Activ Plătitor TVAe‑Factură

SORION BĂLENI S.R.L.

CUI: 40877448
CIF: RO40877448
Reg. Com.: J2019000753157
CAEN: 4631
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 29 martie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 07:15

Despre SORION BĂLENI S.R.L.

SORION BĂLENI S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Băleni-Români Com. Băleni, judetul DÂMBOVIŢA, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor" (cod CAEN 4631), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SORION BĂLENI S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.274.736 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+60.9%). Profitul net inregistrat a fost de 421.075 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 614.413 RON in 2019 la 2.274.736 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iunie 2022.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
2.274.736 RON
Venituri totale
2.280.532 RON
Cheltuieli totale
1.801.290 RON
Profit brut
479.242 RON
Profit net
421.075 RON
Marja profit net
18,51%
Active imobilizate
17.640 RON
Active circulante
803.943 RON
Stocuri
7.777 RON
Creanțe
682.678 RON
Casa & conturi bănci
113.488 RON
Capital propriu
664.066 RON

Contact

AdresaRomania, DÂMBOVIŢA, Sat Băleni-Români Com. Băleni, Str. Gheorghe Gr. Cantacuzino nr. 110, 137010
Telefon0723475147

Adresă sediu social

Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Băleni-Români Com. Băleni, Str. Gheorghe Gr. Cantacuzino nr. 110, 137010
Cod poștal: 137010
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Băleni-Români Com. Băleni, Str. Gheorghe Gr. Cantacuzino nr. 110, 137010
Cod postal
137010
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 29.03.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iunie 2022)
TVA la incasare
1 noiembrie 2019

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
2.274.736 RON
Rezultat net
421.075 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 2.274.736 RON 1.414.120 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 2.280.532 RON 1.414.585 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.801.290 RON 1.209.772 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 479.242 RON 204.813 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 421.075 RON 192.789 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 17.640 RON 19.792 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 803.943 RON 376.925 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 821.583 RON 396.717 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 7.777 RON 6.657 RON
CreanțeSume de încasat 682.678 RON 186.360 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 113.488 RON 183.908 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 157.517 RON 39.380 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 664.066 RON 357.337 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active821.583RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

19,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale821.583 RON
Datorii totale157.517 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
51,3 %Profit net / active totale
ROE
63,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
5,10 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
80,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 2.274.736 +60,9% față de anul precedent 2.280.532 1.801.290 479.242 +134,0% față de anul precedent 421.075 +118,4% față de anul precedent 0 0
2023 1.414.120 +9,9% față de anul precedent 1.414.585 1.209.772 204.813 +2,2% față de anul precedent 192.789 +2,7% față de anul precedent 0 0
2022 1.286.806 +142,3% față de anul precedent 1.286.871 1.086.502 200.369 187.758 0 0
2021 531.130 +25,0% față de anul precedent 531.151 535.078 0 0 3.927 9.132
2020 424.886 -30,9% față de anul precedent 425.657 426.351 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 694 4.634
2019 614.413 615.664 503.395 112.269 99.184 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 17.640 803.943 821.583 7.777 682.678 113.488
2023 19.792 376.925 396.717 6.657 186.360 183.908
2022 24.463 399.525 423.988 9.214 231.243 159.068
2021 52.451 152.044 204.495 6.394 87.111 58.539
2020 77.462 162.230 239.692 4.429 128.038 29.763
2019 104.020 204.296 308.316 8.299 105.262 90.735

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 157.517 +300,0% față de anul precedent 664.066 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 39.380 -75,9% față de anul precedent 357.337 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 163.244 +27,2% față de anul precedent 260.744 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 128.351 -11,5% față de anul precedent 76.144 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 144.942 -30,6% față de anul precedent 94.750 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 208.932 99.384 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.274.736 RON. Profit: 421.075 RON

Cifra de afaceri: 2.274.736 RON. Profit: 421.075 RON

Cifra de afaceri
2.274.736 RON +60.86% față de anul precedent
Profit net
421.075 RON +118.41% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
157.517 RON +299.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.414.120 RON. Profit: 192.789 RON

Cifra de afaceri: 1.414.120 RON. Profit: 192.789 RON

Cifra de afaceri
1.414.120 RON +9.89% față de anul precedent
Profit net
192.789 RON +2.68% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
39.380 RON -75.88% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.286.806 RON. Profit: 187.758 RON

Cifra de afaceri: 1.286.806 RON. Profit: 187.758 RON

Cifra de afaceri
1.286.806 RON +142.28% față de anul precedent
Profit net
187.758 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
163.244 RON +27.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 531.130 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 531.130 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
531.130 RON +25.01% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
9.132 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
128.351 RON -11.45% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 424.886 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 424.886 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
424.886 RON -30.85% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
4.634 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
144.942 RON -30.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 614.413 RON. Profit: 99.184 RON

Cifra de afaceri: 614.413 RON. Profit: 99.184 RON

Cifra de afaceri
614.413 RON
Profit net
99.184 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
208.932 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSORION BĂLENI S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4631 in Sat Băleni-Români Com. Băleni (DÂMBOVIŢA)

SORION BĂLENI S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4631 in Sat Băleni-Români Com. Băleni (DÂMBOVIŢA)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4631, Dâmboviţa

VESTAL FRUIT S.R.L.
CUI: 32451220CAEN: 4631
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Slobozia Moară Com. Slobozia Moară2013-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.538.813 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
AGRO ŢUŢU MAR S.R.L.
CUI: 45528449CAEN: 4631
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Slobozia Moară Com. Slobozia Moară2022-01-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.984.119 RON
Profit
105.164 RON
Angajati
1
ALBERT FRUIT IMPORT S.R.L.
CUI: 49290462CAEN: 4631
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2023-12-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.702.948 RON
Profit
34.964 RON
Angajati
1
SPIN TEAM S.R.L.
CUI: 38980270CAEN: 4631
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Gulia Com. Tărtăşeşti2018-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.676.909 RON
Profit
15.808 RON
Angajati
3
TRIX FRESH S.R.L.
CUI: 32645412CAEN: 4631
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Racoviţa Com. Bucşani2014-01-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
16.418.662 RON
Profit
434.271 RON
Angajati
18
JORY FOOD SRL
CUI: 35715067CAEN: 4631
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Mavrodin Orş. Răcari2016-02-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
416.448 RON
Profit
8.697 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4631, Dâmboviţa

GRĂDINA LUI ANDREI S.R.L.
CUI: 40867630CAEN: 4631
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Bucşani Com. Bucşani2019-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
468.476 RON
Profit
174.272 RON
Angajati
1
COSAUR TRUSTS SERVICES S.R.L.
CUI: 40956517CAEN: 4631
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Voineşti Com. Voineşti2019-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.012.350 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
SKS FRESH LEGUMROM S.R.L.
CUI: 40778584CAEN: 4631
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Dobra Com. Dobra2019-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.882.988 RON
Profit
568.677 RON
Angajati
5
ZIAN ŞI ADONI S.R.L.
CUI: 41368809CAEN: 4631
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2019-07-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.021.071 RON
Profit
423.044 RON
Angajati
3

Alte firme din Dâmboviţa

TOP NUTRITION FARM S.R.L.
CUI: 40877413CAEN: 0111
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Tărtăşeşti Com. Tărtăşeşti2019-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.451 RON
Profit
25.747 RON
Angajati
1
LORAND CRISTIAN TRANS S.R.L.
CUI: 40877456CAEN: 4941
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Odaia Turcului Com. Mătăsaru2019-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.497 RON
Profit
28.110 RON
Angajati
1
SMART SMILE MED S.R.L.
CUI: 40867797CAEN: 8623
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2019-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
254.455 RON
Profit
35.250 RON
Angajati
2
ALEXVAL TATO CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 40898696CAEN: 4120
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Doiceşti Com. Doiceşti2019-04-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
57.900 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
Activ
DÂMBOVIŢA, Sat Malu cu Flori Com. Malu cu Flori2019-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
763.105 RON
Profit
412.906 RON
Angajati
2
RENATO-ANDU S.R.L.
CUI: 41054792CAEN: 4933
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2019-05-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
41.535 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
IANIS MODORAN S.R.L.
CUI: 42712071CAEN: 4932
Activ
DÂMBOVIŢA, Mun. Târgovişte2020-07-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
33.775 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SORION BĂLENI S.R.L.?

CUI-ul SORION BĂLENI S.R.L. este 40877448.

Unde este sediul SORION BĂLENI S.R.L.?

SORION BĂLENI S.R.L. are sediul in Romania, DÂMBOVIŢA, Sat Băleni-Români Com. Băleni, Str. Gheorghe Gr. Cantacuzino nr. 110, 137010, Sat Băleni-Români Com. Băleni, judetul DÂMBOVIŢA.

Cand a fost infiintata SORION BĂLENI S.R.L.?

SORION BĂLENI S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SORION BĂLENI S.R.L. in 2024?

In 2024, SORION BĂLENI S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.274.736 RON.

Cati angajati are SORION BĂLENI S.R.L.?

SORION BĂLENI S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are SORION BĂLENI S.R.L.?

SORION BĂLENI S.R.L. are codul CAEN principal 4631 (Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor).

Ce profit a inregistrat SORION BĂLENI S.R.L. in 2024?

SORION BĂLENI S.R.L. a inregistrat un profit net de 421.075 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.