Activ

SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L.

CUI: 41112311
CIF: 41112311
Reg. Com.: J40/6366/2019
CAEN: 4711
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 14 mai 2019 · 7 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 09:32

Despre SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L.

SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 4 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2022, SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 641.421 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-2.2%). Profitul net inregistrat a fost de 278.773 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 87.591 RON in 2019 la 641.421 RON in 2022.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
641.421 RON
Venituri totale
641.504 RON
Cheltuieli totale
356.444 RON
Profit brut
285.060 RON
Profit net
278.773 RON
Marja profit net
43,46%
Active imobilizate
667 RON
Active circulante
593.992 RON
Stocuri
547.620 RON
Creanțe
52.038 RON
Casa & conturi bănci
-5.666 RON
Capital propriu
458.955 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti, Aleea Stupilor nr. 3, 41696

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti, Aleea Stupilor nr. 3, 41696
Cod poștal: 41696
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti, Aleea Stupilor nr. 3, 41696
Cod postal
41696
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 14.05.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

TVA la incasare
8 septembrie 2021 - 1 octombrie 2024

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2022 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2022
Cifră de afaceri
641.421 RON
Rezultat net
278.773 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2022 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2022 2021
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 641.421 RON 656.098 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 641.504 RON 656.812 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 356.444 RON 479.507 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 285.060 RON 177.305 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 278.773 RON 172.841 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 667 RON 1.590 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 593.992 RON 241.108 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 594.659 RON 242.698 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 547.620 RON 221.505 RON
CreanțeSume de încasat 52.038 RON 19.533 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești -5.666 RON 70 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 135.704 RON 62.516 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 458.955 RON 180.182 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2022

Total active594.659RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2022

22,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale594.659 RON
Datorii totale135.704 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2022

ROA
46,9 %Profit net / active totale
ROE
60,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,38 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
77,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2022 641.421 -2,2% față de anul precedent 641.504 356.444 285.060 +60,8% față de anul precedent 278.773 +61,3% față de anul precedent 0 0
2021 656.098 +50,1% față de anul precedent 656.812 479.507 177.305 +445,1% față de anul precedent 172.841 +494,0% față de anul precedent 0 0
2020 437.095 +399,0% față de anul precedent 437.484 404.956 32.528 29.098 0 0
2019 87.591 87.591 93.897 0 0 6.306 8.053

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2022 667 593.992 594.659 547.620 52.038 -5.666
2021 1.590 241.108 242.698 221.505 19.533 70
2020 2.687 59.938 62.625 43.070 9.293 7.575
2019 3.784 152.002 155.786 138.577 6.370 7.055

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2022 135.704 +117,1% față de anul precedent 458.955 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2021 62.516 +51,4% față de anul precedent 180.182 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2020 41.280 -74,8% față de anul precedent 21.345 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2019 163.639 -7.853 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2022

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 641.421 RON. Profit: 278.773 RON

Cifra de afaceri: 641.421 RON. Profit: 278.773 RON

Cifra de afaceri
641.421 RON -2.24% față de anul precedent
Profit net
278.773 RON +61.29% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
135.704 RON +117.07% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 656.098 RON. Profit: 172.841 RON

Cifra de afaceri: 656.098 RON. Profit: 172.841 RON

Cifra de afaceri
656.098 RON +50.1% față de anul precedent
Profit net
172.841 RON +494% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
62.516 RON +51.44% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 437.095 RON. Profit: 29.098 RON

Cifra de afaceri: 437.095 RON. Profit: 29.098 RON

Cifra de afaceri
437.095 RON +399.02% față de anul precedent
Profit net
29.098 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
41.280 RON -74.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 87.591 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 87.591 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
87.591 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
8.053 RON
Angajati
2
Datorii
163.639 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSERVICE MARKET ALEXEI S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sector 4 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sector 4 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Municipiul Bucureşti

DANEXIM MARKET SRL
CUI: 32425719CAEN: 4711
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2013-11-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
641.837 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DOREXIM SRL
CUI: 14715536CAEN: 4711
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2002-06-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
640.601 RON
Profit
42.263 RON
Angajati
1
LEADER VALIPROD SRL
CUI: 18880374CAEN: 4711
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2006-07-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
642.674 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2023-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
640.261 RON
Profit
97.649 RON
Angajati
7
CCN & CRAM SRL
CUI: 36546233CAEN: 4711
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2016-09-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
658.965 RON
Profit
334.294 RON
Angajati
6
MULTIMARKET S.R.L.
CUI: 13725906CAEN: 4711
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2001-02-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
634.998 RON
Profit
44.615 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Municipiul Bucureşti

GCA WORLDWIDE INDUSTRIES S.R.L.
CUI: 41127037CAEN: 4711
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-05-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
32.402 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
GANAR CON MIGO S.R.L.
CUI: 41106174CAEN: 4711
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-05-14
fara e-Factura
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-05-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
929.436 RON
Profit
44.483 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

ZITY AGENCY PARTNERS S.R.L.
CUI: 41112281CAEN: 6831
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2019-05-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
49.262 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SMART LOCKER ROMANIA S.R.L.
CUI: 41113511CAEN: 4778
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2019-05-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
560.258 RON
Profit
117.590 RON
Angajati
1
DIAGNOSTIC SPECIMENS S.R.L.
CUI: 41083119CAEN: 7210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-05-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-05-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.461.940 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
SKE SOLAR INVERTERS S.R.L.
CUI: 40883121CAEN: 4664
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-04-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
209.398.402 RON
Profit
11.689.562 RON
Angajati
9
TRUST GROUP LUXURY S.R.L.
CUI: 38931103CAEN: 6831
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2018-02-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
449.298 RON
Profit
229.723 RON
Angajati
1
IOLANDRES TRANSCURIER S.R.L.
CUI: 42867904CAEN: 4933
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2020-08-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
358.364 RON
Profit
0 RON
Angajati
4

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L.?

CUI-ul SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L. este 41112311.

Unde este sediul SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L.?

SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti, Aleea Stupilor nr. 3, 41696, Sector 4 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L.?

SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L. in 2022?

In 2022, SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 641.421 RON.

Cati angajati are SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L.?

SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2022.

Ce activitate are SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L.?

SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L. are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L. in 2022?

SERVICE MARKET ALEXEI S.R.L. a inregistrat un profit net de 278.773 RON in 2022.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.