Activ

PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L.

CUI: 40974327
CIF: 40974327
Reg. Com.: J28/574/2023
CAEN: 4781
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 12 aprilie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 03:53

Despre PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L.

PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Valea Satului Com. Vulpeni, judetul OLT, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor" (cod CAEN 4781), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 120.936 RON, in crestere fata de anul precedent (+10.3%). Profitul net inregistrat a fost de 13.748 RON (in crestere puternica). Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 43.591 RON in 2019 la 120.936 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
120.936 RON
Venituri totale
120.936 RON
Cheltuieli totale
104.569 RON
Profit brut
16.367 RON
Profit net
13.748 RON
Marja profit net
11,37%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
74.627 RON
Stocuri
67.153 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
7.474 RON
Capital propriu
19.676 RON

Contact

AdresaRomania, OLT, Sat Valea Satului Com. Vulpeni, Str. Craiovei nr. 106, 237576
Telefon0724506061

Adresă sediu social

Romania, OLT, Sat Valea Satului Com. Vulpeni, Str. Craiovei nr. 106, 237576
Cod poștal: 237576
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, OLT, Sat Valea Satului Com. Vulpeni, Str. Craiovei nr. 106, 237576
Cod postal
237576
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Transfer sediu fiscal (sosire) din 03.07.2023
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Balş
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
120.936 RON
Rezultat net
13.748 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 120.936 RON 109.683 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 120.936 RON 109.683 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 104.569 RON 107.165 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 16.367 RON 2.518 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 13.748 RON 1.728 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 74.627 RON 36.458 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 74.627 RON 36.458 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 67.153 RON 35.677 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 7.474 RON 781 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 54.951 RON 30.530 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 19.676 RON 5.928 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active74.627RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

73,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale74.627 RON
Datorii totale54.951 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
18,4 %Profit net / active totale
ROE
69,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,36 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
26,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 120.936 +10,3% față de anul precedent 120.936 104.569 16.367 +550,0% față de anul precedent 13.748 +695,6% față de anul precedent 0 0
2023 109.683 +24,9% față de anul precedent 109.683 107.165 2.518 -24,3% față de anul precedent 1.728 +151,2% față de anul precedent 0 0
2022 87.853 +3,6% față de anul precedent 87.853 84.529 3.324 -75,5% față de anul precedent 688 -94,1% față de anul precedent 0 0
2021 84.770 -3,7% față de anul precedent 84.770 71.200 13.570 +15,9% față de anul precedent 11.558 +21,9% față de anul precedent 0 0
2020 88.030 +102,0% față de anul precedent 88.030 76.319 11.711 +666,4% față de anul precedent 9.484 +4.210,9% față de anul precedent 0 0
2019 43.591 43.591 42.063 1.528 220 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 74.627 74.627 67.153 0 7.474
2023 0 36.458 36.458 35.677 0 781
2022 0 22.954 22.954 15.605 0 7.349
2021 1.050 21.117 22.167 12.028 0 9.089
2020 1.050 24.854 25.904 15.285 0 9.569
2019 1.050 21.120 22.170 18.469 0 2.651

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 54.951 +80,0% față de anul precedent 19.676 Neraportat 0
2023 30.530 +3.697,3% față de anul precedent 5.928 Neraportat 0
2022 804 +14,0% față de anul precedent 22.150 Neraportat 0
2021 705 -95,6% față de anul precedent 21.462 Neraportat 0
2020 16.000 -26,4% față de anul precedent 9.904 Neraportat 0
2019 21.750 420 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

21din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare16 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 120.936 RON. Profit: 13.748 RON

Cifra de afaceri: 120.936 RON. Profit: 13.748 RON

Cifra de afaceri
120.936 RON +10.26% față de anul precedent
Profit net
13.748 RON +695.6% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
54.951 RON +79.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 109.683 RON. Profit: 1.728 RON

Cifra de afaceri: 109.683 RON. Profit: 1.728 RON

Cifra de afaceri
109.683 RON +24.85% față de anul precedent
Profit net
1.728 RON +151.16% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
30.530 RON +3697.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 87.853 RON. Profit: 688 RON

Cifra de afaceri: 87.853 RON. Profit: 688 RON

Cifra de afaceri
87.853 RON +3.64% față de anul precedent
Profit net
688 RON -94.05% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
804 RON +14.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 84.770 RON. Profit: 11.558 RON

Cifra de afaceri: 84.770 RON. Profit: 11.558 RON

Cifra de afaceri
84.770 RON -3.7% față de anul precedent
Profit net
11.558 RON +21.87% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
705 RON -95.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 88.030 RON. Profit: 9.484 RON

Cifra de afaceri: 88.030 RON. Profit: 9.484 RON

Cifra de afaceri
88.030 RON +101.95% față de anul precedent
Profit net
9.484 RON +4210.91% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
16.000 RON -26.44% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 43.591 RON. Profit: 220 RON

Cifra de afaceri: 43.591 RON. Profit: 220 RON

Cifra de afaceri
43.591 RON
Profit net
220 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
21.750 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPETRESCU OLIVE-NIL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4781 in Sat Valea Satului Com. Vulpeni (OLT)

PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4781 in Sat Valea Satului Com. Vulpeni (OLT)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4781, Olt

DRESSES MAD SRL
CUI: 37502251CAEN: 4781
Activ
OLT, Mun. Slatina2017-05-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
150.357 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
TEDMAR ALITED S.R.L.
CUI: 40270674CAEN: 4781
Activ
OLT, Mun. Slatina2018-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
120.400 RON
Profit
16.890 RON
Angajati
0
EMMAUTO PLATZ 2018 S.R.L.
CUI: 39091276CAEN: 4781
Activ
OLT, Sat Slătioara Com. Slătioara2018-03-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
176.525 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
AMBUERIKOM IANIS S.R.L.
CUI: 39711483CAEN: 4781
Activ
OLT, Mun. Caracal2018-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
110.014 RON
Profit
14.337 RON
Angajati
0
ROBICOM EASY SOLUTION S.R.L.
CUI: 48631499CAEN: 4781
Activ
OLT, Sat Văleni Com. Văleni2023-08-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
22.829 RON
Profit
273 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4781, Olt

CRISMAR CXC MOTORS S.R.L.
CUI: 40805735CAEN: 4781
Activ
OLT, Mun. Slatina2019-03-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.001.640 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
RIVERA RANDY S.R.L.
CUI: 41718530CAEN: 4781
Activ
OLT, Mun. Caracal2019-10-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.818 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
CARMELOTI CARS STORE S.R.L.
CUI: 40784543CAEN: 4781
Activ
OLT, Mun. Slatina2019-03-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
34.317 RON
Profit
1.592 RON
Angajati
0
RIDE CARS RAICU S.R.L.
CUI: 43974410CAEN: 4781
Activ
OLT, Sat Dranovăţu Com. Găneasa2021-03-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
481.309 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Alte firme din Olt

DANVIOSERV MARINESCU S.R.L.
CUI: 40971088CAEN: 4941
Activ
OLT, Sat Dranovăţu Com. Găneasa2019-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
310.893 RON
Profit
38.690 RON
Angajati
1
AGRIVYS VÂLCELE S.R.L.
CUI: 40988870CAEN: 0111
Activ
OLT, Sat Bărcăneşti Com. Vâlcele2019-04-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
40.952 RON
Angajati
0
MEDEEA FITPLUS S.R.L.
CUI: 41197806CAEN: 9313
Activ
OLT, Mun. Slatina2019-05-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
882 RON
Profit
217 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L.?

CUI-ul PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L. este 40974327.

Unde este sediul PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L.?

PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L. are sediul in Romania, OLT, Sat Valea Satului Com. Vulpeni, Str. Craiovei nr. 106, 237576, Sat Valea Satului Com. Vulpeni, judetul OLT.

Cand a fost infiintata PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L.?

PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L. in 2024?

In 2024, PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 120.936 RON.

Ce activitate are PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L.?

PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L. are codul CAEN principal 4781 (Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor).

Ce profit a inregistrat PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L. in 2024?

PETRESCU OLIVE-NIL S.R.L. a inregistrat un profit net de 13.748 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.