Activ Plătitor TVA

ERIK MASKINER S.R.L.

CUI: 40686162
CIF: RO40686162
Reg. Com.: J05/755/2019
CAEN: 4661
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 februarie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 06:44

Despre ERIK MASKINER S.R.L.

ERIK MASKINER S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Săud Com. Bunteşti, judetul BIHOR, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor" (cod CAEN 4661), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ERIK MASKINER S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 960.001 RON, in scadere fata de anul precedent (-11.8%). Profitul net inregistrat a fost de 6.356 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 435.477 RON in 2019 la 960.001 RON in 2024. Datoriile raportate (1.157.055 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
960.001 RON
Venituri totale
960.883 RON
Cheltuieli totale
925.700 RON
Profit brut
35.183 RON
Profit net
6.356 RON
Marja profit net
0,66%
Active imobilizate
15.994 RON
Active circulante
653.569 RON
Stocuri
487.092 RON
Creanțe
48.184 RON
Casa & conturi bănci
118.293 RON
Capital propriu
-487.492 RON

Contact

AdresaRomania, BIHOR, Sat Săud Com. Bunteşti, SĂUD nr. 120, 417123
Telefon0745827121

Adresă sediu social

Romania, BIHOR, Sat Săud Com. Bunteşti, SĂUD nr. 120, 417123
Cod poștal: 417123
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BIHOR, Sat Săud Com. Bunteşti, SĂUD nr. 120, 417123
Cod postal
417123
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.02.2019
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Beiuş
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
960.001 RON
Rezultat net
6.356 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 960.001 RON 1.088.900 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 960.883 RON 1.089.029 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 925.700 RON 1.232.970 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 35.183 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 6.356 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 143.941 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 154.831 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 15.994 RON 14.293 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 653.569 RON 413.742 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 669.563 RON 428.035 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 487.092 RON 263.155 RON
CreanțeSume de încasat 48.184 RON 108.075 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 118.293 RON 42.512 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.157.055 RON 921.884 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -487.492 RON -493.849 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 4 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active669.563RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

172,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale669.563 RON
Datorii totale1.157.055 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,9 %Profit net / active totale
ROE
-1,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,56 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-72,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 960.001 -11,8% față de anul precedent 960.883 925.700 35.183 6.356 0 0
2023 1.088.900 +27,7% față de anul precedent 1.089.029 1.232.970 0 0 143.941 154.831
2022 853.040 +3,9% față de anul precedent 853.061 1.148.595 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 295.534 303.893
2021 820.798 -2,8% față de anul precedent 820.798 793.880 26.918 -20,7% față de anul precedent 18.710 -27,1% față de anul precedent 0 0
2020 844.587 +94,0% față de anul precedent 848.246 814.288 33.958 25.673 0 0
2019 435.477 436.647 511.998 0 0 75.351 79.707

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 15.994 653.569 669.563 487.092 48.184 118.293
2023 14.293 413.742 428.035 263.155 108.075 42.512
2022 20.350 844.196 864.546 700.728 79.206 64.262
2021 26.407 1.172.863 1.199.270 926.792 130.892 115.179
2020 0 676.157 676.157 554.881 82.886 38.390
2019 0 651.031 651.031 317.503 283.030 50.498

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.157.055 +25,5% față de anul precedent -487.492 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2023 921.884 -23,4% față de anul precedent -493.849 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2022 1.203.564 -2,5% față de anul precedent -339.018 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2021 1.234.395 +69,1% față de anul precedent -35.125 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2020 729.991 -0,1% față de anul precedent -53.834 Neraportat 3 +200,0% față de anul precedent
2019 730.538 -79.507 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

55din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 960.001 RON. Profit: 6.356 RON

Cifra de afaceri: 960.001 RON. Profit: 6.356 RON

Cifra de afaceri
960.001 RON -11.84% față de anul precedent
Profit net
6.356 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
1.157.055 RON +25.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.088.900 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.088.900 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.088.900 RON +27.65% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
154.831 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
921.884 RON -23.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 853.040 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 853.040 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
853.040 RON +3.93% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
303.893 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
1.203.564 RON -2.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 820.798 RON. Profit: 18.710 RON

Cifra de afaceri: 820.798 RON. Profit: 18.710 RON

Cifra de afaceri
820.798 RON -2.82% față de anul precedent
Profit net
18.710 RON -27.12% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
1.234.395 RON +69.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 844.587 RON. Profit: 25.673 RON

Cifra de afaceri: 844.587 RON. Profit: 25.673 RON

Cifra de afaceri
844.587 RON +93.95% față de anul precedent
Profit net
25.673 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +200% față de anul precedent
Datorii
729.991 RON -0.07% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 435.477 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 435.477 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
435.477 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
79.707 RON
Angajati
1
Datorii
730.538 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataERIK MASKINER S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4661 in Sat Săud Com. Bunteşti (BIHOR)

ERIK MASKINER S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4661 in Sat Săud Com. Bunteşti (BIHOR)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4661, Bihor

ARCAFIN SRL
CUI: 9032120CAEN: 4661
Activ
BIHOR, Mun. Oradea1996-12-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.541.613 RON
Profit
524.973 RON
Angajati
4
AGRO SALSO SRL
CUI: 30425879CAEN: 4661
Activ
BIHOR, Mun. Salonta2012-07-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
842.091 RON
Profit
19.755 RON
Angajati
2
TOCATINO SRL
CUI: 14045223CAEN: 4661
Activ
BIHOR, Sat Chişirid Com. Nojorid2001-07-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.706.660 RON
Profit
69.054 RON
Angajati
3
HUNROM AGROTEHNICS SRL
CUI: 27276629CAEN: 4661
Activ
BIHOR, Mun. Oradea2010-08-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
790.852 RON
Profit
2.894 RON
Angajati
2
SMART AGRO MACHINES SRL
CUI: 30507537CAEN: 4661
Activ
BIHOR, Sat Sântandrei Com. Sântandrei2012-08-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.198.306 RON
Profit
0 RON
Angajati
15
RAPIDEX SRL
CUI: 2721810CAEN: 4661
Activ
BIHOR, Sat Biharia Com. Biharia1993-01-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
416.882 RON
Profit
0 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4661, Bihor

UTILAJE CIUCIU S.R.L.
CUI: 42242638CAEN: 4661
Activ
BIHOR, Sat Săud Com. Bunteşti2020-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
255.200 RON
Profit
58.699 RON
Angajati
0
MAS AGRO STANDARD S.R.L.
CUI: 39993651CAEN: 4661
Activ
BIHOR, Mun. Salonta2018-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
46.618 RON
Profit
6.146 RON
Angajati
3
KOSZTI SZABO MANASSE S.R.L.
CUI: 43277197CAEN: 4661
Activ
BIHOR, Sat Sălard Com. Sălard2020-11-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
112.407 RON
Profit
54.216 RON
Angajati
0

Alte firme din Bihor

VANDORMOZI PARTIUM S.R.L.
CUI: 40686154CAEN: 5914
Activ
BIHOR, Sat Cubulcut Orş. Săcueni2019-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
502.986 RON
Profit
268.106 RON
Angajati
1
VMM PICTURE STUDIO S.R.L.
CUI: 40686189CAEN: 7420
Activ
BIHOR, Mun. Oradea2019-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
236.241 RON
Profit
38.647 RON
Angajati
2
RIDEO DENT S.R.L.
CUI: 40681033CAEN: 3250
Activ
BIHOR, Mun. Oradea2019-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
66.800 RON
Profit
8.313 RON
Angajati
0
DEXTER IMPROVEMENTS S.R.L.
CUI: 40698531CAEN: 3312
Activ
BIHOR, Sat Palota Com. Sântandrei2019-02-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.748 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
KILOGRAM S.R.L.
CUI: 40592300CAEN: 1039
Activ
BIHOR, Mun. Oradea2019-02-07
fara e-Factura
ADAN SARKOZI S.R.L.
CUI: 40756829CAEN: 4120
Activ
BIHOR, Sat Biharia Com. Biharia2019-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
179.949 RON
Profit
3.561 RON
Angajati
3
VAINA TRANS S.R.L.
CUI: 40022504CAEN: 4941
Activ
BIHOR, Sat Sânmartin Com. Sânmartin2018-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.278.208 RON
Profit
39.001 RON
Angajati
4
WEBNODE CONSULTING S.R.L.
CUI: 41756371CAEN: 6220
Activ
BIHOR, Orş. Ştei2019-10-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
98.946 RON
Profit
35.767 RON
Angajati
0
RUBYCLEAN S.R.L.
CUI: 49495719CAEN: 9601
Activ
BIHOR, Mun. Oradea2024-01-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.750 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ERIK MASKINER S.R.L.?

CUI-ul ERIK MASKINER S.R.L. este 40686162.

Unde este sediul ERIK MASKINER S.R.L.?

ERIK MASKINER S.R.L. are sediul in Romania, BIHOR, Sat Săud Com. Bunteşti, SĂUD nr. 120, 417123, Sat Săud Com. Bunteşti, judetul BIHOR.

Cand a fost infiintata ERIK MASKINER S.R.L.?

ERIK MASKINER S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ERIK MASKINER S.R.L. in 2024?

In 2024, ERIK MASKINER S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 960.001 RON.

Cati angajati are ERIK MASKINER S.R.L.?

ERIK MASKINER S.R.L. a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.

Ce activitate are ERIK MASKINER S.R.L.?

ERIK MASKINER S.R.L. are codul CAEN principal 4661 (Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor).

Ce profit a inregistrat ERIK MASKINER S.R.L. in 2024?

ERIK MASKINER S.R.L. a inregistrat un profit net de 6.356 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.