Activ e‑Factură

POWER DENT S.R.L.

CUI: 41019809
CIF: 41019809
Reg. Com.: J29/1624/2019
CAEN: 8623
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 aprilie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Activități de asistență stomatologică

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 08:48

Despre POWER DENT S.R.L.

POWER DENT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Urlaţi, judetul PRAHOVA, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de asistență stomatologică" (cod CAEN 8623), in sectorul invatamant. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, POWER DENT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.631.846 RON, in crestere fata de anul precedent (+37.1%). Profitul net inregistrat a fost de 133.080 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 4.850 RON in 2019 la 1.631.846 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.631.846 RON
Venituri totale
1.641.279 RON
Cheltuieli totale
1.461.423 RON
Profit brut
179.856 RON
Profit net
133.080 RON
Marja profit net
8,16%
Active imobilizate
325.976 RON
Active circulante
286.207 RON
Stocuri
199.165 RON
Creanțe
51.920 RON
Casa & conturi bănci
35.122 RON
Capital propriu
243.385 RON

Contact

AdresaRomania, PRAHOVA, Orş. Urlaţi, Str. Cricov nr. 1, 106300
Detalii adresacamera 2

Adresă sediu social

Romania, PRAHOVA, Orş. Urlaţi, Str. Cricov nr. 1, 106300
Cod poștal: 106300
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, PRAHOVA, Orş. Urlaţi, Str. Cricov nr. 1, 106300
Detalii
camera 2
Cod postal
106300
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.04.2019
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Mizil
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.631.846 RON
Rezultat net
133.080 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.631.846 RON 1.189.805 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.641.279 RON 1.190.259 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.461.423 RON 1.124.318 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 179.856 RON 65.941 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 133.080 RON 55.822 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 325.976 RON 381.698 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 286.207 RON 342.030 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 612.183 RON 723.728 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 199.165 RON 199.512 RON
CreanțeSume de încasat 51.920 RON 97.299 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 35.122 RON 45.219 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 370.270 RON 372.766 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 243.385 RON 366.202 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 5 persoane 4 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active612.183RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

60,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale612.183 RON
Datorii totale370.270 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
21,7 %Profit net / active totale
ROE
54,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,77 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
39,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.631.846 +37,2% față de anul precedent 1.641.279 1.461.423 179.856 +172,8% față de anul precedent 133.080 +138,4% față de anul precedent 0 0
2023 1.189.805 +25,5% față de anul precedent 1.190.259 1.124.318 65.941 -66,0% față de anul precedent 55.822 -70,0% față de anul precedent 0 0
2022 947.831 +41,6% față de anul precedent 955.316 761.147 194.169 +149,4% față de anul precedent 185.931 +158,7% față de anul precedent 0 0
2021 669.274 +178,2% față de anul precedent 675.484 597.642 77.842 -11,5% față de anul precedent 71.869 -16,8% față de anul precedent 0 0
2020 240.610 +4.861,0% față de anul precedent 240.610 152.703 87.907 +4.333,0% față de anul precedent 86.331 +4.599,6% față de anul precedent 0 0
2019 4.850 4.850 2.867 1.983 1.837 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 325.976 286.207 612.183 199.165 51.920 35.122
2023 381.698 342.030 723.728 199.512 97.299 45.219
2022 372.948 252.628 625.576 68.455 71.176 112.997
2021 389.823 111.481 501.304 87.082 16.550 7.849
2020 127.991 56.893 184.884 37.954 0 18.939
2019 118.595 8.925 127.520 0 0 8.925

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 370.270 -0,7% față de anul precedent 243.385 Neraportat 5 +25,0% față de anul precedent
2023 372.766 +17,9% față de anul precedent 366.202 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2022 316.254 -15,1% față de anul precedent 310.380 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2021 372.693 +286,2% față de anul precedent 129.185 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2020 96.516 -23,1% față de anul precedent 88.368 Neraportat 2
2019 125.483 2.037 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

28din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare13 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.631.846 RON. Profit: 133.080 RON

Cifra de afaceri: 1.631.846 RON. Profit: 133.080 RON

Cifra de afaceri
1.631.846 RON +37.15% față de anul precedent
Profit net
133.080 RON +138.4% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +25% față de anul precedent
Datorii
370.270 RON -0.67% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.189.805 RON. Profit: 55.822 RON

Cifra de afaceri: 1.189.805 RON. Profit: 55.822 RON

Cifra de afaceri
1.189.805 RON +25.53% față de anul precedent
Profit net
55.822 RON -69.98% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
372.766 RON +17.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 947.831 RON. Profit: 185.931 RON

Cifra de afaceri: 947.831 RON. Profit: 185.931 RON

Cifra de afaceri
947.831 RON +41.62% față de anul precedent
Profit net
185.931 RON +158.71% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
316.254 RON -15.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 669.274 RON. Profit: 71.869 RON

Cifra de afaceri: 669.274 RON. Profit: 71.869 RON

Cifra de afaceri
669.274 RON +178.16% față de anul precedent
Profit net
71.869 RON -16.75% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
372.693 RON +286.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 240.610 RON. Profit: 86.331 RON

Cifra de afaceri: 240.610 RON. Profit: 86.331 RON

Cifra de afaceri
240.610 RON +4861.03% față de anul precedent
Profit net
86.331 RON +4599.56% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
96.516 RON -23.08% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 4.850 RON. Profit: 1.837 RON

Cifra de afaceri: 4.850 RON. Profit: 1.837 RON

Cifra de afaceri
4.850 RON
Profit net
1.837 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
125.483 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPOWER DENT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8623 in Orş. Urlaţi (PRAHOVA)

POWER DENT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8623 in Orş. Urlaţi (PRAHOVA)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8623, Prahova

DR. MEHEDINŢ S.R.L.
CUI: 40133030CAEN: 8623
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2018-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.708.717 RON
Profit
759.470 RON
Angajati
3
DR. OS DENTAL CLINIC SRL
CUI: 37932372CAEN: 8623
Activ
PRAHOVA, Orş. Mizil2017-07-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.621.713 RON
Profit
186.913 RON
Angajati
3
STOMAVIT SRL
CUI: 18301316CAEN: 8623
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2006-01-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.713.302 RON
Profit
164.960 RON
Angajati
14
MARIMED SUPER DENTAL SRL
CUI: 18658557CAEN: 8623
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2006-05-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.567.925 RON
Profit
34.570 RON
Angajati
5
DENTOMAR SERV SRL
CUI: 18217437CAEN: 8623
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2005-12-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.275.758 RON
Profit
381.703 RON
Angajati
5
NISTOR DENTAL CLINIC S.R.L.
CUI: 45166047CAEN: 8623
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2021-11-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.297.450 RON
Profit
490.655 RON
Angajati
3

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8623, Prahova

DENTAL TOTAL CARE S.R.L.
CUI: 40835370CAEN: 8623
Activ
PRAHOVA, Sat Zalhanaua Com. Măneşti2019-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.365 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
VENUS MEDICAL CENTER S.R.L.
CUI: 41031411CAEN: 8623
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2019-04-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
434.888 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
PRIME DENT OFFICE S.R.L.
CUI: 40747456CAEN: 8623
Activ
PRAHOVA, Orş. Vălenii de Munte2019-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
160.585 RON
Profit
111.606 RON
Angajati
1
SMILEHOUSE S.R.L.
CUI: 41058360CAEN: 8623
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2019-05-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
696.277 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Prahova

NEXT LEVEL SCHOOL S.R.L.
CUI: 41019795CAEN: 8560
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2019-04-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
172.443 RON
Profit
151.643 RON
Angajati
1
GRADCONFORT CELCON S.R.L.
CUI: 41019817CAEN: 4322
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2019-04-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
53.957 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DUAL ANTREPRIZĂ S.R.L.
CUI: 41028262CAEN: 4100
Activ
PRAHOVA, Sat Păcuri Com. Surani2019-04-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
2.413 RON
Angajati
0
ILED SYSTEM S.R.L.
CUI: 40906349CAEN: 4643
Activ
PRAHOVA, Sat Păuleşti Com. Păuleşti2019-04-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
382.110 RON
Profit
97.157 RON
Angajati
1
ANDY DC KAFFE S.R.L.
CUI: 41107617CAEN: 5510
Activ
PRAHOVA, Orş. Buşteni2019-05-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
140.941 RON
Profit
5.058 RON
Angajati
1
FITSWEET ALLURE S.R.L.
CUI: 41935784CAEN: 5610
Activ
PRAHOVA, Orş. Comarnic2019-11-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
151.894 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
PREMIERE CONSULTING SRL
CUI: 24374290CAEN: 7021
Activ
PRAHOVA, Orş. Urlaţi2008-08-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.054.924 RON
Profit
20.950 RON
Angajati
0
AGRO NSD MARIA S.R.L.
CUI: 50453407CAEN: 0111
Activ
PRAHOVA, Sat Cioranii de Jos Com. Ciorani2024-08-21
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul POWER DENT S.R.L.?

CUI-ul POWER DENT S.R.L. este 41019809.

Unde este sediul POWER DENT S.R.L.?

POWER DENT S.R.L. are sediul in Romania, PRAHOVA, Orş. Urlaţi, Str. Cricov nr. 1, 106300, Orş. Urlaţi, judetul PRAHOVA.

Cand a fost infiintata POWER DENT S.R.L.?

POWER DENT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a POWER DENT S.R.L. in 2024?

In 2024, POWER DENT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.631.846 RON.

Cati angajati are POWER DENT S.R.L.?

POWER DENT S.R.L. a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.

Ce activitate are POWER DENT S.R.L.?

POWER DENT S.R.L. are codul CAEN principal 8623 (Activități de asistență stomatologică).

Ce profit a inregistrat POWER DENT S.R.L. in 2024?

POWER DENT S.R.L. a inregistrat un profit net de 133.080 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.