Activ Plătitor TVAe‑Factură

BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L.

CUI: 40684870
CIF: RO40684870
Reg. Com.: J2019002363404
CAEN: 2511
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 februarie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 02:47

Despre BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L.

BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice" (cod CAEN 2511), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 5.817.537 RON, in scadere fata de anul precedent (-12.2%). Profitul net inregistrat a fost de 912.033 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 11, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 375.021 RON in 2019 la 5.817.537 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din septembrie 2022.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
5.817.537 RON
Venituri totale
6.029.329 RON
Cheltuieli totale
4.947.906 RON
Profit brut
1.081.423 RON
Profit net
912.033 RON
Marja profit net
15,68%
Active imobilizate
1.579.981 RON
Active circulante
1.839.211 RON
Stocuri
709.403 RON
Creanțe
917.982 RON
Casa & conturi bănci
211.826 RON
Capital propriu
913.233 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Cal. Griviţei nr. 530
Detalii adresaPUNCT FIX "PUTUL LUI CRACIUN". O CAMERA

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Cal. Griviţei nr. 530
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Cal. Griviţei nr. 530
Detalii
PUNCT FIX "PUTUL LUI CRACIUN". O CAMERA
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.02.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 septembrie 2022)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
5.817.537 RON
Rezultat net
912.033 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 5.817.537 RON 6.625.685 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 6.029.329 RON 6.530.776 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 4.947.906 RON 6.258.043 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 1.081.423 RON 272.733 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 912.033 RON 236.140 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.579.981 RON 1.630.180 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.839.211 RON 738.917 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 3.419.192 RON 2.369.097 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 709.403 RON 272.777 RON
CreanțeSume de încasat 917.982 RON 435.376 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 211.826 RON 30.764 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 2.505.959 RON 1.474.909 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 913.233 RON 894.188 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 11 persoane 8 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active3.419.192RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

73,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale3.419.192 RON
Datorii totale2.505.959 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
26,7 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,73 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
26,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 5.817.537 -12,2% față de anul precedent 6.029.329 4.947.906 1.081.423 +296,5% față de anul precedent 912.033 +286,2% față de anul precedent 0 0
2023 6.625.685 -0,8% față de anul precedent 6.530.776 6.258.043 272.733 +124,7% față de anul precedent 236.140 +125,1% față de anul precedent 0 0
2022 6.676.191 +6,1% față de anul precedent 6.470.740 6.349.344 121.396 -83,5% față de anul precedent 104.886 -84,9% față de anul precedent 0 0
2021 6.290.331 +36,7% față de anul precedent 6.533.248 5.796.139 737.109 +16,3% față de anul precedent 694.003 +17,4% față de anul precedent 0 0
2020 4.603.166 +1.127,4% față de anul precedent 4.662.505 4.028.492 634.013 +186,5% față de anul precedent 591.075 +171,7% față de anul precedent 0 0
2019 375.021 375.021 153.738 221.283 217.533 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.579.981 1.839.211 3.419.192 709.403 917.982 211.826
2023 1.630.180 738.917 2.369.097 272.777 435.376 30.764
2022 1.636.164 1.060.377 2.696.541 712.278 204.130 143.969
2021 1.441.375 1.364.496 2.805.871 977.550 161.014 225.932
2020 11.966 1.334.106 1.346.072 213.143 203.905 917.058
2019 0 312.115 312.115 84.034 1.124 226.957

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 2.505.959 +69,9% față de anul precedent 913.233 Neraportat 11 +37,5% față de anul precedent
2023 1.474.909 -23,8% față de anul precedent 894.188 Neraportat 8 0,0% față de anul precedent
2022 1.935.518 +13,7% față de anul precedent 761.023 Neraportat 8 +60,0% față de anul precedent
2021 1.702.260 +217,3% față de anul precedent 1.103.611 Neraportat 5 -16,7% față de anul precedent
2020 536.464 +473,3% față de anul precedent 809.608 Neraportat 6 +500,0% față de anul precedent
2019 93.582 218.533 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

41din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare16 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 5.817.537 RON. Profit: 912.033 RON

Cifra de afaceri: 5.817.537 RON. Profit: 912.033 RON

Cifra de afaceri
5.817.537 RON -12.2% față de anul precedent
Profit net
912.033 RON +286.23% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
11 +37.5% față de anul precedent
Datorii
2.505.959 RON +69.91% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 6.625.685 RON. Profit: 236.140 RON

Cifra de afaceri: 6.625.685 RON. Profit: 236.140 RON

Cifra de afaceri
6.625.685 RON -0.76% față de anul precedent
Profit net
236.140 RON +125.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8 0% față de anul precedent
Datorii
1.474.909 RON -23.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 6.676.191 RON. Profit: 104.886 RON

Cifra de afaceri: 6.676.191 RON. Profit: 104.886 RON

Cifra de afaceri
6.676.191 RON +6.13% față de anul precedent
Profit net
104.886 RON -84.89% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8 +60% față de anul precedent
Datorii
1.935.518 RON +13.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 6.290.331 RON. Profit: 694.003 RON

Cifra de afaceri: 6.290.331 RON. Profit: 694.003 RON

Cifra de afaceri
6.290.331 RON +36.65% față de anul precedent
Profit net
694.003 RON +17.41% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 -16.67% față de anul precedent
Datorii
1.702.260 RON +217.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 4.603.166 RON. Profit: 591.075 RON

Cifra de afaceri: 4.603.166 RON. Profit: 591.075 RON

Cifra de afaceri
4.603.166 RON +1127.44% față de anul precedent
Profit net
591.075 RON +171.72% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +500% față de anul precedent
Datorii
536.464 RON +473.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 375.021 RON. Profit: 217.533 RON

Cifra de afaceri: 375.021 RON. Profit: 217.533 RON

Cifra de afaceri
375.021 RON
Profit net
217.533 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
93.582 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2511 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2511 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 2511, Municipiul Bucureşti

PRESTIGE ART & DESIGN SRL
CUI: 22876878CAEN: 2511
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2007-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.840.540 RON
Profit
746.370 RON
Angajati
11
TORNUM SRL
CUI: 24851381CAEN: 2511
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2008-12-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.681.614 RON
Profit
31.817 RON
Angajati
6
VOLC TOTAL TRADING SRL
CUI: 35618854CAEN: 2511
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2016-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.935.896 RON
Profit
1.044.519 RON
Angajati
6
ARC CONSTRUCT METAL S.R.L.
CUI: 42985098CAEN: 2511
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2020-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.497.264 RON
Profit
1.441.453 RON
Angajati
17
EUROHALE ANTREPRENOR SRL
CUI: 6612130CAEN: 2511
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti1994-12-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.244.673 RON
Profit
148.299 RON
Angajati
17
VALRO MET S.R.L.
CUI: 45145419CAEN: 2511
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2021-10-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.391.992 RON
Profit
700.249 RON
Angajati
5

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 2511, Municipiul Bucureşti

DEDE CONSTRUCT METAL S.R.L.
CUI: 40618460CAEN: 2511
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
961.515 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
STEEL MADE INVEST S.R.L.
CUI: 40737266CAEN: 2511
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2019-03-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
752.373 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
TEMO CRAFT S.R.L.
CUI: 40509179CAEN: 2511
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2019-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.035.595 RON
Profit
33.581 RON
Angajati
4
HORECA TOTAL SOLUTIONS 94 S.R.L.
CUI: 40797314CAEN: 2511
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-03-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
571.833 RON
Profit
7.385 RON
Angajati
2

Alte firme din Municipiul Bucureşti

OLOGRAPHIC MEDIA S.R.L.
CUI: 40684838CAEN: 7420
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
70.056 RON
Profit
7.599 RON
Angajati
1
GRADCONSTRUCT SERVICES S.R.L.
CUI: 40685779CAEN: 4941
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BOLOGA BUSINESS S.R.L.
CUI: 40683930CAEN: 9531
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2019-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
830.041 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
JOY SPORT DIVISION S.R.L.
CUI: 40688490CAEN: 1413
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
122.495 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SMART EXCHANGE OFFICE S.R.L.
CUI: 40659630CAEN: 6612
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
281.401 RON
Profit
104.549 RON
Angajati
3
DE FUSCO AGRO S.R.L.
CUI: 40703867CAEN: 0111
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-02-27
fara e-Factura
CHRONOBITE S.R.L.
CUI: 40419947CAEN: 4777
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2019-01-14
fara e-Factura
STRATEGY EXPERIENCE S.R.L.
CUI: 40911817CAEN: 7739
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
180.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MARC S PUB SRL
CUI: 38474222CAEN: 5610
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
180.222 RON
Profit
54.387 RON
Angajati
1
X-TREME RISK S.R.L.
CUI: 42672007CAEN: 4399
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2020-06-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
96.419 RON
Profit
37.787 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L.?

CUI-ul BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L. este 40684870.

Unde este sediul BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L.?

BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Cal. Griviţei nr. 530, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L.?

BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L. in 2024?

In 2024, BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 5.817.537 RON.

Cati angajati are BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L.?

BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L. a raportat un numar mediu de 11 salariati in 2024.

Ce activitate are BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L.?

BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L. are codul CAEN principal 2511 (Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice).

Ce profit a inregistrat BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L. in 2024?

BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L. a inregistrat un profit net de 912.033 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.