Activ Plătitor TVAe‑Factură

SOON INSTASOL S.R.L.

CUI: 40713291
CIF: RO40713291
Reg. Com.: J2019001117297
CAEN: 4684
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 28 februarie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 22:51

Despre SOON INSTASOL S.R.L.

SOON INSTASOL S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Poiana Câmpina Com. Poiana Câmpina, judetul PRAHOVA, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire" (cod CAEN 4684), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SOON INSTASOL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.520.927 RON, in crestere fata de anul precedent (+5.1%). Profitul net inregistrat a fost de 40.504 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 117.091 RON in 2019 la 1.520.927 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.520.927 RON
Venituri totale
1.521.561 RON
Cheltuieli totale
1.474.171 RON
Profit brut
47.390 RON
Profit net
40.504 RON
Marja profit net
2,66%
Active imobilizate
27.940 RON
Active circulante
678.885 RON
Stocuri
150.861 RON
Creanțe
78.228 RON
Casa & conturi bănci
449.796 RON
Capital propriu
207.833 RON

Contact

AdresaRomania, PRAHOVA, Sat Poiana Câmpina Com. Poiana Câmpina, POIANA CÎMPINA nr. 638, 107425
Telefon0720051687

Adresă sediu social

Romania, PRAHOVA, Sat Poiana Câmpina Com. Poiana Câmpina, POIANA CÎMPINA nr. 638, 107425
Cod poștal: 107425
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, PRAHOVA, Sat Poiana Câmpina Com. Poiana Câmpina, POIANA CÎMPINA nr. 638, 107425
Cod postal
107425
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 28.02.2019
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Câmpina
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.520.927 RON
Rezultat net
40.504 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.520.927 RON 1.446.608 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.521.561 RON 1.449.753 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.474.171 RON 1.337.886 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 47.390 RON 111.867 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 40.504 RON 100.147 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 27.940 RON 34.837 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 678.885 RON 618.649 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 706.825 RON 653.486 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 150.861 RON 104.899 RON
CreanțeSume de încasat 78.228 RON 31.719 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 449.796 RON 482.031 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 502.258 RON 489.380 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 207.833 RON 167.329 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active706.825RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

71,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale706.825 RON
Datorii totale502.258 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
5,7 %Profit net / active totale
ROE
19,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,35 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
29,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.520.927 +5,1% față de anul precedent 1.521.561 1.474.171 47.390 -57,6% față de anul precedent 40.504 -59,6% față de anul precedent 0 0
2023 1.446.608 +34,6% față de anul precedent 1.449.753 1.337.886 111.867 +61,0% față de anul precedent 100.147 +65,1% față de anul precedent 0 0
2022 1.074.434 +229,6% față de anul precedent 1.074.574 1.005.071 69.503 +339,4% față de anul precedent 60.665 +673,0% față de anul precedent 0 0
2021 326.007 +73,3% față de anul precedent 326.074 310.256 15.818 +28,7% față de anul precedent 7.848 +11,4% față de anul precedent 0 0
2020 188.078 +60,6% față de anul precedent 188.078 175.791 12.287 +113,1% față de anul precedent 7.047 +212,9% față de anul precedent 0 0
2019 117.091 117.091 111.324 5.767 2.252 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 27.940 678.885 706.825 150.861 78.228 449.796
2023 34.837 618.649 653.486 104.899 31.719 482.031
2022 2.991 383.051 386.042 143.234 19.082 220.735
2021 1.258 199.446 200.704 67.771 11.158 120.517
2020 436 28.621 29.057 8.330 5.873 14.418
2019 436 53.048 53.484 11.613 3.290 38.145

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 502.258 +2,6% față de anul precedent 207.833 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 489.380 +58,7% față de anul precedent 167.329 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 308.454 +67,9% față de anul precedent 78.052 Neraportat 1
2021 183.769 +827,9% față de anul precedent 17.387 Neraportat 0
2020 19.804 -61,4% față de anul precedent 9.539 Neraportat 0
2019 51.323 2.452 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

35din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare15 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
DCDRAGOȘ CONSTANTIN STOIANfondatorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 15585/2026sedii secundare

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.520.927 RON. Profit: 40.504 RON

Cifra de afaceri: 1.520.927 RON. Profit: 40.504 RON

Cifra de afaceri
1.520.927 RON +5.14% față de anul precedent
Profit net
40.504 RON -59.56% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
502.258 RON +2.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.446.608 RON. Profit: 100.147 RON

Cifra de afaceri: 1.446.608 RON. Profit: 100.147 RON

Cifra de afaceri
1.446.608 RON +34.64% față de anul precedent
Profit net
100.147 RON +65.08% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
489.380 RON +58.66% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.074.434 RON. Profit: 60.665 RON

Cifra de afaceri: 1.074.434 RON. Profit: 60.665 RON

Cifra de afaceri
1.074.434 RON +229.57% față de anul precedent
Profit net
60.665 RON +673% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
308.454 RON +67.85% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 326.007 RON. Profit: 7.848 RON

Cifra de afaceri: 326.007 RON. Profit: 7.848 RON

Cifra de afaceri
326.007 RON +73.34% față de anul precedent
Profit net
7.848 RON +11.37% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
183.769 RON +827.94% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 188.078 RON. Profit: 7.047 RON

Cifra de afaceri: 188.078 RON. Profit: 7.047 RON

Cifra de afaceri
188.078 RON +60.63% față de anul precedent
Profit net
7.047 RON +212.92% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
19.804 RON -61.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 117.091 RON. Profit: 2.252 RON

Cifra de afaceri: 117.091 RON. Profit: 2.252 RON

Cifra de afaceri
117.091 RON
Profit net
2.252 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
51.323 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSOON INSTASOL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4684 in Sat Poiana Câmpina Com. Poiana Câmpina (PRAHOVA)

SOON INSTASOL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4684 in Sat Poiana Câmpina Com. Poiana Câmpina (PRAHOVA)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

24.042026Mentiune · Buletin 15585/2026sedii secundare

sedii secundareînregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
SOON INSTASOL S.R.L.
CUI
40713291
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
24.04.2026
Registrul Comerțului
J2019001117297
EUID
ROONRC.J2019001117297
Sediu
Jud. Prahova, Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Nr. 638, Bl. 19, Etaj 3, Ap. 7
Județ
Prahova
Număr încheiere
331297
Data încheierii
23.04.2026
Număr dosar
1221480
Data dosarului
20.03.2026
Tribunal
Prahova
Registrator
Irina-Simona Nasulea

Subiecte

sedii secundare

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1221480 din 20.03.2026
  • Hotărâre asociat unic nr. 1 din 10.03.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 15585/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4684, Prahova

CATIONICONST SRL
CUI: 16575455CAEN: 4684
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2004-07-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.545.810 RON
Profit
141.815 RON
Angajati
3
GELLA - MOR SANITAR SRL
CUI: 21939412CAEN: 4684
Activ
PRAHOVA, Sat Gheaba Com. Măneciu2007-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.498.828 RON
Profit
52.113 RON
Angajati
3
SEA STORE S.R.L.
CUI: 40925260CAEN: 4684
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2019-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.469.205 RON
Profit
4.198 RON
Angajati
5
ARCA STEP CENTRALE S.R.L.
CUI: 45322928CAEN: 4684
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2021-12-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.485.902 RON
Profit
107.044 RON
Angajati
1
TEHNOTUB PLAST SRL
CUI: 26747183CAEN: 4684
Activ
PRAHOVA, Sat Puşcaşi Com. Bărcăneşti2010-04-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.094.455 RON
Profit
2.695.793 RON
Angajati
2
LUCITEC COM SRL
CUI: 18449348CAEN: 4684
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2006-03-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.206 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4684, Prahova

BEKA ZYDINSTAL SRL
CUI: 38046099CAEN: 4684
Activ
PRAHOVA, Sat Poiana Câmpina Com. Poiana Câmpina2017-07-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
519.429 RON
Profit
2.069 RON
Angajati
1
PIPES BUSSINES SRL
CUI: 37992234CAEN: 4684
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2017-07-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.243.229 RON
Profit
141.937 RON
Angajati
1
RABANN AMBIANCE S.R.L.
CUI: 41750344CAEN: 4684
Activ
PRAHOVA, Orş. Buşteni2019-10-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
829.691 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Prahova

MARLENNE - DAY OPTIC S.R.L.
CUI: 40713275CAEN: 8699
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2019-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
199.517 RON
Profit
35.499 RON
Angajati
1
BAUPARK S.R.L.
CUI: 40713305CAEN: 6812
Activ
PRAHOVA, Sat Ariceştii Rahtivani Com. Ariceştii Rahtivani2019-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
370.618 RON
Profit
260.014 RON
Angajati
2
IMEI PRO HQ S.R.L.
CUI: 40704854CAEN: 4791
Activ
PRAHOVA, Sat Ploieştiori Com. Blejoi2019-02-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.304.767 RON
Profit
1.931.500 RON
Angajati
1
AUTOMOBILE HARY S.R.L.
CUI: 40623709CAEN: 9531
Activ
PRAHOVA, Sat Bucov Com. Bucov2019-02-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
97.280 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
A&A WEALTH CONSULTING S.R.L.
CUI: 40812511CAEN: 7022
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2019-03-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
27.863 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
EKTON SYSTEMS S.R.L.
CUI: 39955925CAEN: 4399
Activ
PRAHOVA, Sat Berceni Com. Berceni2018-10-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
700 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
Activ
PRAHOVA, Sat Ariceştii Rahtivani Com. Ariceştii Rahtivani2019-09-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.492 RON
Profit
44.534 RON
Angajati
0
DAV PROTRANS SRL
CUI: 23739461CAEN: 4941
Activ
PRAHOVA, Sat Coada Malului Com. Măgurele2008-04-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.044.411 RON
Profit
799.271 RON
Angajati
13
ASERTA S.R.L.
CUI: 50188211CAEN: 7490
Activ
PRAHOVA, Orş. Boldeşti-Scăeni2024-06-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
138.355 RON
Profit
84.285 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SOON INSTASOL S.R.L.?

CUI-ul SOON INSTASOL S.R.L. este 40713291.

Unde este sediul SOON INSTASOL S.R.L.?

SOON INSTASOL S.R.L. are sediul in Romania, PRAHOVA, Sat Poiana Câmpina Com. Poiana Câmpina, POIANA CÎMPINA nr. 638, 107425, Sat Poiana Câmpina Com. Poiana Câmpina, judetul PRAHOVA.

Cand a fost infiintata SOON INSTASOL S.R.L.?

SOON INSTASOL S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SOON INSTASOL S.R.L. in 2024?

In 2024, SOON INSTASOL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.520.927 RON.

Cati angajati are SOON INSTASOL S.R.L.?

SOON INSTASOL S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are SOON INSTASOL S.R.L.?

SOON INSTASOL S.R.L. are codul CAEN principal 4684 (Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire).

Ce profit a inregistrat SOON INSTASOL S.R.L. in 2024?

SOON INSTASOL S.R.L. a inregistrat un profit net de 40.504 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.