Cifra de afaceri
Alte activități de protecție n.c.a.
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 01:05
Despre PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L.
PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Drobeta-Turnu Severin, judetul MEHEDINŢI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activități de protecție n.c.a." (cod CAEN 8009), in sectorul activitati profesionale, stiintifice si tehnice. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 340.527 RON, in scadere fata de anul precedent (-24.1%). Profitul net inregistrat a fost de 7.989 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 54.000 RON in 2019 la 340.527 RON in 2024.
Din punct de vedere al pozitionarii in piata, pe locul 2 din 2 firme cu acelasi cod CAEN din judet, si pe locul 7 la nivel national in domeniul sau (17 firme).
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 340.527 RON
- Venituri totale
- 340.535 RON
- Cheltuieli totale
- 327.223 RON
- Profit brut
- 13.312 RON
- Profit net
- 7.989 RON
- Marja profit net
- 2,35%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 139.168 RON
- Stocuri
- 14.058 RON
- Creanțe
- 102.790 RON
- Casa & conturi bănci
- 22.320 RON
- Capital propriu
- 26.911 RON
- Cifra de afaceri · CAEN 8009
- Loc 7 din 17
- Profit net · CAEN 8009
- Loc 12 din 17
- Angajati · CAEN 8009
- Loc 4 din 17
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin, Bld REVOLUŢIEI 16-22 DECEMBRIE 1989
- Detalii
- CAMERA 1
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 10.05.2019
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2019 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 340.527 RON
- Rezultat net
- 7.989 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 340.527 RON | 448.354 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 340.535 RON | 449.238 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 327.223 RON | 398.830 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 13.312 RON | 50.408 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 7.989 RON | 46.009 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 1.654 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 139.168 RON | 145.583 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 139.168 RON | 147.237 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 14.058 RON | 3.913 RON |
| CreanțeSume de încasat | 102.790 RON | 118.858 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 22.320 RON | 22.812 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 112.257 RON | 128.315 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 26.911 RON | 18.922 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 4 persoane | 4 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 5,7 %Profit net / active totale
- ROE
- 29,7 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,24 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 19,3 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 340.527 -24,1% față de anul precedent | 340.535 | 327.223 | 13.312 -73,6% față de anul precedent | 7.989 -82,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 448.354 +58,4% față de anul precedent | 449.238 | 398.830 | 50.408 +758,2% față de anul precedent | 46.009 +1.414,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 283.133 +23,5% față de anul precedent | 318.605 | 312.731 | 5.874 | 3.038 | 0 | 0 |
| 2021 | 229.279 -11,2% față de anul precedent | 263.874 | 317.948 | 0 | 0 | 54.074 | 55.662 |
| 2020 | 258.209 +378,2% față de anul precedent | 268.635 | 292.469 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 23.834 | 25.974 |
| 2019 | 54.000 | 117.504 | 66.453 | 51.051 | 50.511 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 139.168 | 139.168 | 14.058 | 102.790 | 22.320 |
| 2023 | 1.654 | 145.583 | 147.237 | 3.913 | 118.858 | 22.812 |
| 2022 | 12.795 | 93.936 | 106.731 | 53.706 | 28.339 | 11.891 |
| 2021 | 39.131 | 66.908 | 106.039 | 37.521 | 18.678 | 10.709 |
| 2020 | 85.600 | 74.331 | 159.931 | 1.051 | 38.820 | 34.460 |
| 2019 | 72.427 | 131.090 | 203.517 | 6.049 | 96.585 | 28.456 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 112.257 -12,5% față de anul precedent | 26.911 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 128.315 -4,1% față de anul precedent | 18.922 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 133.818 +32,1% față de anul precedent | -27.087 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 101.284 +55,0% față de anul precedent | -30.126 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 65.328 +75,8% față de anul precedent | 25.537 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 37.170 | 51.511 | Neraportat | 4 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
8 repere. O singură cronologie.
Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 340.527 RON. Profit: 7.989 RON
Cifra de afaceri: 340.527 RON. Profit: 7.989 RON
- Cifra de afaceri
- 340.527 RON -24.05% față de anul precedent
- Profit net
- 7.989 RON -82.64% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 112.257 RON -12.51% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 448.354 RON. Profit: 46.009 RON
Cifra de afaceri: 448.354 RON. Profit: 46.009 RON
- Cifra de afaceri
- 448.354 RON +58.35% față de anul precedent
- Profit net
- 46.009 RON +1414.45% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 128.315 RON -4.11% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 283.133 RON. Profit: 3.038 RON
Cifra de afaceri: 283.133 RON. Profit: 3.038 RON
- Cifra de afaceri
- 283.133 RON +23.49% față de anul precedent
- Profit net
- 3.038 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 133.818 RON +32.12% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 229.279 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 229.279 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 229.279 RON -11.2% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 55.662 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 101.284 RON +55.04% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 258.209 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 258.209 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 258.209 RON +378.16% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 25.974 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 65.328 RON +75.75% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2020reper anualClasamentePremii si distinctii 2020Locul 2 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 2 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 CAEN in judet la Profit net | Locul 2 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 2 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 2 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 CAEN in judet la Profit net | Locul 2 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 54.000 RON. Profit: 50.511 RON
Cifra de afaceri: 54.000 RON. Profit: 50.511 RON
- Cifra de afaceri
- 54.000 RON
- Profit net
- 50.511 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4
- Datorii
- 37.170 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8009 in Mun. Drobeta-Turnu Severin (MEHEDINŢI)
PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8009 in Mun. Drobeta-Turnu Severin (MEHEDINŢI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Distincții 2020
Adaugă gratuit distincția companiei pe website-ul tău.
Cifra de afaceri
Profit net
Profit net
Angajati
Angajati
| An / indicator | Județ | Localitate | CAEN | CAEN în județ | CAEN în localitate |
|---|---|---|---|---|---|
| 2020Cifra de afaceri | 1.366din 4.902 · MEHEDINŢI | 805din 3.078 · Mun. Drobeta-Turnu Severin | 7din 17 · CAEN 8009 | 2din 2 · CAEN 8009 - MEHEDINŢI | 2din 2 · CAEN 8009 - Mun. Drobeta-Turnu Severin |
| 2020Profit net | 2.934din 4.902 · MEHEDINŢI | 1.824din 3.078 · Mun. Drobeta-Turnu Severin | 12din 17 · CAEN 8009 | 2din 2 · CAEN 8009 - MEHEDINŢI | 2din 2 · CAEN 8009 - Mun. Drobeta-Turnu Severin |
| 2020Angajati | 684din 4.902 · MEHEDINŢI | 433din 3.078 · Mun. Drobeta-Turnu Severin | 4din 17 · CAEN 8009 | 1din 2 · CAEN 8009 - MEHEDINŢI | 1din 2 · CAEN 8009 - Mun. Drobeta-Turnu Severin |
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 8009, Mehedinţi
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8009, Mehedinţi
Alte firme din Mehedinţi
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L.?
CUI-ul PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L. este 41099530.
Unde este sediul PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L.?
PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L. are sediul in Romania, MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin, Bld REVOLUŢIEI 16-22 DECEMBRIE 1989, Mun. Drobeta-Turnu Severin, judetul MEHEDINŢI.
Cand a fost infiintata PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L.?
PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L. in 2024?
In 2024, PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 340.527 RON.
Cati angajati are PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L.?
PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L. a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.
Ce activitate are PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L.?
PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L. are codul CAEN principal 8009 (Alte activități de protecție n.c.a.).
Ce profit a inregistrat PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L. in 2024?
PIGNUS SOLUTIONS PROVIDER S.R.L. a inregistrat un profit net de 7.989 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.