Activ e‑Factură

DOZA VIZUALA S.R.L.

CUI: 40859891
CIF: 40859891
Reg. Com.: J40/4094/2019
CAEN: 5911
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 28 martie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 20:19

Despre DOZA VIZUALA S.R.L.

DOZA VIZUALA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune" (cod CAEN 5911), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, DOZA VIZUALA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 278.940 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+86.6%). Profitul net inregistrat a fost de 192.378 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 114.136 RON in 2019 la 278.940 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
278.940 RON
Venituri totale
280.718 RON
Cheltuieli totale
85.589 RON
Profit brut
195.129 RON
Profit net
192.378 RON
Marja profit net
68,97%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
185.520 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
54.690 RON
Casa & conturi bănci
130.830 RON
Capital propriu
180.799 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. D. I. Mendeleev nr. 2, 10364
Detalii adresaCAMERA 2

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. D. I. Mendeleev nr. 2, 10364
Cod poștal: 10364
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. D. I. Mendeleev nr. 2, 10364
Detalii
CAMERA 2
Cod postal
10364
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 28.03.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iunie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
278.940 RON
Rezultat net
192.378 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 278.940 RON 149.474 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 280.718 RON 149.474 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 85.589 RON 70.421 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 195.129 RON 79.053 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 192.378 RON 77.738 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 1.181 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 185.520 RON 181.309 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 185.520 RON 182.490 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 54.690 RON 140.270 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 130.830 RON 41.039 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 4.721 RON 66.518 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 180.799 RON 115.972 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active185.520RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

2,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale185.520 RON
Datorii totale4.721 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
103,7 %Profit net / active totale
ROE
106,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
39,30 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
97,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 278.940 +86,6% față de anul precedent 280.718 85.589 195.129 +146,8% față de anul precedent 192.378 +147,5% față de anul precedent 0 0
2023 149.474 -42,2% față de anul precedent 149.474 70.421 79.053 -58,8% față de anul precedent 77.738 -58,1% față de anul precedent 0 0
2022 258.557 +62,0% față de anul precedent 263.920 72.289 191.631 +172,4% față de anul precedent 185.357 +182,4% față de anul precedent 0 0
2021 159.598 +39,9% față de anul precedent 158.615 88.277 70.338 +123,9% față de anul precedent 65.647 +134,5% față de anul precedent 0 0
2020 114.055 -0,1% față de anul precedent 119.954 88.536 31.418 -39,5% față de anul precedent 27.996 -42,3% față de anul precedent 0 0
2019 114.136 114.136 62.217 51.919 48.495 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 185.520 185.520 0 54.690 130.830
2023 1.181 181.309 182.490 0 140.270 41.039
2022 21.583 236.513 258.096 0 186.394 50.119
2021 53.000 90.842 143.842 0 2.655 88.187
2020 67.345 74.063 141.408 1.449 1.251 71.363
2019 75.048 63.031 138.079 0 36.911 26.120

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 4.721 -92,9% față de anul precedent 180.799 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 66.518 -8,3% față de anul precedent 115.972 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 72.499 +13,3% față de anul precedent 185.597 Neraportat 1
2021 64.002 +3,8% față de anul precedent 75.077 Neraportat 0
2020 61.683 -31,0% față de anul precedent 76.691 Neraportat 0
2019 89.384 48.695 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 278.940 RON. Profit: 192.378 RON

Cifra de afaceri: 278.940 RON. Profit: 192.378 RON

Cifra de afaceri
278.940 RON +86.61% față de anul precedent
Profit net
192.378 RON +147.47% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
4.721 RON -92.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 149.474 RON. Profit: 77.738 RON

Cifra de afaceri: 149.474 RON. Profit: 77.738 RON

Cifra de afaceri
149.474 RON -42.19% față de anul precedent
Profit net
77.738 RON -58.06% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
66.518 RON -8.25% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 258.557 RON. Profit: 185.357 RON

Cifra de afaceri: 258.557 RON. Profit: 185.357 RON

Cifra de afaceri
258.557 RON +62.01% față de anul precedent
Profit net
185.357 RON +182.35% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
72.499 RON +13.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 159.598 RON. Profit: 65.647 RON

Cifra de afaceri: 159.598 RON. Profit: 65.647 RON

Cifra de afaceri
159.598 RON +39.93% față de anul precedent
Profit net
65.647 RON +134.49% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
64.002 RON +3.76% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 114.055 RON. Profit: 27.996 RON

Cifra de afaceri: 114.055 RON. Profit: 27.996 RON

Cifra de afaceri
114.055 RON -0.07% față de anul precedent
Profit net
27.996 RON -42.27% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
61.683 RON -30.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 114.136 RON. Profit: 48.495 RON

Cifra de afaceri: 114.136 RON. Profit: 48.495 RON

Cifra de afaceri
114.136 RON
Profit net
48.495 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
89.384 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDOZA VIZUALA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5911 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

DOZA VIZUALA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5911 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5911, Municipiul Bucureşti

BLO MOTORS SRL
CUI: 34135800CAEN: 5911
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2015-02-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
279.050 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
RED ONE STUDIO AV S.R.L.
CUI: 41235047CAEN: 5911
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-06-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
278.895 RON
Profit
133.265 RON
Angajati
1
KOSMOS PRODUCTION S.R.L.
CUI: 40762235CAEN: 5911
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-03-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
279.112 RON
Profit
208.890 RON
Angajati
1
AP NEXT GRAPHICS S.R.L.
CUI: 46144365CAEN: 5911
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2022-05-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
278.429 RON
Profit
206.165 RON
Angajati
1
SPHERA PRODUCTION SRL
CUI: 18030934CAEN: 5911
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2005-10-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
284.734 RON
Profit
100.253 RON
Angajati
2
KOLECTIV FILM SRL
CUI: 31326822CAEN: 5911
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2013-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
275.193 RON
Profit
35.222 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5911, Municipiul Bucureşti

ZDRANG FILM S.R.L.
CUI: 40826045CAEN: 5911
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-03-21
fara e-Factura
VERTICAL CONTENT S.R.L.
CUI: 40864677CAEN: 5911
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.328.010 RON
Profit
35.238 RON
Angajati
1
AT CREATIVE PRODUCTION S.R.L.
CUI: 40817420CAEN: 5911
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-03-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
71.058 RON
Profit
7.608 RON
Angajati
0
ONY MEDIA STUDIO S.R.L.
CUI: 40869348CAEN: 5911
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
47.140 RON
Profit
42.654 RON
Angajati
0

Alte firme din Municipiul Bucureşti

GRADINA CORBILOR S.R.L.
CUI: 40859883CAEN: 0113
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
84.651 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
PROTHRON TRADING S.R.L.
CUI: 40859921CAEN: 4511
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
20.327 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
WATERMIST FIRE PROTECTION S.R.L.
CUI: 40857564CAEN: 4321
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2019-03-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.163.982 RON
Profit
1.513.771 RON
Angajati
1
DIGIBOOST TECHNOLOGY S.R.L.
CUI: 40860098CAEN: 6210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
373.152 RON
Profit
89.959 RON
Angajati
1
REINVENT CONCEPT S.R.L.
CUI: 40834226CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-03-25
fara e-Factura
CONFEUROPA GROUP S.R.L.
CUI: 40886551CAEN: 8299
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-04-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.991 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
GANAR CON MIGO S.R.L.
CUI: 41106174CAEN: 4711
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-05-14
fara e-Factura
DR. NADA JADALLAH DENT S.R.L.
CUI: 38622248CAEN: 8623
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2017-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
273.683 RON
Profit
143.085 RON
Angajati
1
PIESE ELECTROCASNICE S.R.L.
CUI: 42820693CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2020-07-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
16.242 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul DOZA VIZUALA S.R.L.?

CUI-ul DOZA VIZUALA S.R.L. este 40859891.

Unde este sediul DOZA VIZUALA S.R.L.?

DOZA VIZUALA S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. D. I. Mendeleev nr. 2, 10364, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata DOZA VIZUALA S.R.L.?

DOZA VIZUALA S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a DOZA VIZUALA S.R.L. in 2024?

In 2024, DOZA VIZUALA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 278.940 RON.

Cati angajati are DOZA VIZUALA S.R.L.?

DOZA VIZUALA S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are DOZA VIZUALA S.R.L.?

DOZA VIZUALA S.R.L. are codul CAEN principal 5911 (Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune).

Ce profit a inregistrat DOZA VIZUALA S.R.L. in 2024?

DOZA VIZUALA S.R.L. a inregistrat un profit net de 192.378 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.