Profil de companie · informații din registrele publice
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 15:36
Despre NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L.
NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 4 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4120). Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca radiat (din august 2026).
In 2021, NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 515.405 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+1502.4%). Profitul net inregistrat a fost de 385.571 RON (in crestere puternica). Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 74.588 RON in 2019 la 515.405 RON in 2021.
In ultimele 12 luni au fost publicate 3 modificari in Monitorul Oficial pentru aceasta firma. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 515.405 RON
- Venituri totale
- 515.405 RON
- Cheltuieli totale
- 124.679 RON
- Profit brut
- 390.726 RON
- Profit net
- 385.571 RON
- Marja profit net
- 74,81%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 471.068 RON
- Stocuri
- 8.381 RON
- Creanțe
- 21.350 RON
- Casa & conturi bănci
- 441.337 RON
- Capital propriu
- 449.786 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti, Bld. Dimitrie Cantemir nr. 21, 40236
- Cod postal
- 40236
Date juridice și fiscale
Alte date din registru
- Data inactivării în sursă
- 5 august 2026
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Radiere din 05.08.2026
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Nu
Stare inactivitate
- Status inactiv
- Da
- Data inactivare
- 14 august 2020
- Data radiere
- 5 august 2026
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2019 –2021 · RON
- An explorat în grafic
- 2021
- Cifră de afaceri
- 515.405 RON
- Rezultat net
- 385.571 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2021 | 2020 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 515.405 RON | 32.164 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 515.405 RON | 32.164 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 124.679 RON | 0 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 390.726 RON | 32.164 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 385.571 RON | 32.164 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 471.068 RON | 104.214 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 471.068 RON | 104.214 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 8.381 RON | 7.198 RON |
| CreanțeSume de încasat | 21.350 RON | 96.856 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 441.337 RON | 160 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 21.282 RON | 72.050 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 449.786 RON | 32.164 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2021
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2021
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2021
- ROA
- 81,9 %Profit net / active totale
- ROE
- 85,7 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 22,13 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 95,5 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 515.405 +1.502,4% față de anul precedent | 515.405 | 124.679 | 390.726 +1.114,8% față de anul precedent | 385.571 +1.098,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 32.164 -56,9% față de anul precedent | 32.164 | 0 | 32.164 +0,4% față de anul precedent | 32.164 +0,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 74.588 | 74.588 | 42.537 | 32.051 | 32.051 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 | 471.068 | 471.068 | 8.381 | 21.350 | 441.337 |
| 2020 | 0 | 104.214 | 104.214 | 7.198 | 96.856 | 160 |
| 2019 | 0 | 72.050 | 72.050 | 7.198 | 69.692 | -4.840 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2021 | 21.282 -70,5% față de anul precedent | 449.786 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 72.050 +80,1% față de anul precedent | 32.164 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2019 | 39.999 | 32.051 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2021
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| ERELISABETA RATIU | lichidator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
12 repere. O singură cronologie.
Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 7 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 30791/2026Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.
Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.
Deschide înregistrarea completăStare companieStare companieFirma a fost radiataCompania a fost radiata din Registrul Comertului.
Compania a fost radiata din Registrul Comertului.
data publicăriiPublicații ONRCRadiere — Buletin 29417/2026conform art. 260 alin. (6) din Legea nr. 31/1990
conform art. 260 alin. (6) din Legea nr. 31/1990
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 23827/2026cerere de radiere adresata tribunalului din 02.06.2026
cerere de radiere adresata tribunalului din 02.06.2026
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 20877/2026Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.
Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCDizolvare — Buletin 8156/2026lichidare
lichidare
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 1786/2026Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.
Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.
Deschide înregistrarea completă2021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 515.405 RON. Profit: 385.571 RON
Cifra de afaceri: 515.405 RON. Profit: 385.571 RON
- Cifra de afaceri
- 515.405 RON +1502.43% față de anul precedent
- Profit net
- 385.571 RON +1098.77% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 21.282 RON -70.46% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 32.164 RON. Profit: 32.164 RON
Cifra de afaceri: 32.164 RON. Profit: 32.164 RON
- Cifra de afaceri
- 32.164 RON -56.88% față de anul precedent
- Profit net
- 32.164 RON +0.35% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 72.050 RON +80.13% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2020Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 74.588 RON. Profit: 32.051 RON
Cifra de afaceri: 74.588 RON. Profit: 32.051 RON
- Cifra de afaceri
- 74.588 RON
- Profit net
- 32.051 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 39.999 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataNICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Sector 4 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Sector 4 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
6 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
17.082026Mentiune · Buletin 30791/2026Detalii în înregistrarea disponibilă.
- Companie
- NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L.
- CUI
- 40951854
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 17.08.2026
- Registrul Comerțului
- J40/4909/2019
- EUID
- ROONRC.J40/4909/2019
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 4, Bulevardul DIMITRIE CANTEMIR, Nr. 21, Bl. 4, Scara C, Etaj 5, Ap.
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 650236
- Data încheierii
- 17.08.2026
- Număr dosar
- 3092026
- Data dosarului
- 05.08.2026
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Emma Madalina Leonida
05.082026Radiere · Buletin 29417/2026conform art. 260 alin. (6) din Legea nr. 31/1990
- Companie
- NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L.
- CUI
- 40951854
- Tip în sursă
- Deletion
- Data buletinului
- 05.08.2026
- Registrul Comerțului
- J40/4909/2019
- EUID
- ROONRC.J40/4909/2019
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 4, Bulevardul DIMITRIE CANTEMIR, Nr. 21, Bl. 4, Scara C, Etaj 5, Ap.
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 620329
- Data încheierii
- 05.08.2026
- Număr dosar
- 2937432
- Data dosarului
- 24.07.2026
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Carina Tyron
- Motiv radiere
- conform art. 260 alin. (6) din Legea nr. 31/1990
23.062026Mentiune · Buletin 23827/2026cerere de radiere adresata tribunalului din 02.06.2026
cerere de radiere adresata tribunalului din 02.06.2026
- Companie
- NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L.
- CUI
- 40951854
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 23.06.2026
- Registrul Comerțului
- J40/4909/2019
- EUID
- ROONRC.J40/4909/2019
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 4, Bulevardul DIMITRIE CANTEMIR, Nr. 21, Bl. 4, Scara C, Etaj 5, Ap.
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 499183
- Data încheierii
- 22.06.2026
- Număr dosar
- 2214296
- Data dosarului
- 02.06.2026
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Nicoleta BENŢA
Subiecte
cerere de radiere adresata tribunalului din 02.06.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 23827/2026 (PDF)02.062026Mentiune · Buletin 20877/2026Detalii în înregistrarea disponibilă.
- Companie
- NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L.
- CUI
- 40951854
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 02.06.2026
- Registrul Comerțului
- J40/4909/2019
- EUID
- ROONRC.J40/4909/2019
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 4, Bulevardul DIMITRIE CANTEMIR, Nr. 21, Bl. 4, Scara C, Etaj 5, Ap.
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 438594
- Data încheierii
- 29.05.2026
- Număr dosar
- 1871444
- Data dosarului
- 07.05.2026
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Dana Mihaela Colongin
04.032026Dizolvare · Buletin 8156/2026lichidare
- Companie
- NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L.
- CUI
- 40951854
- Tip în sursă
- Dissolution
- Data buletinului
- 04.03.2026
- Registrul Comerțului
- J40/4909/2019
- EUID
- ROONRC.J40/4909/2019
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 4, Bulevardul DIMITRIE CANTEMIR, Nr. 21, Bl. 4, Scara C, Etaj 5, Ap.
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 176609
- Data încheierii
- 02.03.2026
- Număr dosar
- 798913
- Data dosarului
- 21.02.2026
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Maria Cornelia Maglasu
- Tip dizolvare
- lichidare
20.012026Mentiune · Buletin 1786/2026Detalii în înregistrarea disponibilă.
- Companie
- NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L.
- CUI
- 40951854
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 20.01.2026
- Registrul Comerțului
- J40/4909/2019
- EUID
- ROONRC.J40/4909/2019
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 4, Bulevardul DIMITRIE CANTEMIR, Nr. 21, Bl. 4, Scara C, Etaj 5, Ap.
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 41132
- Data încheierii
- 20.01.2026
- Număr dosar
- 197534
- Data dosarului
- 17.01.2026
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Nicoleta Vlase
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Cele mai mari firme — CAEN 4120, Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L. este 40951854.
Unde este sediul NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L.?
NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti, Bld. Dimitrie Cantemir nr. 21, 40236, Sector 4 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L.?
NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L. in 2021?
In 2021, NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 515.405 RON.
Ce activitate are NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L.?
NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4120.
Ce profit a inregistrat NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L. in 2021?
NICODAN ACTIV CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat un profit net de 385.571 RON in 2021.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 6 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.