Activ Plătitor TVAe‑Factură

MDM PARTS AUTO S.R.L.

CUI: 40741976
CIF: RO40741976
Reg. Com.: J51/282/2019
CAEN: 4782
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 6 martie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 06:32

Despre MDM PARTS AUTO S.R.L.

MDM PARTS AUTO S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Olteniţa, judetul CĂLĂRAŞI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule" (cod CAEN 4782), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MDM PARTS AUTO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.355.281 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+3.8%). Profitul net inregistrat a fost de 65.582 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 462.036 RON in 2019 la 1.355.281 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din ianuarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.355.281 RON
Venituri totale
1.358.249 RON
Cheltuieli totale
1.276.199 RON
Profit brut
82.050 RON
Profit net
65.582 RON
Marja profit net
4,84%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
249.616 RON
Stocuri
4.580 RON
Creanțe
20.504 RON
Casa & conturi bănci
224.532 RON
Capital propriu
188.216 RON

Contact

AdresaRomania, CĂLĂRAŞI, Mun. Olteniţa, Bld. Republicii nr. 75, 915400

Adresă sediu social

Romania, CĂLĂRAŞI, Mun. Olteniţa, Bld. Republicii nr. 75, 915400
Cod poștal: 915400
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CĂLĂRAŞI, Mun. Olteniţa, Bld. Republicii nr. 75, 915400
Cod postal
915400
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 06.03.2019
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Olteniţa
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.355.281 RON
Rezultat net
65.582 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.355.281 RON 1.305.885 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.358.249 RON 1.310.007 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.276.199 RON 1.242.704 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 82.050 RON 67.303 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 65.582 RON 54.858 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 249.616 RON 243.949 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 249.616 RON 243.949 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 4.580 RON 17.310 RON
CreanțeSume de încasat 20.504 RON 32.937 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 224.532 RON 193.702 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 61.400 RON 41.316 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 188.216 RON 202.633 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active249.616RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

24,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale249.616 RON
Datorii totale61.400 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
26,3 %Profit net / active totale
ROE
34,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,07 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
75,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.355.281 +3,8% față de anul precedent 1.358.249 1.276.199 82.050 +21,9% față de anul precedent 65.582 +19,6% față de anul precedent 0 0
2023 1.305.885 -13,9% față de anul precedent 1.310.007 1.242.704 67.303 -47,5% față de anul precedent 54.858 -52,4% față de anul precedent 0 0
2022 1.517.243 +30,6% față de anul precedent 1.520.140 1.391.865 128.275 -9,6% față de anul precedent 115.322 -11,5% față de anul precedent 0 0
2021 1.162.188 +45,1% față de anul precedent 1.171.162 1.029.202 141.960 +68,0% față de anul precedent 130.241 +69,2% față de anul precedent 0 0
2020 801.063 +73,4% față de anul precedent 801.313 716.830 84.483 +332,0% față de anul precedent 76.986 +415,8% față de anul precedent 0 0
2019 462.036 462.306 442.751 19.555 14.925 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 249.616 249.616 4.580 20.504 224.532
2023 0 243.949 243.949 17.310 32.937 193.702
2022 0 256.768 256.768 54.311 13.080 189.377
2021 0 237.041 237.041 49.813 5.731 181.497
2020 0 110.413 110.413 24.812 0 85.601
2019 0 32.350 32.350 18.740 2.171 11.439

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 61.400 +48,6% față de anul precedent 188.216 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2023 41.316 +42,5% față de anul precedent 202.633 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2022 28.993 -35,0% față de anul precedent 227.775 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2021 44.588 +145,0% față de anul precedent 192.453 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2020 18.202 +6,3% față de anul precedent 92.211 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 17.125 15.225 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

15din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.355.281 RON. Profit: 65.582 RON

Cifra de afaceri: 1.355.281 RON. Profit: 65.582 RON

Cifra de afaceri
1.355.281 RON +3.78% față de anul precedent
Profit net
65.582 RON +19.55% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
61.400 RON +48.61% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.305.885 RON. Profit: 54.858 RON

Cifra de afaceri: 1.305.885 RON. Profit: 54.858 RON

Cifra de afaceri
1.305.885 RON -13.93% față de anul precedent
Profit net
54.858 RON -52.43% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
41.316 RON +42.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.517.243 RON. Profit: 115.322 RON

Cifra de afaceri: 1.517.243 RON. Profit: 115.322 RON

Cifra de afaceri
1.517.243 RON +30.55% față de anul precedent
Profit net
115.322 RON -11.45% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
28.993 RON -34.98% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.162.188 RON. Profit: 130.241 RON

Cifra de afaceri: 1.162.188 RON. Profit: 130.241 RON

Cifra de afaceri
1.162.188 RON +45.08% față de anul precedent
Profit net
130.241 RON +69.17% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
44.588 RON +144.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 801.063 RON. Profit: 76.986 RON

Cifra de afaceri: 801.063 RON. Profit: 76.986 RON

Cifra de afaceri
801.063 RON +73.38% față de anul precedent
Profit net
76.986 RON +415.82% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
18.202 RON +6.29% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 462.036 RON. Profit: 14.925 RON

Cifra de afaceri: 462.036 RON. Profit: 14.925 RON

Cifra de afaceri
462.036 RON
Profit net
14.925 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
17.125 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMDM PARTS AUTO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4782 in Mun. Olteniţa (CĂLĂRAŞI)

MDM PARTS AUTO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4782 in Mun. Olteniţa (CĂLĂRAŞI)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4782, Călăraşi

TRANS AUTOPIT SRL
CUI: 38029730CAEN: 4782
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi2017-07-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.722.272 RON
Profit
276.544 RON
Angajati
14
SOARE AUTO CONSULTANTS SRL
CUI: 37612092CAEN: 4782
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi2017-05-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.267.300 RON
Profit
191.827 RON
Angajati
2
BURCEA AUTOPARTS SRL
CUI: 37495480CAEN: 4782
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi2017-05-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.765.139 RON
Profit
170.240 RON
Angajati
0
BACIU AUTO-SERVICE S.R.L.
CUI: 48362382CAEN: 4782
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Valea Roşie Com. Mitreni2023-06-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
955.871 RON
Profit
39.633 RON
Angajati
2
AUTOSAVCAR COMPANY SRL
CUI: 37364639CAEN: 4782
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Negoeşti Com. Şoldanu2017-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
748.994 RON
Profit
32.066 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4782, Călăraşi

FRINCU AUTO S.R.L.
CUI: 40008500CAEN: 4782
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi2018-10-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
489.317 RON
Profit
45.382 RON
Angajati
1
FOCUS VAL AUTO S.R.L.
CUI: 41088582CAEN: 4782
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi2019-05-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
815.532 RON
Profit
31.535 RON
Angajati
1
CAR REFRESH LAURA S.R.L.
CUI: 39996372CAEN: 4782
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Roseţi Com. Roseţi2018-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
466.836 RON
Profit
35.412 RON
Angajati
1
TG MIRCEA SERVICES S.R.L.
CUI: 41315545CAEN: 4782
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Dragalina Com. Dragalina2019-06-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
20.541 RON
Profit
10.209 RON
Angajati
0

Alte firme din Călăraşi

JUST VENKOO S.R.L.
CUI: 40741992CAEN: 4690
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Modelu Com. Modelu2019-03-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.705.562 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
MADESY EXPERT S.R.L.
CUI: 40685370CAEN: 4120
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Valea Roşie Com. Mitreni2019-02-22
fara e-Factura
CONFEXP SFP S.R.L.
CUI: 40780517CAEN: 1421
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi2019-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.697.012 RON
Profit
0 RON
Angajati
45
TOUCHED BY VENUS S.R.L.
CUI: 40394486CAEN: 9622
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Olteniţa2019-01-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
131.344 RON
Profit
9.302 RON
Angajati
1
ZENAIDA CONSULTING S.R.L.
CUI: 41126791CAEN: 6622
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi2019-05-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
130.961 RON
Profit
48.809 RON
Angajati
1
TRIAGROSHARE SRL
CUI: 36392690CAEN: 0111
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Lehliu Com. Lehliu2016-08-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
248.512 RON
Profit
86.590 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MDM PARTS AUTO S.R.L.?

CUI-ul MDM PARTS AUTO S.R.L. este 40741976.

Unde este sediul MDM PARTS AUTO S.R.L.?

MDM PARTS AUTO S.R.L. are sediul in Romania, CĂLĂRAŞI, Mun. Olteniţa, Bld. Republicii nr. 75, 915400, Mun. Olteniţa, judetul CĂLĂRAŞI.

Cand a fost infiintata MDM PARTS AUTO S.R.L.?

MDM PARTS AUTO S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MDM PARTS AUTO S.R.L. in 2024?

In 2024, MDM PARTS AUTO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.355.281 RON.

Cati angajati are MDM PARTS AUTO S.R.L.?

MDM PARTS AUTO S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are MDM PARTS AUTO S.R.L.?

MDM PARTS AUTO S.R.L. are codul CAEN principal 4782 (Comerţ cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule).

Ce profit a inregistrat MDM PARTS AUTO S.R.L. in 2024?

MDM PARTS AUTO S.R.L. a inregistrat un profit net de 65.582 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.