Profil de companie · informații din registrele publice
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 06:38
Despre COSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L.
COSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia, judetul SUCEAVA, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4120). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, COSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON. Profitul net inregistrat a fost de 0 RON.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 0 RON
- Venituri totale
- 16.708 RON
- Cheltuieli totale
- 18.154 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Active imobilizate
- 32.323 RON
- Active circulante
- 485.277 RON
- Stocuri
- 482.686 RON
- Creanțe
- 67 RON
- Casa & conturi bănci
- 2.524 RON
- Capital propriu
- 162.513 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, SUCEAVA, Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia, Str. Dealul Crucii nr. 162, 727528
- Cod postal
- 727528
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton Si Strain
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 22.03.2019
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2019 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 0 RON
- Rezultat net
- -1.446 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 16.708 RON | 67.227 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 18.154 RON | 94.399 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 1.446 RON | 27.172 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 1.446 RON | 27.831 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 32.323 RON | 16.439 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 485.277 RON | 485.552 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 517.600 RON | 501.991 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 482.686 RON | 464.015 RON |
| CreanțeSume de încasat | 67 RON | 508 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 2.524 RON | 21.029 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 355.087 RON | 338.032 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 162.513 RON | 163.959 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,37 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 31,4 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 16.708 | 18.154 | 0 | 0 | 1.446 | 1.446 |
| 2023 | 0 -100,0% față de anul precedent | 67.227 | 94.399 | 0 | 0 | 27.172 | 27.831 |
| 2022 | 1.254.409 +0,1% față de anul precedent | 914.834 | 920.073 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 5.239 | 14.773 |
| 2021 | 1.253.791 | 769.348 | 515.600 | 253.748 | 241.461 | 0 | 0 |
| 2020 | 0 | 412.245 | 422.012 | 0 | 0 | 9.767 | 9.767 |
| 2019 | 0 | 411.865 | 437.196 | 0 | 0 | 25.331 | 25.331 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 32.323 | 485.277 | 517.600 | 482.686 | 67 | 2.524 |
| 2023 | 16.439 | 485.552 | 501.991 | 464.015 | 508 | 21.029 |
| 2022 | 36.439 | 549.879 | 586.318 | 416.950 | 54.125 | 78.804 |
| 2021 | 52.878 | 830.010 | 882.888 | 370.958 | 35.743 | 423.309 |
| 2020 | 32.878 | 892.445 | 925.323 | 854.391 | 28.576 | 9.478 |
| 2019 | 30 | 454.690 | 454.720 | 420.456 | 31.877 | 2.357 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 355.087 +5,1% față de anul precedent | 162.513 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2023 | 338.032 -14,3% față de anul precedent | 163.959 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2022 | 394.529 -41,7% față de anul precedent | 191.789 | Neraportat | 2 |
| 2021 | 676.326 -29,6% față de anul precedent | 206.562 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2020 | 960.221 +100,1% față de anul precedent | -34.898 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2019 | 479.851 | -25.131 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
7 repere. O singură cronologie.
Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 1.446 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 355.087 RON +5.05% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 27.831 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 338.032 RON -14.32% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.254.409 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 1.254.409 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 1.254.409 RON +0.05% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 14.773 RON
- Angajati
- 2
- Datorii
- 394.529 RON -41.67% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.253.791 RON. Profit: 241.461 RON
Cifra de afaceri: 1.253.791 RON. Profit: 241.461 RON
- Cifra de afaceri
- 1.253.791 RON
- Profit net
- 241.461 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 676.326 RON -29.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 9.767 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 960.221 RON +100.11% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 25.331 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 479.851 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCOSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia (SUCEAVA)
COSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia (SUCEAVA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4120, Suceava
Alte firme din Suceava
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul COSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul COSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L. este 40831815.
Unde este sediul COSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L.?
COSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, SUCEAVA, Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia, Str. Dealul Crucii nr. 162, 727528, Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia, judetul SUCEAVA.
Cand a fost infiintata COSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L.?
COSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a COSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L. in 2024?
In 2024, COSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.
Ce activitate are COSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L.?
COSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4120.
Ce profit a inregistrat COSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L. in 2024?
COSALEX BUCOVINA CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 1.446 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.