Activ Plătitor TVAe‑Factură

LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L.

CUI: 40888986
CIF: RO40888986
Reg. Com.: J2019001611353
CAEN: 7112
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 1 aprilie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Surse și actualizare

Actualizat: 10 octombrie 2026 la 00:49

Despre LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L.

LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea" (cod CAEN 7112), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 459.353 RON, in scadere fata de anul precedent (-15.6%). Profitul net inregistrat a fost de 249.818 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 6.253 RON in 2019 la 459.353 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2022.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
459.353 RON
Venituri totale
459.355 RON
Cheltuieli totale
201.816 RON
Profit brut
257.539 RON
Profit net
249.818 RON
Marja profit net
54,38%
Active imobilizate
10.446 RON
Active circulante
291.290 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
160.504 RON
Casa & conturi bănci
130.786 RON
Capital propriu
250.058 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Martir Ion Miron nr. 1
Telefon0723128809

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Martir Ion Miron nr. 1
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Martir Ion Miron nr. 1
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 01.04.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iulie 2022)
TVA la incasare
1 decembrie 2020

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
459.353 RON
Rezultat net
249.818 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 459.353 RON 544.185 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 459.355 RON 544.186 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 201.816 RON 393.203 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 257.539 RON 150.983 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 249.818 RON 146.357 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 10.446 RON 4.913 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 291.290 RON 305.439 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 301.736 RON 310.352 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 160.504 RON 100.260 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 130.786 RON 205.179 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 52.318 RON 37.041 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 250.058 RON 273.340 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active301.736RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

17,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale301.736 RON
Datorii totale52.318 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
82,8 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
5,57 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
82,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 459.353 -15,6% față de anul precedent 459.355 201.816 257.539 +70,6% față de anul precedent 249.818 +70,7% față de anul precedent 0 0
2023 544.185 +77,6% față de anul precedent 544.186 393.203 150.983 +13,2% față de anul precedent 146.357 +15,5% față de anul precedent 0 0
2022 306.359 +70,0% față de anul precedent 306.359 172.940 133.419 +287,5% față de anul precedent 126.743 +335,0% față de anul precedent 0 0
2021 180.265 -64,7% față de anul precedent 180.266 145.832 34.434 -85,1% față de anul precedent 29.134 -86,5% față de anul precedent 0 0
2020 510.063 +8.057,1% față de anul precedent 510.063 279.774 230.289 +6.032,9% față de anul precedent 215.638 +5.945,4% față de anul precedent 0 0
2019 6.253 6.253 2.498 3.755 3.567 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 10.446 291.290 301.736 0 160.504 130.786
2023 4.913 305.439 310.352 0 100.260 205.179
2022 0 153.847 153.847 0 84.348 69.499
2021 0 132.845 132.845 0 3.577 129.268
2020 0 228.335 228.335 0 65.582 162.753
2019 0 3.901 3.901 0 0 3.901

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 52.318 +41,2% față de anul precedent 250.058 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 37.041 +37,7% față de anul precedent 273.340 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 26.893 -74,0% față de anul precedent 126.983 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 103.471 +1.058,7% față de anul precedent 29.374 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 8.930 +6.564,2% față de anul precedent 219.405 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 134 3.767 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

15din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 459.353 RON. Profit: 249.818 RON

Cifra de afaceri: 459.353 RON. Profit: 249.818 RON

Cifra de afaceri
459.353 RON -15.59% față de anul precedent
Profit net
249.818 RON +70.69% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
52.318 RON +41.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 544.185 RON. Profit: 146.357 RON

Cifra de afaceri: 544.185 RON. Profit: 146.357 RON

Cifra de afaceri
544.185 RON +77.63% față de anul precedent
Profit net
146.357 RON +15.48% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
37.041 RON +37.73% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 306.359 RON. Profit: 126.743 RON

Cifra de afaceri: 306.359 RON. Profit: 126.743 RON

Cifra de afaceri
306.359 RON +69.95% față de anul precedent
Profit net
126.743 RON +335.03% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
26.893 RON -74.01% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 180.265 RON. Profit: 29.134 RON

Cifra de afaceri: 180.265 RON. Profit: 29.134 RON

Cifra de afaceri
180.265 RON -64.66% față de anul precedent
Profit net
29.134 RON -86.49% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
103.471 RON +1058.69% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 510.063 RON. Profit: 215.638 RON

Cifra de afaceri: 510.063 RON. Profit: 215.638 RON

Cifra de afaceri
510.063 RON +8057.09% față de anul precedent
Profit net
215.638 RON +5945.36% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
8.930 RON +6564.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 6.253 RON. Profit: 3.567 RON

Cifra de afaceri: 6.253 RON. Profit: 3.567 RON

Cifra de afaceri
6.253 RON
Profit net
3.567 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
134 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLOCAL DESIGN PROJECT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)

LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7112, Timiş

GOLOTIM GLOBAL S.R.L.
CUI: 40552187CAEN: 7112
Activ
TIMIŞ, Sat Săcălaz Com. Săcălaz2019-02-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
460.931 RON
Profit
219.875 RON
Angajati
3
DOBRE CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 16562749CAEN: 7112
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2004-07-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
458.987 RON
Profit
59.173 RON
Angajati
4
VENGMIND SRL
CUI: 35279634CAEN: 7112
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2015-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
461.091 RON
Profit
206.167 RON
Angajati
2
ACTIV ENGINEERING SRL
CUI: 17977299CAEN: 7112
Activ
TIMIŞ, Sat Moşniţa Veche Com. Moşniţa Nouă2005-09-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
458.680 RON
Profit
119.625 RON
Angajati
2
ELECTRIC RENEW DESIGN S.R.L.
CUI: 47588196CAEN: 7112
Activ
TIMIŞ, Mun. Lugoj2023-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
482.421 RON
Profit
68.622 RON
Angajati
0
TOPOEXE SRL
CUI: 14410205CAEN: 7112
Activ
TIMIŞ, Mun. Lugoj2002-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
429.547 RON
Profit
103.070 RON
Angajati
3

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7112, Timiş

PLOTIM OPERATIV S.R.L.
CUI: 40792406CAEN: 7112
Activ
TIMIŞ, Sat Şag Com. Şag2019-03-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
50.546 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
STRUKTUR UP S.R.L.
CUI: 40919659CAEN: 7112
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2019-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
144.446 RON
Profit
1.310 RON
Angajati
1

Alte firme din Timiş

HEAD HAIRSPA S.R.L.
CUI: 40888994CAEN: 9621
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2019-04-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
264.637 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MOLALEE FORAJ VEST S.R.L.
CUI: 40816033CAEN: 4313
Activ
TIMIŞ, Sat Giroc Com. Giroc2019-03-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
536.772 RON
Profit
127 RON
Angajati
5
ESCALY TIM S.R.L.
CUI: 40315431CAEN: 1071
Activ
TIMIŞ, Sat Variaş Com. Variaş2018-12-17
fara e-Factura
MIKY & VALY SELECT SRL
CUI: 32423610CAEN: 4711
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2013-11-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.599.543 RON
Profit
930 RON
Angajati
3
ESTEVA S.R.L.
CUI: 46637738CAEN: 8621
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2022-08-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
31.360 RON
Profit
14.590 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L.?

CUI-ul LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L. este 40888986.

Unde este sediul LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L.?

LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Martir Ion Miron nr. 1, Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L.?

LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L. in 2024?

In 2024, LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 459.353 RON.

Cati angajati are LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L.?

LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L.?

LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L. are codul CAEN principal 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea).

Ce profit a inregistrat LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L. in 2024?

LOCAL DESIGN PROJECT S.R.L. a inregistrat un profit net de 249.818 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
10 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
10 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.