Activ Plătitor TVA

ADE-SIKA MARKET S.R.L.

CUI: 40984789
CIF: RO40984789
Reg. Com.: J23/1731/2019
CAEN: 4711
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 aprilie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 09:21

Despre ADE-SIKA MARKET S.R.L.

ADE-SIKA MARKET S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Buriaş Com. Periş, judetul ILFOV, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ADE-SIKA MARKET S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 298.438 RON, in crestere fata de anul precedent (+22.7%). Profitul net inregistrat a fost de 58.466 RON (in crestere puternica).

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
298.438 RON
Venituri totale
298.438 RON
Cheltuieli totale
225.421 RON
Profit brut
73.017 RON
Profit net
58.466 RON
Marja profit net
19,59%
Active imobilizate
151 RON
Active circulante
181.352 RON
Stocuri
175.427 RON
Creanțe
3.000 RON
Casa & conturi bănci
2.925 RON
Capital propriu
133.595 RON

Contact

AdresaRomania, ILFOV, Sat Buriaş Com. Periş, Str. Marin Preda nr. 11
Detalii adresaCamera 1

Adresă sediu social

Romania, ILFOV, Sat Buriaş Com. Periş, Str. Marin Preda nr. 11
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ILFOV, Sat Buriaş Com. Periş, Str. Marin Preda nr. 11
Detalii
Camera 1
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 15.04.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
298.438 RON
Rezultat net
58.466 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 298.438 RON 243.248 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 298.438 RON 243.998 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 225.421 RON 204.731 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 73.017 RON 39.267 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 58.466 RON 34.922 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 151 RON 151 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 181.352 RON 112.621 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 181.503 RON 112.772 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 175.427 RON 22.232 RON
CreanțeSume de încasat 3.000 RON 3.750 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 2.925 RON 86.639 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 47.908 RON 37.644 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 133.595 RON 75.128 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active181.503RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

26,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale181.503 RON
Datorii totale47.908 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
32,2 %Profit net / active totale
ROE
43,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
3,79 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
73,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 298.438 +22,7% față de anul precedent 298.438 225.421 73.017 +86,0% față de anul precedent 58.466 +67,4% față de anul precedent 0 0
2023 243.248 +79,5% față de anul precedent 243.998 204.731 39.267 +591,6% față de anul precedent 34.922 +695,3% față de anul precedent 0 0
2022 135.491 -44,0% față de anul precedent 135.491 129.813 5.678 -79,8% față de anul precedent 4.391 -83,2% față de anul precedent 0 0
2021 241.825 +230,4% față de anul precedent 241.825 213.717 28.108 +53,2% față de anul precedent 26.136 +45,5% față de anul precedent 0 0
2020 73.196 73.196 54.850 18.346 17.958 0 0
2019 0 0 8.478 0 0 8.478 8.478

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 151 181.352 181.503 175.427 3.000 2.925
2023 151 112.621 112.772 22.232 3.750 86.639
2022 151 60.750 60.901 50.209 3.918 6.623
2021 122 44.320 44.442 1.715 10.562 32.043
2020 122 69.574 69.696 42.238 21.698 5.638
2019 122 1.239 1.361 0 574 665

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 47.908 +27,3% față de anul precedent 133.595 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2023 37.644 +81,9% față de anul precedent 75.128 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 20.694 +139,9% față de anul precedent 40.207 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 8.626 -85,6% față de anul precedent 35.816 Neraportat 1
2020 60.016 +522,6% față de anul precedent 9.680 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2019 9.639 -8.278 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 298.438 RON. Profit: 58.466 RON

Cifra de afaceri: 298.438 RON. Profit: 58.466 RON

Cifra de afaceri
298.438 RON +22.69% față de anul precedent
Profit net
58.466 RON +67.42% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
47.908 RON +27.27% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 243.248 RON. Profit: 34.922 RON

Cifra de afaceri: 243.248 RON. Profit: 34.922 RON

Cifra de afaceri
243.248 RON +79.53% față de anul precedent
Profit net
34.922 RON +695.31% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
37.644 RON +81.91% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 135.491 RON. Profit: 4.391 RON

Cifra de afaceri: 135.491 RON. Profit: 4.391 RON

Cifra de afaceri
135.491 RON -43.97% față de anul precedent
Profit net
4.391 RON -83.2% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
20.694 RON +139.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 241.825 RON. Profit: 26.136 RON

Cifra de afaceri: 241.825 RON. Profit: 26.136 RON

Cifra de afaceri
241.825 RON +230.38% față de anul precedent
Profit net
26.136 RON +45.54% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
8.626 RON -85.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 73.196 RON. Profit: 17.958 RON

Cifra de afaceri: 73.196 RON. Profit: 17.958 RON

Cifra de afaceri
73.196 RON
Profit net
17.958 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
60.016 RON +522.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
8.478 RON
Angajati
1
Datorii
9.639 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataADE-SIKA MARKET S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Buriaş Com. Periş (ILFOV)

ADE-SIKA MARKET S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Buriaş Com. Periş (ILFOV)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Ilfov

MYREALLROBY S.R.L.
CUI: 43075104CAEN: 4711
Activ
ILFOV, Sat Snagov Com. Snagov2020-09-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.592 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
LARYS-AMA S.R.L.
CUI: 45234273CAEN: 4711
Activ
ILFOV, Sat Cernica Com. Cernica2021-11-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.039 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SMART STORE SRL
CUI: 25058849CAEN: 4711
Activ
ILFOV, Sat Ciolpani Com. Ciolpani2009-02-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.914 RON
Profit
0 RON
Angajati
10
DUZILOR MARKET SRL
CUI: 35694800CAEN: 4711
Activ
ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni2016-02-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
297.500 RON
Profit
246.133 RON
Angajati
0
LOKUS MARKETPLACE S.R.L.
CUI: 50010426CAEN: 4711
Activ
ILFOV, Sat Corbeanca Com. Corbeanca2024-04-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
301.851 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ROXCAT DISTRIBUTION MARKET SRL
CUI: 31236657CAEN: 4711
Activ
ILFOV, Sat Clinceni Com. Clinceni2013-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
294.833 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Ilfov

NELY MARKET EXPRESS S.R.L.
CUI: 40978094CAEN: 4711
Activ
ILFOV, Sat Găneasa Com. Găneasa2019-04-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
304.386 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ZELDEA CERT S.R.L.
CUI: 40976549CAEN: 4711
Activ
ILFOV, Sat Dascălu Com. Dascălu2019-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
77.752 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MIHAMAR ALIMENTARE S.R.L.
CUI: 40993248CAEN: 4711
Activ
ILFOV, Sat 1 Decembrie Com. 1 Decembrie2019-04-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
148.800 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Ilfov

CHEZ PETTIT COCO S.R.L.
CUI: 40984746CAEN: 4779
Activ
ILFOV, Orş. Pantelimon2019-04-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
83.413 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
HAKNEUR IDEAL S.R.L.
CUI: 40976565CAEN: 8622
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2019-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
230.269 RON
Profit
29.834 RON
Angajati
1
MEGAHED PLASTIC S.R.L.
CUI: 40987327CAEN: 2226
Activ
ILFOV, Sat Şindriliţa Com. Găneasa2019-04-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
702.121 RON
Profit
25.759 RON
Angajati
7
ALPENLOG SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 40911140CAEN: 5226
Activ
ILFOV, Sat Brăneşti Com. Brăneşti2019-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
355.682 RON
Profit
278.117 RON
Angajati
1
TOP CEREAL TRANSPORT S.R.L.
CUI: 41040800CAEN: 4621
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2019-04-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
45.404 RON
Angajati
1
TOTAL GREEN SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 41551945CAEN: 4941
Activ
ILFOV, Orş. Buftea2019-08-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.493.935 RON
Profit
2.203.803 RON
Angajati
8
DENTAL VELICU SRL
CUI: 34947549CAEN: 8623
Activ
ILFOV, Sat Brăneşti Com. Brăneşti2015-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
405.925 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ADE-SIKA MARKET S.R.L.?

CUI-ul ADE-SIKA MARKET S.R.L. este 40984789.

Unde este sediul ADE-SIKA MARKET S.R.L.?

ADE-SIKA MARKET S.R.L. are sediul in Romania, ILFOV, Sat Buriaş Com. Periş, Str. Marin Preda nr. 11, Sat Buriaş Com. Periş, judetul ILFOV.

Cand a fost infiintata ADE-SIKA MARKET S.R.L.?

ADE-SIKA MARKET S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ADE-SIKA MARKET S.R.L. in 2024?

In 2024, ADE-SIKA MARKET S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 298.438 RON.

Ce activitate are ADE-SIKA MARKET S.R.L.?

ADE-SIKA MARKET S.R.L. are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat ADE-SIKA MARKET S.R.L. in 2024?

ADE-SIKA MARKET S.R.L. a inregistrat un profit net de 58.466 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.