Activ

VALTISTINO TRANSPORT S.R.L.

CUI: 40679360
CIF: 40679360
Reg. Com.: J2019000490177
CAEN: 4933
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 21 februarie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 23:27

Despre VALTISTINO TRANSPORT S.R.L.

VALTISTINO TRANSPORT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Galaţi, judetul GALAŢI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă" (cod CAEN 4933), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2023, VALTISTINO TRANSPORT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 33.917 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-68.8%). Profitul net inregistrat a fost de 1.995 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 108.753 RON in 2020 la 33.917 RON in 2023.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
33.917 RON
Venituri totale
33.917 RON
Cheltuieli totale
31.608 RON
Profit brut
2.309 RON
Profit net
1.995 RON
Marja profit net
5,88%
Active imobilizate
5.000 RON
Active circulante
33.457 RON
Stocuri
1.849 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
31.608 RON
Capital propriu
38.011 RON

Contact

AdresaRomania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Str. Dr.Alexandru Carnabel nr. 18-20
Telefon0747911824

Adresă sediu social

Romania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Str. Dr.Alexandru Carnabel nr. 18-20
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Str. Dr.Alexandru Carnabel nr. 18-20
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 21.02.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Platitor TVA
Nu

Stare inactivitate

Data inactivare
2 aprilie 2021
Data reactivare
21 martie 2022

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2023 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2023
Cifră de afaceri
33.917 RON
Rezultat net
1.995 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2023 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2023 2022
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 33.917 RON 108.838 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 33.917 RON 108.838 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 31.608 RON 97.644 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 2.309 RON 11.194 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.995 RON 7.994 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 5.000 RON 7.500 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 33.457 RON 31.648 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 38.457 RON 39.148 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 1.849 RON 1.849 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 31.608 RON 29.799 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 446 RON 3.132 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 38.011 RON 36.016 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2023

Total active38.457RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2023

1,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale38.457 RON
Datorii totale446 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2023

ROA
5,2 %Profit net / active totale
ROE
5,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
75,02 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
98,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2023 33.917 -68,8% față de anul precedent 33.917 31.608 2.309 -79,4% față de anul precedent 1.995 -75,0% față de anul precedent 0 0
2022 108.838 +26,5% față de anul precedent 108.838 97.644 11.194 -77,8% față de anul precedent 7.994 -83,7% față de anul precedent 0 0
2021 86.018 -20,9% față de anul precedent 90.918 40.459 50.459 -1,9% față de anul precedent 48.976 +1,1% față de anul precedent 0 0
2020 108.753 108.753 57.299 51.454 48.463 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2023 5.000 33.457 38.457 1.849 0 31.608
2022 7.500 31.648 39.148 1.849 0 29.799
2021 10.000 18.852 28.852 1.849 0 17.003
2020 121 1.955 2.076 0 0 1.955

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2023 446 -85,8% față de anul precedent 38.011 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 3.132 +277,8% față de anul precedent 36.016 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 829 -96,4% față de anul precedent 28.023 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 23.029 -20.953 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2023

25din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2023 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2023
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 33.917 RON. Profit: 1.995 RON

Cifra de afaceri: 33.917 RON. Profit: 1.995 RON

Cifra de afaceri
33.917 RON -68.84% față de anul precedent
Profit net
1.995 RON -75.04% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
446 RON -85.76% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 108.838 RON. Profit: 7.994 RON

Cifra de afaceri: 108.838 RON. Profit: 7.994 RON

Cifra de afaceri
108.838 RON +26.53% față de anul precedent
Profit net
7.994 RON -83.68% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
3.132 RON +277.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 86.018 RON. Profit: 48.976 RON

Cifra de afaceri: 86.018 RON. Profit: 48.976 RON

Cifra de afaceri
86.018 RON -20.91% față de anul precedent
Profit net
48.976 RON +1.06% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
829 RON -96.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 108.753 RON. Profit: 48.463 RON

Cifra de afaceri: 108.753 RON. Profit: 48.463 RON

Cifra de afaceri
108.753 RON
Profit net
48.463 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
23.029 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVALTISTINO TRANSPORT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4933 in Mun. Galaţi (GALAŢI)

VALTISTINO TRANSPORT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4933 in Mun. Galaţi (GALAŢI)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4933, Galaţi

SCAMA ŞIC SRL
CUI: 29944651CAEN: 4933
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2012-03-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
35.950 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
GANCRIS DRIVE SRL
CUI: 34095145CAEN: 4933
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2015-02-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
33.807 RON
Profit
6.675 RON
Angajati
1
DANYLIL & ALEX TAX S.R.L.
CUI: 44839528CAEN: 4933
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2021-09-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
36.718 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
NOELA SRL
CUI: 5340607CAEN: 4933
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi1994-03-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
33.747 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
LAURIAMANDI SRL
CUI: 23373327CAEN: 4933
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2008-02-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
41.333 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CIUREA V.N. TAXI SRL
CUI: 36725409CAEN: 4933
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2016-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
29.621 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4933, Galaţi

LOGISTIC STIL ATDAMAC S.R.L.
CUI: 40742777CAEN: 4933
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2019-03-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
113.456 RON
Profit
18.620 RON
Angajati
1
JACRAL FAMILY TRANS S.R.L.
CUI: 40560414CAEN: 4933
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2019-02-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
38.320 RON
Profit
4.683 RON
Angajati
0
TUSGAB TRANS S.R.L.
CUI: 40785301CAEN: 4933
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2019-03-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
40.672 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Galaţi

ALV LUB S.R.L.
CUI: 40679351CAEN: 4532
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2019-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.223.962 RON
Profit
1.647 RON
Angajati
2
RIHANNA GIDRA FOTO S.R.L.
CUI: 40679378CAEN: 7420
Activ
GALAŢI, Sat Pechea Com. Pechea2019-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.110 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
DENTAL CREATIVE CENTER S.R.L.
CUI: 40572222CAEN: 8623
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2019-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.600.752 RON
Profit
722.272 RON
Angajati
7
YORDIANA GEORGYO S.R.L.
CUI: 39245391CAEN: 4711
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2018-04-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
592.078 RON
Profit
676 RON
Angajati
3
MIOMAR YULCRISTRANS S.R.L.
CUI: 42260685CAEN: 4941
Activ
GALAŢI, Sat Stoicani Com. Folteşti2020-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
188.689 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CANCAZ SA
CUI: 1644476CAEN: 5520
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi1992-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
750.496 RON
Profit
5.156 RON
Angajati
7

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul VALTISTINO TRANSPORT S.R.L.?

CUI-ul VALTISTINO TRANSPORT S.R.L. este 40679360.

Unde este sediul VALTISTINO TRANSPORT S.R.L.?

VALTISTINO TRANSPORT S.R.L. are sediul in Romania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Str. Dr.Alexandru Carnabel nr. 18-20, Mun. Galaţi, judetul GALAŢI.

Cand a fost infiintata VALTISTINO TRANSPORT S.R.L.?

VALTISTINO TRANSPORT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a VALTISTINO TRANSPORT S.R.L. in 2023?

In 2023, VALTISTINO TRANSPORT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 33.917 RON.

Cati angajati are VALTISTINO TRANSPORT S.R.L.?

VALTISTINO TRANSPORT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2023.

Ce activitate are VALTISTINO TRANSPORT S.R.L.?

VALTISTINO TRANSPORT S.R.L. are codul CAEN principal 4933 (Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă).

Ce profit a inregistrat VALTISTINO TRANSPORT S.R.L. in 2023?

VALTISTINO TRANSPORT S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.995 RON in 2023.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.