Activ Plătitor TVA

IRIFLOTEXPRESS S.R.L.

CUI: 40989840
CIF: RO40989840
Reg. Com.: J33/908/2019
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 16 aprilie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 17:01

Despre IRIFLOTEXPRESS S.R.L.

IRIFLOTEXPRESS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Rădăuţi, judetul SUCEAVA, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, IRIFLOTEXPRESS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.495.231 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+87.8%). Profitul net inregistrat a fost de 1.655 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 412.540 RON in 2019 la 1.495.231 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.495.231 RON
Venituri totale
1.680.393 RON
Cheltuieli totale
1.633.880 RON
Profit brut
46.513 RON
Profit net
1.655 RON
Marja profit net
0,11%
Active imobilizate
544.678 RON
Active circulante
122.249 RON
Stocuri
4.592 RON
Creanțe
120.168 RON
Casa & conturi bănci
-2.511 RON
Capital propriu
111.281 RON

Contact

AdresaRomania, SUCEAVA, Mun. Rădăuţi, Str. Mihai Pitei nr. 2 E, 725400
Telefon0747519306

Adresă sediu social

Romania, SUCEAVA, Mun. Rădăuţi, Str. Mihai Pitei nr. 2 E, 725400
Cod poștal: 725400
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SUCEAVA, Mun. Rădăuţi, Str. Mihai Pitei nr. 2 E, 725400
Cod postal
725400
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 16.04.2019
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.495.231 RON
Rezultat net
1.655 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.495.231 RON 796.190 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.680.393 RON 935.377 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.633.880 RON 914.655 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 46.513 RON 20.722 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.655 RON 12.400 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 544.678 RON 305.766 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 122.249 RON 183.159 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 666.927 RON 488.925 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 4.592 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 120.168 RON 80.792 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești -2.511 RON 102.367 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 555.646 RON 364.000 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 111.281 RON 172.125 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active666.927RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

83,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale666.927 RON
Datorii totale555.646 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,2 %Profit net / active totale
ROE
1,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,22 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
16,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.495.231 +87,8% față de anul precedent 1.680.393 1.633.880 46.513 +124,5% față de anul precedent 1.655 -86,7% față de anul precedent 0 0
2023 796.190 -24,7% față de anul precedent 935.377 914.655 20.722 +27,2% față de anul precedent 12.400 +120,3% față de anul precedent 0 0
2022 1.057.687 +25,6% față de anul precedent 1.174.144 1.157.855 16.289 -79,6% față de anul precedent 5.630 -92,1% față de anul precedent 0 0
2021 841.823 +51,2% față de anul precedent 1.009.174 929.434 79.740 +1.050,7% față de anul precedent 70.890 +5.108,7% față de anul precedent 0 0
2020 556.877 +35,0% față de anul precedent 611.887 604.957 6.930 -91,9% față de anul precedent 1.361 -98,3% față de anul precedent 0 0
2019 412.540 422.157 336.787 85.370 81.244 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 544.678 122.249 666.927 4.592 120.168 -2.511
2023 305.766 183.159 488.925 0 80.792 102.367
2022 271.005 191.567 462.572 13.157 69.974 108.436
2021 157.260 161.444 318.704 13.157 96.479 51.808
2020 100.383 74.160 174.543 25.302 44.092 4.766
2019 15.922 130.990 146.912 1.679 91.908 37.403

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 555.646 +52,7% față de anul precedent 111.281 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2023 364.000 +20,2% față de anul precedent 172.125 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2022 302.847 +83,5% față de anul precedent 159.725 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2021 165.009 +79,9% față de anul precedent 153.695 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2020 91.738 +40,1% față de anul precedent 82.805 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2019 65.468 81.444 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

47din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare17 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.495.231 RON. Profit: 1.655 RON

Cifra de afaceri: 1.495.231 RON. Profit: 1.655 RON

Cifra de afaceri
1.495.231 RON +87.8% față de anul precedent
Profit net
1.655 RON -86.65% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
555.646 RON +52.65% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 796.190 RON. Profit: 12.400 RON

Cifra de afaceri: 796.190 RON. Profit: 12.400 RON

Cifra de afaceri
796.190 RON -24.72% față de anul precedent
Profit net
12.400 RON +120.25% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
364.000 RON +20.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.057.687 RON. Profit: 5.630 RON

Cifra de afaceri: 1.057.687 RON. Profit: 5.630 RON

Cifra de afaceri
1.057.687 RON +25.64% față de anul precedent
Profit net
5.630 RON -92.06% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
302.847 RON +83.53% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 841.823 RON. Profit: 70.890 RON

Cifra de afaceri: 841.823 RON. Profit: 70.890 RON

Cifra de afaceri
841.823 RON +51.17% față de anul precedent
Profit net
70.890 RON +5108.67% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
165.009 RON +79.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 556.877 RON. Profit: 1.361 RON

Cifra de afaceri: 556.877 RON. Profit: 1.361 RON

Cifra de afaceri
556.877 RON +34.99% față de anul precedent
Profit net
1.361 RON -98.32% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
91.738 RON +40.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 412.540 RON. Profit: 81.244 RON

Cifra de afaceri: 412.540 RON. Profit: 81.244 RON

Cifra de afaceri
412.540 RON
Profit net
81.244 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
65.468 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataIRIFLOTEXPRESS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Rădăuţi (SUCEAVA)

IRIFLOTEXPRESS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Rădăuţi (SUCEAVA)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Suceava

HOLZ SPEDITION S.R.L.
CUI: 29769240CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2012-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.495.924 RON
Profit
95.177 RON
Angajati
2
GICPOP TRANS SRL
CUI: 24511428CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2008-09-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.494.712 RON
Profit
164.326 RON
Angajati
3
GESEDI SRL
CUI: 28010900CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Sat Bogdăneşti Com. Bogdăneşti2011-02-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.497.493 RON
Profit
97.448 RON
Angajati
5
DIM CONSTRUCT SRL
CUI: 20251228CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2006-12-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.486.261 RON
Profit
189.055 RON
Angajati
3
FLORNIC EXY TRANSPORT S.R.L.
CUI: 47183290CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2022-11-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.520.965 RON
Profit
53.398 RON
Angajati
4
HUSKYTRANS S.R.L.
CUI: 41048910CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Sat Doroteia Orş. Frasin2019-04-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.456.020 RON
Profit
15.277 RON
Angajati
3

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Suceava

LA MOŞ VASILE S.R.L.
CUI: 41009066CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Sat Capu Câmpului Com. Capu Câmpului2019-04-18
fara e-Factura
JOY CARGO DINAMIX S.R.L.
CUI: 40983163CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2019-04-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
977.833 RON
Profit
10.118 RON
Angajati
3
KOSTRUCK SPEDITION S.R.L.
CUI: 41022553CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2019-04-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.931 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Alte firme din Suceava

BLAST INSTAL NORD S.R.L.
CUI: 40989824CAEN: 4322
Activ
SUCEAVA, Sat Hancea Com. Vereşti2019-04-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
51.500 RON
Profit
43.260 RON
Angajati
0
MANGO BAR PHILOSOPHY S.R.L.
CUI: 40989859CAEN: 4617
Activ
SUCEAVA, Sat Ipoteşti Com. Ipoteşti2019-04-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
166.230 RON
Profit
2.440 RON
Angajati
1
TIMAOS DECOR S.R.L.
CUI: 40983147CAEN: 4683
Activ
SUCEAVA, Sat Vicovu de Jos Com. Vicovu de Jos2019-04-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.303.152 RON
Profit
83.914 RON
Angajati
3
MOEMA AGENCY S.R.L.
CUI: 41022510CAEN: 7420
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2019-04-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
29.700 RON
Profit
5.905 RON
Angajati
0
STARCIV STAR S.R.L.
CUI: 40824753CAEN: 4531
Activ
SUCEAVA, Sat Pârteştii de Sus Com. Cacica2019-03-21
fara e-Factura
OSTEO-KINETIC-THERAPY S.R.L.
CUI: 41134913CAEN: 8695
Activ
SUCEAVA, Mun. Fălticeni2019-05-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
26.010 RON
Profit
732 RON
Angajati
1
TESERACT PROIECT S.R.L.
CUI: 39804701CAEN: 7111
Activ
SUCEAVA, Sat Dragomirna Com. Mitocu Dragomirnei2018-08-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
123.745 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ROCAST NORD SRL
CUI: 13925521CAEN: 4690
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2001-05-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
22.676.117 RON
Profit
2.888.589 RON
Angajati
25
KAPITONA S.R.L.
CUI: 52660387CAEN: 4755
Activ
SUCEAVA, Mun. Rădăuţi2025-10-09
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul IRIFLOTEXPRESS S.R.L.?

CUI-ul IRIFLOTEXPRESS S.R.L. este 40989840.

Unde este sediul IRIFLOTEXPRESS S.R.L.?

IRIFLOTEXPRESS S.R.L. are sediul in Romania, SUCEAVA, Mun. Rădăuţi, Str. Mihai Pitei nr. 2 E, 725400, Mun. Rădăuţi, judetul SUCEAVA.

Cand a fost infiintata IRIFLOTEXPRESS S.R.L.?

IRIFLOTEXPRESS S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a IRIFLOTEXPRESS S.R.L. in 2024?

In 2024, IRIFLOTEXPRESS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.495.231 RON.

Cati angajati are IRIFLOTEXPRESS S.R.L.?

IRIFLOTEXPRESS S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are IRIFLOTEXPRESS S.R.L.?

IRIFLOTEXPRESS S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat IRIFLOTEXPRESS S.R.L. in 2024?

IRIFLOTEXPRESS S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.655 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.