Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Surse și actualizareActualizat: 11 octombrie 2026 la 23:46
Despre ECES SOLUTIONS S.R.L.
ECES SOLUTIONS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia, judetul SUCEAVA, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea" (cod CAEN 7112), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, ECES SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 404.894 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+283.6%). Profitul net inregistrat a fost de 7.321 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut de la 281.332 RON in 2019 la 404.894 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din ianuarie 2023.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 404.894 RON
- Venituri totale
- 390.100 RON
- Cheltuieli totale
- 379.149 RON
- Profit brut
- 10.951 RON
- Profit net
- 7.321 RON
- Marja profit net
- 1,81%
- Active imobilizate
- 270.779 RON
- Active circulante
- 155.118 RON
- Stocuri
- 99.766 RON
- Creanțe
- 47.235 RON
- Casa & conturi bănci
- 8.117 RON
- Capital propriu
- 215.372 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, SUCEAVA, Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia, Str. Sfânta Ecaterina nr. 32
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 21.02.2019
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
- Platitor TVA
- Da
- TVA la incasare (RTVAI)
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 ianuarie 2023)
- TVA la incasare
- 1 aprilie 2021
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2019 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 404.894 RON
- Rezultat net
- 7.321 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 404.894 RON | 105.536 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 390.100 RON | 331.393 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 379.149 RON | 328.992 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 10.951 RON | 2.401 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 7.321 RON | 1.252 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 270.779 RON | 281.952 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 155.118 RON | 167.286 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 425.897 RON | 449.238 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 99.766 RON | 96.190 RON |
| CreanțeSume de încasat | 47.235 RON | 61.016 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 8.117 RON | 10.080 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 210.525 RON | 241.187 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 215.372 RON | 208.051 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 1,7 %Profit net / active totale
- ROE
- 3,4 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,74 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 50,6 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 404.894 +283,7% față de anul precedent | 390.100 | 379.149 | 10.951 +356,1% față de anul precedent | 7.321 +484,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 105.536 -92,4% față de anul precedent | 331.393 | 328.992 | 2.401 -98,8% față de anul precedent | 1.252 -99,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 1.396.774 +136,2% față de anul precedent | 1.419.173 | 1.223.100 | 196.073 +810,6% față de anul precedent | 187.181 +1.061,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 591.293 +133,2% față de anul precedent | 591.798 | 570.266 | 21.532 -42,5% față de anul precedent | 16.112 -54,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 253.508 -9,9% față de anul precedent | 253.508 | 216.089 | 37.419 -74,7% față de anul precedent | 35.052 -75,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 281.332 | 281.332 | 133.622 | 147.710 | 144.254 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 270.779 | 155.118 | 425.897 | 99.766 | 47.235 | 8.117 |
| 2023 | 281.952 | 167.286 | 449.238 | 96.190 | 61.016 | 10.080 |
| 2022 | 117.551 | 130.296 | 247.847 | 47.909 | 49.109 | 33.278 |
| 2021 | 122.924 | 212.234 | 335.158 | 1.930 | 113.993 | 96.311 |
| 2020 | 108.552 | 114.227 | 222.779 | 733 | 48.085 | 65.409 |
| 2019 | 41.559 | 133.255 | 174.814 | 9.718 | 17.164 | 106.373 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 210.525 -12,7% față de anul precedent | 215.372 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 241.187 +487,6% față de anul precedent | 208.051 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 41.048 -75,2% față de anul precedent | 206.799 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 165.540 +282,6% față de anul precedent | 169.618 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 43.273 +42,5% față de anul precedent | 179.506 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 30.360 | 144.454 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
9 repere. O singură cronologie.
Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 404.894 RON. Profit: 7.321 RON
Cifra de afaceri: 404.894 RON. Profit: 7.321 RON
- Cifra de afaceri
- 404.894 RON +283.65% față de anul precedent
- Profit net
- 7.321 RON +484.74% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 210.525 RON -12.71% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 105.536 RON. Profit: 1.252 RON
Cifra de afaceri: 105.536 RON. Profit: 1.252 RON
- Cifra de afaceri
- 105.536 RON -92.44% față de anul precedent
- Profit net
- 1.252 RON -99.33% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 241.187 RON +487.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.396.774 RON. Profit: 187.181 RON
Cifra de afaceri: 1.396.774 RON. Profit: 187.181 RON
- Cifra de afaceri
- 1.396.774 RON +136.22% față de anul precedent
- Profit net
- 187.181 RON +1061.75% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 41.048 RON -75.2% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 591.293 RON. Profit: 16.112 RON
Cifra de afaceri: 591.293 RON. Profit: 16.112 RON
- Cifra de afaceri
- 591.293 RON +133.24% față de anul precedent
- Profit net
- 16.112 RON -54.03% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 165.540 RON +282.55% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2021Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 253.508 RON. Profit: 35.052 RON
Cifra de afaceri: 253.508 RON. Profit: 35.052 RON
- Cifra de afaceri
- 253.508 RON -9.89% față de anul precedent
- Profit net
- 35.052 RON -75.7% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 43.273 RON +42.53% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 281.332 RON. Profit: 144.254 RON
Cifra de afaceri: 281.332 RON. Profit: 144.254 RON
- Cifra de afaceri
- 281.332 RON
- Profit net
- 144.254 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 30.360 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataECES SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia (SUCEAVA)
ECES SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia (SUCEAVA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 7112, Suceava
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7112, Suceava
Alte firme din Suceava
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul ECES SOLUTIONS S.R.L.?
CUI-ul ECES SOLUTIONS S.R.L. este 40679300.
Unde este sediul ECES SOLUTIONS S.R.L.?
ECES SOLUTIONS S.R.L. are sediul in Romania, SUCEAVA, Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia, Str. Sfânta Ecaterina nr. 32, Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia, judetul SUCEAVA.
Cand a fost infiintata ECES SOLUTIONS S.R.L.?
ECES SOLUTIONS S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a ECES SOLUTIONS S.R.L. in 2024?
In 2024, ECES SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 404.894 RON.
Cati angajati are ECES SOLUTIONS S.R.L.?
ECES SOLUTIONS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are ECES SOLUTIONS S.R.L.?
ECES SOLUTIONS S.R.L. are codul CAEN principal 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea).
Ce profit a inregistrat ECES SOLUTIONS S.R.L. in 2024?
ECES SOLUTIONS S.R.L. a inregistrat un profit net de 7.321 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 11 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 11 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.