Transporturi rutiere de mărfuri
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 07:01
Despre LOG CALUS S.R.L.-D.
LOG CALUS S.R.L.-D. este o srl-d (societate cu raspundere limitata - debutant) cu sediul in Sat Parva Com. Parva, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, LOG CALUS S.R.L.-D. a raportat o cifra de afaceri de 67.430 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-60.2%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 3.805 RON in 2019 la 67.430 RON in 2024. Datoriile raportate (125.412 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 67.430 RON
- Venituri totale
- 67.430 RON
- Cheltuieli totale
- 168.949 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 98.948 RON
- Active circulante
- 67.517 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 1.332 RON
- Casa & conturi bănci
- 66.185 RON
- Capital propriu
- 41.053 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Parva Com. Parva, 427210
- Cod postal
- 427210
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 09.04.2019
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Năsăud
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 18 aprilie 2019 - 1 iulie 2023
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2019 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 67.430 RON
- Rezultat net
- -102.193 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 67.430 RON | 169.262 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 67.430 RON | 169.262 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 168.949 RON | 86.871 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 82.391 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 81.203 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 101.519 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 102.193 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 98.948 RON | 138.527 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 67.517 RON | 192.171 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 166.465 RON | 330.698 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 1.332 RON | 124.875 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 66.185 RON | 67.296 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 125.412 RON | 187.451 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 41.053 RON | 143.247 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 2 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,54 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 24,7 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 67.430 -60,2% față de anul precedent | 67.430 | 168.949 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 101.519 | 102.193 |
| 2023 | 169.262 +103,5% față de anul precedent | 169.262 | 86.871 | 82.391 +11,9% față de anul precedent | 81.203 +11,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 83.170 +262,7% față de anul precedent | 125.700 | 52.062 | 73.638 | 72.806 | 0 | 0 |
| 2021 | 22.930 +73,7% față de anul precedent | 22.930 | 33.663 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 10.733 | 10.962 |
| 2020 | 13.200 +246,9% față de anul precedent | 13.200 | 0 | 13.200 +246,9% față de anul precedent | 12.804 +239,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 3.805 | 3.805 | 0 | 3.805 | 3.767 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 98.948 | 67.517 | 166.465 | 0 | 1.332 | 66.185 |
| 2023 | 138.527 | 192.171 | 330.698 | 0 | 124.875 | 67.296 |
| 2022 | 0 | 66.535 | 66.535 | 0 | 0 | 66.535 |
| 2021 | 0 | 23.702 | 23.702 | 0 | 22.930 | 772 |
| 2020 | 0 | 17.205 | 17.205 | 0 | 17.005 | 200 |
| 2019 | 0 | 4.005 | 4.005 | 0 | 3.805 | 200 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 125.412 -33,1% față de anul precedent | 41.053 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2023 | 187.451 +4.073,9% față de anul precedent | 143.247 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2022 | 4.491 -87,0% față de anul precedent | 62.044 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2021 | 34.464 +7.841,0% față de anul precedent | -10.762 | Neraportat | 1 |
| 2020 | 434 +1.042,1% față de anul precedent | 16.771 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 38 | 3.967 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
9 repere. O singură cronologie.
Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 67.430 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 67.430 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 67.430 RON -60.16% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 102.193 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 125.412 RON -33.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 169.262 RON. Profit: 81.203 RON
Cifra de afaceri: 169.262 RON. Profit: 81.203 RON
- Cifra de afaceri
- 169.262 RON +103.51% față de anul precedent
- Profit net
- 81.203 RON +11.53% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 187.451 RON +4073.93% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
2022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 83.170 RON. Profit: 72.806 RON
Cifra de afaceri: 83.170 RON. Profit: 72.806 RON
- Cifra de afaceri
- 83.170 RON +262.71% față de anul precedent
- Profit net
- 72.806 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 4.491 RON -86.97% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 22.930 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 22.930 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 22.930 RON +73.71% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 10.962 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 34.464 RON +7841.01% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 13.200 RON. Profit: 12.804 RON
Cifra de afaceri: 13.200 RON. Profit: 12.804 RON
- Cifra de afaceri
- 13.200 RON +246.91% față de anul precedent
- Profit net
- 12.804 RON +239.9% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 434 RON +1042.11% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 3.805 RON. Profit: 3.767 RON
Cifra de afaceri: 3.805 RON. Profit: 3.767 RON
- Cifra de afaceri
- 3.805 RON
- Profit net
- 3.767 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 38 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLOG CALUS S.R.L.-D. (SRL-D (Societate cu raspundere limitata - debutant)) - CAEN 4941 in Sat Parva Com. Parva (BISTRIŢA-NĂSĂUD)
LOG CALUS S.R.L.-D. (SRL-D (Societate cu raspundere limitata - debutant)) - CAEN 4941 in Sat Parva Com. Parva (BISTRIŢA-NĂSĂUD)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Bistriţa-Năsăud
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Bistriţa-Năsăud
Alte firme din Bistriţa-Năsăud
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul LOG CALUS S.R.L.-D.?
CUI-ul LOG CALUS S.R.L.-D. este 40948328.
Unde este sediul LOG CALUS S.R.L.-D.?
LOG CALUS S.R.L.-D. are sediul in Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Parva Com. Parva, 427210, Sat Parva Com. Parva, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD.
Cand a fost infiintata LOG CALUS S.R.L.-D.?
LOG CALUS S.R.L.-D. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a LOG CALUS S.R.L.-D. in 2024?
In 2024, LOG CALUS S.R.L.-D. a raportat o cifra de afaceri de 67.430 RON.
Cati angajati are LOG CALUS S.R.L.-D.?
LOG CALUS S.R.L.-D. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.
Ce activitate are LOG CALUS S.R.L.-D.?
LOG CALUS S.R.L.-D. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).
Ce profit a inregistrat LOG CALUS S.R.L.-D. in 2024?
LOG CALUS S.R.L.-D. a inregistrat o pierdere neta de 102.193 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.