Activ Plătitor TVA

TEICU MF S.R.L.

CUI: 40928568
CIF: RO40928568
Reg. Com.: J2019001479131
CAEN: 4711
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 5 aprilie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 07:22

Despre TEICU MF S.R.L.

TEICU MF S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Tuzla Com. Tuzla, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, TEICU MF S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 314.229 RON, in crestere fata de anul precedent (+14.9%). Profitul net inregistrat a fost de 863 RON (in scadere accentuata). Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 167.972 RON in 2019 la 314.229 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
314.229 RON
Venituri totale
316.520 RON
Cheltuieli totale
304.568 RON
Profit brut
11.952 RON
Profit net
863 RON
Marja profit net
0,27%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
87.829 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
87.582 RON
Casa & conturi bănci
247 RON
Capital propriu
83.968 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Sat Tuzla Com. Tuzla, Str. Farului nr. 43
Detalii adresaLot 1. Corp C2

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Sat Tuzla Com. Tuzla, Str. Farului nr. 43
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Sat Tuzla Com. Tuzla, Str. Farului nr. 43
Detalii
Lot 1. Corp C2
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 05.04.2019
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Eforie
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
314.229 RON
Rezultat net
863 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 314.229 RON 273.431 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 316.520 RON 273.438 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 304.568 RON 249.978 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 11.952 RON 23.460 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 863 RON 19.938 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 87.829 RON 83.192 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 87.829 RON 83.192 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 87.582 RON 82.399 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 247 RON 793 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 3.861 RON 87 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 83.968 RON 83.105 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active87.829RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

4,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale87.829 RON
Datorii totale3.861 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
1,0 %Profit net / active totale
ROE
1,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
22,75 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
95,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 314.229 +14,9% față de anul precedent 316.520 304.568 11.952 -49,1% față de anul precedent 863 -95,7% față de anul precedent 0 0
2023 273.431 +68,5% față de anul precedent 273.438 249.978 23.460 -57,9% față de anul precedent 19.938 -63,2% față de anul precedent 0 0
2022 162.237 -27,5% față de anul precedent 162.237 106.538 55.699 +21,1% față de anul precedent 54.133 +37,5% față de anul precedent 0 0
2021 223.826 +30,7% față de anul precedent 223.826 177.834 45.992 +26,7% față de anul precedent 39.364 +11,0% față de anul precedent 0 0
2020 171.262 +2,0% față de anul precedent 171.263 134.965 36.298 -4,2% față de anul precedent 35.466 +7,5% față de anul precedent 0 0
2019 167.972 168.992 131.094 37.898 33.004 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 87.829 87.829 0 87.582 247
2023 0 83.192 83.192 0 82.399 793
2022 0 67.356 67.356 0 58.651 8.705
2021 0 60.681 60.681 3.401 18.950 38.330
2020 0 82.000 82.000 42.804 3.495 35.701
2019 0 55.949 55.949 51.888 2.063 1.998

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 3.861 +4.337,9% față de anul precedent 83.968 Neraportat 0
2023 87 -97,9% față de anul precedent 83.105 Neraportat 0
2022 4.189 -66,9% față de anul precedent 63.167 Neraportat 0
2021 12.647 -5,1% față de anul precedent 48.034 Neraportat 0
2020 13.330 -41,4% față de anul precedent 68.670 Neraportat 0
2019 22.745 33.204 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
MPMARIAN PANTEAfondatorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 26559/2026sedii secundare

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 314.229 RON. Profit: 863 RON

Cifra de afaceri: 314.229 RON. Profit: 863 RON

Cifra de afaceri
314.229 RON +14.92% față de anul precedent
Profit net
863 RON -95.67% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.861 RON +4337.93% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 273.431 RON. Profit: 19.938 RON

Cifra de afaceri: 273.431 RON. Profit: 19.938 RON

Cifra de afaceri
273.431 RON +68.54% față de anul precedent
Profit net
19.938 RON -63.17% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
87 RON -97.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 162.237 RON. Profit: 54.133 RON

Cifra de afaceri: 162.237 RON. Profit: 54.133 RON

Cifra de afaceri
162.237 RON -27.52% față de anul precedent
Profit net
54.133 RON +37.52% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
4.189 RON -66.88% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 223.826 RON. Profit: 39.364 RON

Cifra de afaceri: 223.826 RON. Profit: 39.364 RON

Cifra de afaceri
223.826 RON +30.69% față de anul precedent
Profit net
39.364 RON +10.99% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
12.647 RON -5.12% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 171.262 RON. Profit: 35.466 RON

Cifra de afaceri: 171.262 RON. Profit: 35.466 RON

Cifra de afaceri
171.262 RON +1.96% față de anul precedent
Profit net
35.466 RON +7.46% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
13.330 RON -41.39% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 167.972 RON. Profit: 33.004 RON

Cifra de afaceri: 167.972 RON. Profit: 33.004 RON

Cifra de afaceri
167.972 RON
Profit net
33.004 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
22.745 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTEICU MF S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Tuzla Com. Tuzla (CONSTANŢA)

TEICU MF S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Tuzla Com. Tuzla (CONSTANŢA)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

14.072026Mentiune · Buletin 26559/2026sedii secundare

sedii secundare

Companie
TEICU MF S.R.L.
CUI
40928568
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
14.07.2026
Registrul Comerțului
J2019001479131
EUID
ROONRC.J2019001479131
Sediu
Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Jud. Constanţa, Strada FARULUI, Nr. 43, Lot 1, Corp C2
Județ
Constanţa
Număr încheiere
556057
Data încheierii
13.07.2026
Număr dosar
2702111
Data dosarului
07.07.2026
Tribunal
Constanta
Registrator
Adriana Florentina Mihăilescu

Subiecte

sedii secundare

Documente menționate

  • Contract de comodat nr. 3 din 06.07.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 26559/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Constanţa

ELYS ASTRA SRL
CUI: 18565377CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Orş. Năvodari2006-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
314.234 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ALICOSSY REGAL SRL
CUI: 32771380CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Orş. Năvodari2014-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
313.669 RON
Profit
41.832 RON
Angajati
2
DAVID&IOANA CONCEPT SRL
CUI: 38158998CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Loc. Eforie Sud Orş. Eforie2017-08-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
314.768 RON
Profit
6.526 RON
Angajati
1
LUCA ACTIV COMERCIAL SRL
CUI: 35688523CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Sat Cuza Vodă Com. Cuza Vodă2016-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
310.566 RON
Profit
1.533 RON
Angajati
0
ALBATROS ALIMENT INVEST S.R.L.
CUI: 43176931CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-10-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
322.361 RON
Profit
63.338 RON
Angajati
4
FLORTRANS SRL
CUI: 4879590CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Sat Tuzla Com. Tuzla1993-11-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
300.215 RON
Profit
9.899 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Constanţa

EMA SHOP MIXT S.R.L.
CUI: 40887590CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Mun. Medgidia2019-04-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
92.457 RON
Profit
3.045 RON
Angajati
0
MARIMONA UNIC S.R.L.
CUI: 40999585CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Loc. Eforie Nord Orş. Eforie2019-04-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.128.797 RON
Profit
473.032 RON
Angajati
2
SAPSI NAIRDA S.R.L.
CUI: 40870180CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Sat Moviliţa Com. Topraisar2019-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
479.607 RON
Profit
20.126 RON
Angajati
3
VILSEN ACTUAL S.R.L.
CUI: 41002769CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Mun. Mangalia2019-04-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.163.121 RON
Profit
143.478 RON
Angajati
2

Alte firme din Constanţa

VASTUM ECO TREND S.R.L.
CUI: 40928584CAEN: 3811
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2019-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.377.400 RON
Profit
67.881 RON
Angajati
7
BLACK SEA ACCOUNTING S.R.L.
CUI: 40918157CAEN: 6920
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2019-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
232.200 RON
Profit
117.317 RON
Angajati
1
TIMELESS VISUALS S.R.L.
CUI: 40937469CAEN: 7420
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2019-04-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
18.526 RON
Profit
7.229 RON
Angajati
0
XPLORERS S.R.L.
CUI: 40841525CAEN: 8559
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2019-03-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
776.197 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
IONIXFIT S.R.L.
CUI: 41686527CAEN: 9313
Activ
CONSTANŢA, Sat Lazu Com. Agigea2019-09-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
100.483 RON
Profit
21.341 RON
Angajati
1
KISMET STAR SRL
CUI: 28808201CAEN: 5590
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2011-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
219.844 RON
Profit
39.597 RON
Angajati
1
TANIS S.R.L.
CUI: 48076488CAEN: 4771
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-04-28
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul TEICU MF S.R.L.?

CUI-ul TEICU MF S.R.L. este 40928568.

Unde este sediul TEICU MF S.R.L.?

TEICU MF S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Sat Tuzla Com. Tuzla, Str. Farului nr. 43, Sat Tuzla Com. Tuzla, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata TEICU MF S.R.L.?

TEICU MF S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a TEICU MF S.R.L. in 2024?

In 2024, TEICU MF S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 314.229 RON.

Ce activitate are TEICU MF S.R.L.?

TEICU MF S.R.L. are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat TEICU MF S.R.L. in 2024?

TEICU MF S.R.L. a inregistrat un profit net de 863 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.