Activ

SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L.

CUI: 40858713
CIF: 40858713
Reg. Com.: J11/282/2019
CAEN: 7420
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 27 martie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Activități fotografice

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 21:06

Despre SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L.

SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Reşiţa, judetul CARAŞ-SEVERIN, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități fotografice" (cod CAEN 7420), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2023, SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 27.089 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+329.9%). Profitul net inregistrat a fost de 8.133 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 5.215 RON in 2019 la 27.089 RON in 2023. Datoriile raportate (94.170 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
27.089 RON
Venituri totale
42.667 RON
Cheltuieli totale
32.985 RON
Profit brut
9.682 RON
Profit net
8.133 RON
Marja profit net
30,02%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
3.617 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
2.475 RON
Casa & conturi bănci
1.142 RON
Capital propriu
-90.553 RON

Contact

AdresaRomania, CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa, Aleea Macilor nr. 2, 320199

Adresă sediu social

Romania, CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa, Aleea Macilor nr. 2, 320199
Cod poștal: 320199
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa, Aleea Macilor nr. 2, 320199
Cod postal
320199
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 27.03.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2023 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2023
Cifră de afaceri
27.089 RON
Rezultat net
8.133 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2023 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2023 2022
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 27.089 RON 6.302 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 42.667 RON 26.196 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 32.985 RON 48.957 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 9.682 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 8.133 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 22.761 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 22.950 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 15.153 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 3.617 RON 2.517 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 3.617 RON 17.670 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 2.475 RON 1.500 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 1.142 RON 1.017 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 94.170 RON 100.778 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -90.553 RON -98.686 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2023

Total active3.617RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2023

2.603,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale3.617 RON
Datorii totale94.170 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2023

ROA
224,9 %Profit net / active totale
ROE
-9,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,04 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-2.503,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2023 27.089 +329,9% față de anul precedent 42.667 32.985 9.682 8.133 0 0
2022 6.302 +49,4% față de anul precedent 26.196 48.957 0 0 22.761 22.950
2021 4.217 -88,7% față de anul precedent 24.111 66.790 0 0 42.679 42.806
2020 37.276 +614,8% față de anul precedent 126.694 159.733 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 33.039 33.412
2019 5.215 15.465 15.085 380 283 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2023 0 3.617 3.617 0 2.475 1.142
2022 15.153 2.517 17.670 0 1.500 1.017
2021 35.047 1.699 36.746 0 1.500 199
2020 54.941 2.840 57.781 0 0 2.840
2019 74.835 82.036 156.871 0 43.915 38.121

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2023 94.170 -6,6% față de anul precedent -90.553 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 100.778 +30,9% față de anul precedent -98.686 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 77.010 +117,9% față de anul precedent -75.736 Neraportat 1 -66,7% față de anul precedent
2020 35.344 +204,5% față de anul precedent -32.929 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2019 11.606 483 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2023

40din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2023 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2023
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 27.089 RON. Profit: 8.133 RON

Cifra de afaceri: 27.089 RON. Profit: 8.133 RON

Cifra de afaceri
27.089 RON +329.85% față de anul precedent
Profit net
8.133 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
94.170 RON -6.56% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 6.302 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 6.302 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
6.302 RON +49.44% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
22.950 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
100.778 RON +30.86% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 4.217 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 4.217 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
4.217 RON -88.69% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
42.806 RON
Angajati
1 -66.67% față de anul precedent
Datorii
77.010 RON +117.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 37.276 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 37.276 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
37.276 RON +614.78% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
33.412 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
35.344 RON +204.53% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 5.215 RON. Profit: 283 RON

Cifra de afaceri: 5.215 RON. Profit: 283 RON

Cifra de afaceri
5.215 RON
Profit net
283 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
11.606 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7420 in Mun. Reşiţa (CARAŞ-SEVERIN)

SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7420 in Mun. Reşiţa (CARAŞ-SEVERIN)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7420, Caraş-Severin

GRIM CLASSIC PICTURES S.R.L.
CUI: 41326366CAEN: 7420
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Grădinari Com. Grădinari2019-06-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
29.077 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
KALLAYI RAUL STUDIO S.R.L.
CUI: 41774246CAEN: 7420
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Ohaba-Mâtnic Com. Copăcele2019-10-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.750 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ZEN MEDIA UNIVERS SRL
CUI: 37133782CAEN: 7420
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Caransebeş2017-03-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
29.810 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
U.U.U.S. EVO ICONIC S.R.L.
CUI: 47194663CAEN: 7420
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Caransebeş2022-11-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
97.558 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ISO PHOTO TYPE S.R.L.
CUI: 46737699CAEN: 7420
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2022-08-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.420 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7420, Caraş-Severin

MAXIWEDDING MEDIA S.R.L.
CUI: 39361248CAEN: 7420
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Rusca Com. Teregova2018-05-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
153.410 RON
Profit
111.614 RON
Angajati
0
HOROBA DANIELA FOTOVIDEO S.R.L.
CUI: 41094550CAEN: 7420
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Măureni Com. Măureni2019-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
73.750 RON
Profit
15.736 RON
Angajati
1
TAVI HD CREATION S.R.L.
CUI: 39308023CAEN: 7420
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Peştere Com. Constantin Daicoviciu2018-05-08
fara e-Factura

Alte firme din Caraş-Severin

GIULIA DANI DENTAL S.R.L.
CUI: 40848612CAEN: 8623
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Orş. Moldova Nouă2019-03-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
486.109 RON
Profit
170.813 RON
Angajati
2
DAVID&IARI FOREST S.R.L.
CUI: 40825325CAEN: 1611
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Măru Com. Zăvoi2019-03-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
215.478 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ROMADOM & NATALY TRANS S.R.L.
CUI: 40878826CAEN: 4939
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2019-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.168 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
HALF STAR SPECIAL S.R.L.
CUI: 41227559CAEN: 8299
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Caransebeş2019-06-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
276.000 RON
Profit
241.224 RON
Angajati
1
MIRYEVA MARKET VZV SRL
CUI: 36963664CAEN: 4711
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Orş. Băile Herculane2017-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.582.288 RON
Profit
233.750 RON
Angajati
3
GĂRÂNAKUB S.R.L.
CUI: 44926250CAEN: 5530
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Gărâna Com. Brebu Nou2021-09-20
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L.?

CUI-ul SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L. este 40858713.

Unde este sediul SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L.?

SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L. are sediul in Romania, CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa, Aleea Macilor nr. 2, 320199, Mun. Reşiţa, judetul CARAŞ-SEVERIN.

Cand a fost infiintata SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L.?

SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L. in 2023?

In 2023, SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 27.089 RON.

Cati angajati are SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L.?

SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2023.

Ce activitate are SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L.?

SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L. are codul CAEN principal 7420 (Activități fotografice).

Ce profit a inregistrat SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L. in 2023?

SILVIU VELCOTĂ VIDEOGRAPHY S.R.L. a inregistrat un profit net de 8.133 RON in 2023.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.