Radiat e‑Factură

ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L.

CUI: 40965590
CIF: 40965590
Reg. Com.: J40/4996/2019
CAEN: 6201
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 11 aprilie 2019 · 7 ani
Radiată din: 7 mai 2026
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 09:09

Despre ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L.

ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 5 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activeaza in sectorul editare, difuzare programe radio si tv (cod CAEN 6201). Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca radiat (din mai 2026).

In 2024, ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.641.819 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+63.0%). Profitul net inregistrat a fost de 1.545.179 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 281.790 RON in 2019 la 1.641.819 RON in 2024.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.641.819 RON
Venituri totale
1.646.139 RON
Cheltuieli totale
51.668 RON
Profit brut
1.594.471 RON
Profit net
1.545.179 RON
Marja profit net
94,11%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
1.605.972 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
1.317.534 RON
Casa & conturi bănci
288.438 RON
Capital propriu
1.545.419 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti, Str. Petre Ispirescu nr. 1, 51021

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti, Str. Petre Ispirescu nr. 1, 51021
Cod poștal: 51021
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti, Str. Petre Ispirescu nr. 1, 51021
Cod postal
51021
Date juridice și fiscale

Alte date din registru

Data inactivării în sursă
7 mai 2026

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Radiere din 07.05.2026
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2024)
TVA la incasare
1 ianuarie 2022 - 28 ianuarie 2026

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.641.819 RON
Rezultat net
1.545.179 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.641.819 RON 1.007.033 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.646.139 RON 1.008.694 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 51.668 RON 44.852 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 1.594.471 RON 963.842 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.545.179 RON 953.762 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.605.972 RON 964.022 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.605.972 RON 964.022 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 1.317.534 RON 803.291 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 288.438 RON 160.731 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 60.553 RON 10.020 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.545.419 RON 954.002 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.605.972RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

3,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.605.972 RON
Datorii totale60.553 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
96,2 %Profit net / active totale
ROE
100,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
26,52 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
96,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.641.819 +63,0% față de anul precedent 1.646.139 51.668 1.594.471 +65,4% față de anul precedent 1.545.179 +62,0% față de anul precedent 0 0
2023 1.007.033 +26,7% față de anul precedent 1.008.694 44.852 963.842 +23,4% față de anul precedent 953.762 +24,9% față de anul precedent 0 0
2022 795.053 +78,2% față de anul precedent 796.066 14.753 781.313 +78,9% față de anul precedent 763.406 +80,3% față de anul precedent 0 0
2021 446.268 +66,5% față de anul precedent 446.815 10.024 436.791 +66,5% față de anul precedent 423.403 +66,2% față de anul precedent 0 0
2020 268.077 -4,9% față de anul precedent 268.127 5.852 262.275 -6,7% față de anul precedent 254.798 -6,6% față de anul precedent 0 0
2019 281.790 281.790 640 281.150 272.697 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 1.605.972 1.605.972 0 1.317.534 288.438
2023 0 964.022 964.022 0 803.291 160.731
2022 0 800.587 800.587 0 598.761 201.826
2021 0 430.419 430.419 0 248.600 181.819
2020 0 261.591 261.591 0 179.000 82.591
2019 0 325.470 325.470 0 272.000 53.470

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 60.553 +504,3% față de anul precedent 1.545.419 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 10.020 -72,2% față de anul precedent 954.002 Neraportat 1
2022 36.083 +436,9% față de anul precedent 764.504 Neraportat 0
2021 6.721 +14,0% față de anul precedent 423.698 Neraportat 0
2020 5.896 -88,8% față de anul precedent 255.695 Neraportat 0
2019 52.573 272.897 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
NCNARCIS- CĂTĂLIN DUMITRESCUadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

12 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
12 repere · toți anii

2026 3 repere

Stare companieStare companieFirma a fost radiataCompania a fost radiata din Registrul Comertului.

Compania a fost radiata din Registrul Comertului.

data publicăriiPublicații ONRCRadiere — Buletin 17303/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

Deschide înregistrarea completă
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.641.819 RON. Profit: 1.545.179 RON

Cifra de afaceri: 1.641.819 RON. Profit: 1.545.179 RON

Cifra de afaceri
1.641.819 RON +63.04% față de anul precedent
Profit net
1.545.179 RON +62.01% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
60.553 RON +504.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.007.033 RON. Profit: 953.762 RON

Cifra de afaceri: 1.007.033 RON. Profit: 953.762 RON

Cifra de afaceri
1.007.033 RON +26.66% față de anul precedent
Profit net
953.762 RON +24.94% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
10.020 RON -72.23% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 795.053 RON. Profit: 763.406 RON

Cifra de afaceri: 795.053 RON. Profit: 763.406 RON

Cifra de afaceri
795.053 RON +78.16% față de anul precedent
Profit net
763.406 RON +80.3% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
36.083 RON +436.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 446.268 RON. Profit: 423.403 RON

Cifra de afaceri: 446.268 RON. Profit: 423.403 RON

Cifra de afaceri
446.268 RON +66.47% față de anul precedent
Profit net
423.403 RON +66.17% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
6.721 RON +13.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 268.077 RON. Profit: 254.798 RON

Cifra de afaceri: 268.077 RON. Profit: 254.798 RON

Cifra de afaceri
268.077 RON -4.87% față de anul precedent
Profit net
254.798 RON -6.56% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
5.896 RON -88.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 281.790 RON. Profit: 272.697 RON

Cifra de afaceri: 281.790 RON. Profit: 272.697 RON

Cifra de afaceri
281.790 RON
Profit net
272.697 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
52.573 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Sector 5 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Sector 5 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

12 din 12 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

07.052026Radiere · Buletin 17303/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Companie
ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L.
CUI
40965590
Tip în sursă
Deletion
Data buletinului
07.05.2026
Registrul Comerțului
J40/4996/2019
EUID
ROONRC.J40/4996/2019
Sediu
Bucureşti Sectorul 5, Strada Petre Ispirescu, Nr. 1, Bl. 47, Scara 3, Etaj 1, Ap. 45
Județ
București
Număr încheiere
365497
Data încheierii
06.05.2026
Număr dosar
1761744
Data dosarului
29.04.2026
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Cristina Monica Pirvu
Motiv radiere
conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Vezi Buletinul ONRC nr. 17303/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Cele mai mari firme — CAEN 6201, Municipiul Bucureşti

SUVODA SOFTWARE SRL
CUI: 32961679CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2014-03-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
154.061.898 RON
Profit
8.878.647 RON
Angajati
514
SUPER HIPPO STUDIOS RO SRL
CUI: 35684602CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2016-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
36.589.469 RON
Profit
2.311.466 RON
Angajati
111
CRYS COMPUTERS SRL
CUI: 13177692CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2000-07-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
29.913.672 RON
Profit
1.805.423 RON
Angajati
78
PENTESTTOOLS S.A.
CUI: 39390251CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2018-05-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.705.023 RON
Profit
987.592 RON
Angajati
53
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2021-01-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.275.278 RON
Profit
1.046.387 RON
Angajati
33
ABIT PURESOFT SRL
CUI: 38079436CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-08-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.544.487 RON
Profit
0 RON
Angajati
67
EDUS PLATFORM S.R.L.
CUI: 40400162CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.346.902 RON
Profit
3.043.422 RON
Angajati
14
SHUTTERSTOCK ROMANIA S.R.L.
CUI: 44392410CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2021-06-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.418.049 RON
Profit
638.882 RON
Angajati
40
CORAYA DEVELOPMENT S.R.L.
CUI: 46488687CAEN: 6201
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2022-07-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.246.904 RON
Profit
1.062.581 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L.?

CUI-ul ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L. este 40965590.

Unde este sediul ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L.?

ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti, Str. Petre Ispirescu nr. 1, 51021, Sector 5 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L.?

ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L. in 2024?

In 2024, ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.641.819 RON.

Cati angajati are ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L.?

ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L.?

ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L. are codul CAEN principal 6201.

Ce profit a inregistrat ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L. in 2024?

ANAWARE TECHNOLOGIES S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.545.179 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.