Activ e‑Factură

BUSINESS4FOLKS S.R.L.

CUI: 40915975
CIF: 40915975
Reg. Com.: J2019000542186
CAEN: 6210
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 4 aprilie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 06:10

Despre BUSINESS4FOLKS S.R.L.

BUSINESS4FOLKS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Scoruşu Com. Borăscu, judetul GORJ, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)" (cod CAEN 6210), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, BUSINESS4FOLKS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 91.993 RON, in crestere fata de anul precedent (+7.8%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 34.504 RON in 2019 la 91.993 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
91.993 RON
Venituri totale
92.602 RON
Cheltuieli totale
94.976 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
50.566 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
50.566 RON
Capital propriu
27.680 RON

Contact

AdresaRomania, GORJ, Sat Scoruşu Com. Borăscu, 217097
Detalii adresacamera nr. 2
Telefon0743088120

Adresă sediu social

Romania, GORJ, Sat Scoruşu Com. Borăscu, 217097
Cod poștal: 217097
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, GORJ, Sat Scoruşu Com. Borăscu, 217097
Detalii
camera nr. 2
Cod postal
217097
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 04.04.2019
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Motru
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 martie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
91.993 RON
Rezultat net
-5.134 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 91.993 RON 85.377 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 92.602 RON 99.899 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 94.976 RON 76.402 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 23.497 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 22.643 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 2.374 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 5.134 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 50.566 RON 40.701 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 50.566 RON 40.701 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 1.242 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 50.566 RON 39.459 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 22.886 RON 7.887 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 27.680 RON 32.814 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active50.566RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

45,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale50.566 RON
Datorii totale22.886 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,21 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
54,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 91.993 +7,8% față de anul precedent 92.602 94.976 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 2.374 5.134
2023 85.377 -12,1% față de anul precedent 99.899 76.402 23.497 -48,8% față de anul precedent 22.643 -49,6% față de anul precedent 0 0
2022 97.171 +16,5% față de anul precedent 109.783 63.880 45.903 -10,3% față de anul precedent 44.931 -10,8% față de anul precedent 0 0
2021 83.400 +42,5% față de anul precedent 83.467 32.270 51.197 +77,0% față de anul precedent 50.363 +77,7% față de anul precedent 0 0
2020 58.528 +69,6% față de anul precedent 58.562 29.641 28.921 +115,9% față de anul precedent 28.335 +117,1% față de anul precedent 0 0
2019 34.504 34.504 21.107 13.397 13.052 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 50.566 50.566 0 0 50.566
2023 0 40.701 40.701 0 1.242 39.459
2022 0 53.851 53.851 0 1.370 52.481
2021 0 70.520 70.520 0 0 70.520
2020 0 44.352 44.352 0 506 43.846
2019 0 15.769 15.769 0 1.051 14.718

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 22.886 +190,2% față de anul precedent 27.680 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 7.887 -9,1% față de anul precedent 32.814 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2022 8.680 +55,8% față de anul precedent 45.171 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2021 5.570 +101,5% față de anul precedent 64.950 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 2.765 +9,9% față de anul precedent 41.587 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 2.517 13.252 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

38din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare8 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 91.993 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 91.993 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
91.993 RON +7.75% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
5.134 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
22.886 RON +190.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 85.377 RON. Profit: 22.643 RON

Cifra de afaceri: 85.377 RON. Profit: 22.643 RON

Cifra de afaceri
85.377 RON -12.14% față de anul precedent
Profit net
22.643 RON -49.6% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
7.887 RON -9.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 97.171 RON. Profit: 44.931 RON

Cifra de afaceri: 97.171 RON. Profit: 44.931 RON

Cifra de afaceri
97.171 RON +16.51% față de anul precedent
Profit net
44.931 RON -10.79% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
8.680 RON +55.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 83.400 RON. Profit: 50.363 RON

Cifra de afaceri: 83.400 RON. Profit: 50.363 RON

Cifra de afaceri
83.400 RON +42.5% față de anul precedent
Profit net
50.363 RON +77.74% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
5.570 RON +101.45% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 58.528 RON. Profit: 28.335 RON

Cifra de afaceri: 58.528 RON. Profit: 28.335 RON

Cifra de afaceri
58.528 RON +69.63% față de anul precedent
Profit net
28.335 RON +117.09% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
2.765 RON +9.85% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 34.504 RON. Profit: 13.052 RON

Cifra de afaceri: 34.504 RON. Profit: 13.052 RON

Cifra de afaceri
34.504 RON
Profit net
13.052 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
2.517 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBUSINESS4FOLKS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Sat Scoruşu Com. Borăscu (GORJ)

BUSINESS4FOLKS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Sat Scoruşu Com. Borăscu (GORJ)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6210, Gorj

A T LABS SRL
CUI: 13628857CAEN: 6210
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2001-01-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
111.953 RON
Profit
13.536 RON
Angajati
0
SFILEX SOFT S.R.L.
CUI: 39449480CAEN: 6210
Activ
GORJ, Loc. Slobozia Mun. Târgu Jiu2018-06-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
89.794 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
PC SOFT GROUP SRL
CUI: 24310300CAEN: 6210
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2008-08-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
132.600 RON
Profit
65.895 RON
Angajati
1
TANGLED DESIGN SRL
CUI: 38476258CAEN: 6210
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2017-11-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
83.634 RON
Profit
33.099 RON
Angajati
0
QA HUB S.R.L.
CUI: 48525692CAEN: 6210
Activ
GORJ, Loc. Ursaţi Mun. Târgu Jiu2023-07-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
223.361 RON
Profit
168.551 RON
Angajati
1
RAVEN TECH SOFTWARE S.R.L.
CUI: 45924230CAEN: 6210
Activ
GORJ, Loc. Slobozia Mun. Târgu Jiu2022-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.624 RON
Profit
4.855 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6210, Gorj

INEDOXA IT S.R.L.
CUI: 40777716CAEN: 6210
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2019-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
208.650 RON
Profit
83.839 RON
Angajati
1
2D-3D DEVELOPMENT ART S.R.L.
CUI: 41018765CAEN: 6210
Activ
GORJ, Orş. Târgu Cărbuneşti2019-04-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
74.970 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
START ALTENTER SOFT S.R.L.
CUI: 40568795CAEN: 6210
Activ
GORJ, Loc. Iezureni Mun. Târgu Jiu2019-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
291.918 RON
Profit
219.287 RON
Angajati
0
DOTWEBIM S.R.L.
CUI: 41443188CAEN: 6210
Activ
GORJ, Sat Polovragi Com. Polovragi2019-07-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
327.769 RON
Profit
220.343 RON
Angajati
1

Alte firme din Gorj

BEAVLAD LOCAL MARKET S.R.L.
CUI: 40915967CAEN: 4711
Activ
GORJ, Orş. Bumbeşti-Jiu2019-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
66.270 RON
Profit
26.287 RON
Angajati
0
TEATRUL BAMBILICI S.R.L.
CUI: 40916768CAEN: 9001
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2019-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
123.700 RON
Profit
23.399 RON
Angajati
1
MACONDO GABO PRESS S.R.L.
CUI: 40947594CAEN: 5811
Activ
GORJ, Sat Brădiceni Com. Peştişani2019-04-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
101.688 RON
Profit
81.977 RON
Angajati
0
DISCOVERY KIDS S.R.L.
CUI: 40727289CAEN: 9329
Activ
GORJ, Mun. Târgu Jiu2019-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
2.154 RON
Angajati
0
IONUALICOM 1821 S.R.L.
CUI: 41084580CAEN: 4941
Activ
GORJ, Sat Nucetu Com. Negomir2019-05-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
408.599 RON
Profit
3.714 RON
Angajati
3
KRG TIRTRANS S.R.L.
CUI: 38583963CAEN: 4941
Activ
GORJ, Sat Cârligei Com. Bumbeşti-Piţic2017-12-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
103.630 RON
Profit
2.086 RON
Angajati
1
PROPÎRVUDAN S.R.L.
CUI: 43005818CAEN: 4120
Activ
GORJ, Sat Urecheşti Com. Drăguţeşti2020-09-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.096 RON
Profit
12.363 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul BUSINESS4FOLKS S.R.L.?

CUI-ul BUSINESS4FOLKS S.R.L. este 40915975.

Unde este sediul BUSINESS4FOLKS S.R.L.?

BUSINESS4FOLKS S.R.L. are sediul in Romania, GORJ, Sat Scoruşu Com. Borăscu, 217097, Sat Scoruşu Com. Borăscu, judetul GORJ.

Cand a fost infiintata BUSINESS4FOLKS S.R.L.?

BUSINESS4FOLKS S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a BUSINESS4FOLKS S.R.L. in 2024?

In 2024, BUSINESS4FOLKS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 91.993 RON.

Cati angajati are BUSINESS4FOLKS S.R.L.?

BUSINESS4FOLKS S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are BUSINESS4FOLKS S.R.L.?

BUSINESS4FOLKS S.R.L. are codul CAEN principal 6210 (Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)).

Ce profit a inregistrat BUSINESS4FOLKS S.R.L. in 2024?

BUSINESS4FOLKS S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 5.134 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.