Activ Plătitor TVA

HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L.

CUI: 40941281
CIF: RO40941281
Reg. Com.: J2019001360084
CAEN: 8559
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 9 aprilie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Alte forme de învățământ n.c.a.

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 06:46

Despre HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L.

HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Braşov, judetul BRAŞOV, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte forme de învățământ n.c.a." (cod CAEN 8559), in sectorul administratie publica si aparare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 739.288 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+85.2%). Profitul net inregistrat a fost de 534.734 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 23.413 RON in 2021 la 739.288 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
739.288 RON
Venituri totale
790.760 RON
Cheltuieli totale
237.416 RON
Profit brut
553.344 RON
Profit net
534.734 RON
Marja profit net
72,33%
Active imobilizate
1.349 RON
Active circulante
597.619 RON
Stocuri
13.959 RON
Creanțe
458.500 RON
Casa & conturi bănci
125.160 RON
Capital propriu
534.774 RON

Contact

AdresaRomania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Carpaţilor nr. 55, 500269

Adresă sediu social

Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Carpaţilor nr. 55, 500269
Cod poștal: 500269
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Carpaţilor nr. 55, 500269
Cod postal
500269
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 09.04.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
739.288 RON
Rezultat net
534.734 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 739.288 RON 399.131 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 790.760 RON 796.712 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 237.416 RON 569.922 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 553.344 RON 226.790 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 534.734 RON 222.879 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.349 RON 2.505 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 597.619 RON 251.531 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 598.968 RON 254.036 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 13.959 RON 13.959 RON
CreanțeSume de încasat 458.500 RON 107.565 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 125.160 RON 130.007 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 64.194 RON 31.730 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 534.774 RON 222.919 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active598.968RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

10,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale598.968 RON
Datorii totale64.194 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
89,3 %Profit net / active totale
ROE
100,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
9,31 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
89,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 739.288 +85,2% față de anul precedent 790.760 237.416 553.344 +144,0% față de anul precedent 534.734 +139,9% față de anul precedent 0 0
2023 399.131 +219,5% față de anul precedent 796.712 569.922 226.790 +143,3% față de anul precedent 222.879 +148,9% față de anul precedent 0 0
2022 124.942 +433,6% față de anul precedent 127.331 34.108 93.223 +405,1% față de anul precedent 89.549 +404,0% față de anul precedent 0 0
2021 23.413 23.598 5.143 18.455 17.767 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.349 597.619 598.968 13.959 458.500 125.160
2023 2.505 251.531 254.036 13.959 107.565 130.007
2022 0 97.654 97.654 347 57.015 40.292
2021 0 23.141 23.141 0 15.473 7.668

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 64.194 +102,3% față de anul precedent 534.774 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 31.730 +293,4% față de anul precedent 222.919 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 8.065 +50,1% față de anul precedent 89.589 Neraportat 1
2021 5.374 17.767 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
HAHASAN ALI HASAN AL MOZAYINadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 20459/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 739.288 RON. Profit: 534.734 RON

Cifra de afaceri: 739.288 RON. Profit: 534.734 RON

Cifra de afaceri
739.288 RON +85.22% față de anul precedent
Profit net
534.734 RON +139.92% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
64.194 RON +102.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 399.131 RON. Profit: 222.879 RON

Cifra de afaceri: 399.131 RON. Profit: 222.879 RON

Cifra de afaceri
399.131 RON +219.45% față de anul precedent
Profit net
222.879 RON +148.89% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
31.730 RON +293.43% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 124.942 RON. Profit: 89.549 RON

Cifra de afaceri: 124.942 RON. Profit: 89.549 RON

Cifra de afaceri
124.942 RON +433.64% față de anul precedent
Profit net
89.549 RON +404.02% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
8.065 RON +50.07% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 23.413 RON. Profit: 17.767 RON

Cifra de afaceri: 23.413 RON. Profit: 17.767 RON

Cifra de afaceri
23.413 RON
Profit net
17.767 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
5.374 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2019 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataHASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8559 in Mun. Braşov (BRAŞOV)

HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8559 in Mun. Braşov (BRAŞOV)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

28.052026Mentiune · Buletin 20459/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 21.05.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L.
CUI
40941281
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
28.05.2026
Registrul Comerțului
J8/1360/2019
EUID
ROONRC.J8/1360/2019
Sediu
Municipiul Braşov, Jud. Braşov, Strada CARPAŢILOR, Nr. 55, Bl. D19, Scara B, Ap. 8
Județ
Braşov
Număr încheiere
432337
Data încheierii
27.05.2026
Număr dosar
2087680
Data dosarului
22.05.2026
Tribunal
Brasov
Registrator
Mariana Bunda

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 2087680 din 22.05.2026
  • Decizie asociat unic nr. 01 din 21.05.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 20459/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8559, Braşov

PASTRY MANUFACTURER SRL
CUI: 37031006CAEN: 8559
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele2017-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
762.646 RON
Profit
77.857 RON
Angajati
1
TRAINICUS MIND S.R.L.
CUI: 43803640CAEN: 8559
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
715.169 RON
Profit
409.048 RON
Angajati
1
CLOUDSTUDYO S.R.L.
CUI: 44877491CAEN: 8559
Activ
BRAŞOV, Mun. Codlea2021-09-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.131.374 RON
Profit
1.974.901 RON
Angajati
1
CIVILMENTE S.R.L.
CUI: 48821353CAEN: 8559
Activ
BRAŞOV, Sat Râuşor Com. Mândra2023-09-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
526.684 RON
Profit
474.441 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8559, Braşov

EMA-IOANA S.R.L.
CUI: 40898912CAEN: 8559
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2019-04-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.689 RON
Profit
78.196 RON
Angajati
1
ÎN BRAŢE LA MAMI S.R.L.
CUI: 40956428CAEN: 8559
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2019-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
58.569 RON
Profit
5.290 RON
Angajati
1

Alte firme din Braşov

FAI DA TE S.R.L.
CUI: 40941257CAEN: 4520
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2019-04-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ADA-DAV-DIVERSITY S.R.L.
CUI: 40932690CAEN: 4789
Activ
BRAŞOV, Orş. Râşnov2019-04-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
54.334 RON
Profit
6.810 RON
Angajati
0
POWER EXE INDUSTRIES S.R.L.
CUI: 40950719CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Orş. Ghimbav2019-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.190.075 RON
Profit
655.404 RON
Angajati
2
ORCA R & K S.R.L.
CUI: 40834650CAEN: 5510
Activ
BRAŞOV, Orş. Ghimbav2019-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.471.254 RON
Profit
223.412 RON
Angajati
5
OD CHIC BEAUTÉ SALON S.R.L.
CUI: 41018552CAEN: 9602
Activ
BRAŞOV, Sat Prejmer Com. Prejmer2019-04-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
77.320 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
GEOLEX INTERNATIONAL S.R.L.
CUI: 41699047CAEN: 7112
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2019-09-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
279.648 RON
Profit
51.980 RON
Angajati
2
ALCHIMEEA FARM SRL
CUI: 27781221CAEN: 9329
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2010-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
875 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MONTANA LAPTELE NATURII S.R.L.
CUI: 48953303CAEN: 0145
Activ
BRAŞOV, Sat Tărlungeni Com. Tărlungeni2023-10-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
155.047 RON
Profit
0 RON
Angajati
3

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L.?

CUI-ul HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L. este 40941281.

Unde este sediul HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L.?

HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L. are sediul in Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Carpaţilor nr. 55, 500269, Mun. Braşov, judetul BRAŞOV.

Cand a fost infiintata HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L.?

HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L. in 2024?

In 2024, HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 739.288 RON.

Cati angajati are HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L.?

HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L.?

HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L. are codul CAEN principal 8559 (Alte forme de învățământ n.c.a.).

Ce profit a inregistrat HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L. in 2024?

HASALEX CONSULTANCY & TRAINING S.R.L. a inregistrat un profit net de 534.734 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.