 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 226.628 RON 230.455 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 223.307 RON 183.580 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 3.321 RON 46.875 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.394 RON 44.916 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 104.054 RON 68.816 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 104.054 RON 68.816 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 102.795 RON 58.499 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 1.259 RON 10.317 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 52.928 RON 24.054 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 51.126 RON 49.733 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active104.054RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

50,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale104.054 RON
Datorii totale52.928 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
1,3 %Profit net / active totale
ROE
2,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,97 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
49,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 186.848 +43,2% față de anul precedent 226.628 223.307 3.321 -92,9% față de anul precedent 1.394 -96,9% față de anul precedent 0 0
2023 130.443 -1,1% față de anul precedent 230.455 183.580 46.875 -23,4% față de anul precedent 44.916 -23,4% față de anul precedent 0 0
2022 131.888 -5,2% față de anul precedent 271.888 210.690 61.198 +956,6% față de anul precedent 58.615 +1.623,0% față de anul precedent 0 0
2021 139.084 +130,8% față de anul precedent 239.084 233.292 5.792 3.402 0 0
2020 60.250 -9,3% față de anul precedent 60.250 111.838 0 0 51.588 52.168
2019 66.422 66.422 70.329 0 0 3.907 5.232

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 104.054 104.054 102.795 0 1.259
2023 0 68.816 68.816 58.499 0 10.317
2022 0 78.801 78.801 77.357 1.085 359
2021 0 66.765 66.765 65.772 0 993
2020 0 40.361 40.361 39.835 0 526
2019 0 17.606 17.606 17.606 0 0

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 52.928 +120,0% față de anul precedent 51.126 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 24.054 -72,5% față de anul precedent 49.733 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2022 87.350 -31,4% față de anul precedent 4.817 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2021 127.294 +30,5% față de anul precedent -53.798 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2020 97.561 +331,0% față de anul precedent -57.200 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2019 22.638 -5.032 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

25din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare10 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 186.848 RON. Profit: 1.394 RON

Cifra de afaceri: 186.848 RON. Profit: 1.394 RON

Cifra de afaceri
186.848 RON +43.24% față de anul precedent
Profit net
1.394 RON -96.9% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
52.928 RON +120.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 130.443 RON. Profit: 44.916 RON

Cifra de afaceri: 130.443 RON. Profit: 44.916 RON

Cifra de afaceri
130.443 RON -1.1% față de anul precedent
Profit net
44.916 RON -23.37% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
24.054 RON -72.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 131.888 RON. Profit: 58.615 RON

Cifra de afaceri: 131.888 RON. Profit: 58.615 RON

Cifra de afaceri
131.888 RON -5.17% față de anul precedent
Profit net
58.615 RON +1622.96% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
87.350 RON -31.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 139.084 RON. Profit: 3.402 RON

Cifra de afaceri: 139.084 RON. Profit: 3.402 RON

Cifra de afaceri
139.084 RON +130.84% față de anul precedent
Profit net
3.402 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
127.294 RON +30.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 60.250 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 60.250 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
60.250 RON -9.29% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
52.168 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
97.561 RON +330.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 66.422 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 66.422 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
66.422 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
5.232 RON
Angajati
1
Datorii
22.638 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCARA IMPEX TEX S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4642 in Sector 4 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

CARA IMPEX TEX S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4642 in Sector 4 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4642, Municipiul Bucureşti

ER AND DO TEXTILE S.R.L.
CUI: 47317561CAEN: 4642
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2022-12-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
187.494 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
SARAS TARPAN S.R.L.
CUI: 39991693CAEN: 4642
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2018-10-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
186.242 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
VICMAR CLAL IMPEX SRL
CUI: 15526020CAEN: 4642
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2003-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
187.617 RON
Profit
15.434 RON
Angajati
2
LINA TRINH IMPEX S.R.L.
CUI: 43106600CAEN: 4642
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2020-09-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
185.952 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
NNKIDS S.R.L.
CUI: 49917171CAEN: 4642
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2024-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
195.312 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VILENTI TEXTIL S.R.L.
CUI: 43939049CAEN: 4642
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2021-03-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
179.780 RON
Profit
18.285 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4642, Municipiul Bucureşti

BUFERA MAN STYLE S.R.L.
CUI: 40658626CAEN: 4642
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
893.700 RON
Profit
105.406 RON
Angajati
3
DULĂPIORUL ANNEI S.R.L.
CUI: 40667365CAEN: 4642
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-02-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
444.368 RON
Profit
61.133 RON
Angajati
0
ORFEO STORE S.R.L.
CUI: 40653068CAEN: 4642
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-02-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.393.981 RON
Profit
395.404 RON
Angajati
2
OEIA IMPOREX S.R.L.
CUI: 40711576CAEN: 4642
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.470.513 RON
Profit
189.430 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

BOLLYWOOD BAZAR S.R.L.
CUI: 40658642CAEN: 4762
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-02-19
fara e-Factura
VGP PARK BUCHAREST S.R.L.
CUI: 40654470CAEN: 6811
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-02-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.261.764 RON
Profit
6.470.931 RON
Angajati
0
KUSHMA 9 STUDIO S.R.L.
CUI: 40659729CAEN: 5912
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
67.143 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
QUANTIM TECHNOLOGIES S.R.L.
CUI: 40641276CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2019-02-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
145.530 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PLISSADO S.R.L.
CUI: 40684129CAEN: 1421
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
295.555 RON
Profit
113.465 RON
Angajati
3
PECULIAR89 S.R.L.
CUI: 40387918CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-01-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
34.740 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
EDGE COMMUNICATIONS S.R.L.
CUI: 40882479CAEN: 7311
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-04-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
986.033 RON
Profit
356.706 RON
Angajati
2
WELLDONE PROPERTIES SRL
CUI: 38453203CAEN: 4642
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2017-11-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
903.139 RON
Profit
1.310 RON
Angajati
2
DEDE CLEAN TEAM S.R.L.
CUI: 42653587CAEN: 4312
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2020-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.987.845 RON
Profit
802.202 RON
Angajati
11

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CARA IMPEX TEX S.R.L.?

CUI-ul CARA IMPEX TEX S.R.L. este 40658634.

Unde este sediul CARA IMPEX TEX S.R.L.?

CARA IMPEX TEX S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti, Str. Secuilor nr. 13, 41513, Sector 4 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata CARA IMPEX TEX S.R.L.?

CARA IMPEX TEX S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CARA IMPEX TEX S.R.L. in 2024?

In 2024, CARA IMPEX TEX S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 186.848 RON.

Cati angajati are CARA IMPEX TEX S.R.L.?

CARA IMPEX TEX S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are CARA IMPEX TEX S.R.L.?

CARA IMPEX TEX S.R.L. are codul CAEN principal 4642 (Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei).

Ce profit a inregistrat CARA IMPEX TEX S.R.L. in 2024?

CARA IMPEX TEX S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.394 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.