Activ Plătitor TVA

RAX CONCEPT S.R.L.

CUI: 41215732
CIF: RO41215732
Reg. Com.: J2019000348146
CAEN: 7112
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 4 iunie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 09:49

Despre RAX CONCEPT S.R.L.

RAX CONCEPT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sfântu Gheorghe, judetul COVASNA, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea" (cod CAEN 7112), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, RAX CONCEPT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.782.642 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+77.2%). Profitul net inregistrat a fost de 1.053.968 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 94.579 RON in 2019 la 2.782.642 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
2.782.642 RON
Venituri totale
2.955.431 RON
Cheltuieli totale
1.789.476 RON
Profit brut
1.165.955 RON
Profit net
1.053.968 RON
Marja profit net
37,88%
Active imobilizate
445.920 RON
Active circulante
1.677.045 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
902.974 RON
Casa & conturi bănci
774.071 RON
Capital propriu
1.092.325 RON

Contact

AdresaRomania, COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe, Aleea Muzelor nr. 1, 520064
Telefon0743002993

Adresă sediu social

Romania, COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe, Aleea Muzelor nr. 1, 520064
Cod poștal: 520064
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe, Aleea Muzelor nr. 1, 520064
Cod postal
520064
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 04.06.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 noiembrie 2020

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
2.782.642 RON
Rezultat net
1.053.968 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 2.782.642 RON 1.570.167 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 2.955.431 RON 1.570.184 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.789.476 RON 627.729 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 1.165.955 RON 942.455 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.053.968 RON 929.419 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 445.920 RON 316.275 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.677.045 RON 836.256 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 2.122.965 RON 1.152.531 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 902.974 RON 602.137 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 774.071 RON 234.119 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.030.640 RON 222.871 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.092.325 RON 929.660 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 5 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active2.122.965RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

48,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale2.122.965 RON
Datorii totale1.030.640 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
49,6 %Profit net / active totale
ROE
96,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,63 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
51,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 2.782.642 +77,2% față de anul precedent 2.955.431 1.789.476 1.165.955 +23,7% față de anul precedent 1.053.968 +13,4% față de anul precedent 0 0
2023 1.570.167 +107,7% față de anul precedent 1.570.184 627.729 942.455 +143,7% față de anul precedent 929.419 +145,1% față de anul precedent 0 0
2022 756.094 +20,5% față de anul precedent 798.246 411.445 386.801 +66,9% față de anul precedent 379.183 +67,6% față de anul precedent 0 0
2021 627.439 0,0% față de anul precedent 659.888 428.061 231.827 -30,9% față de anul precedent 226.301 -31,5% față de anul precedent 0 0
2020 627.433 +563,4% față de anul precedent 711.044 375.630 335.414 +493,8% față de anul precedent 330.205 +493,3% față de anul precedent 0 0
2019 94.579 131.492 75.006 56.486 55.653 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 445.920 1.677.045 2.122.965 0 902.974 774.071
2023 316.275 836.256 1.152.531 0 602.137 234.119
2022 292.607 456.376 748.983 0 44.857 411.519
2021 52.641 277.934 330.575 0 205.764 72.170
2020 69.384 377.580 446.964 0 166.767 210.813
2019 62.668 142.831 205.499 0 45.195 97.636

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.030.640 +362,4% față de anul precedent 1.092.325 Neraportat 5 +66,7% față de anul precedent
2023 222.871 -39,7% față de anul precedent 929.660 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2022 369.570 +605,6% față de anul precedent 379.423 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2021 52.376 -10,8% față de anul precedent 252.362 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2020 58.700 +614,3% față de anul precedent 330.445 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2019 8.218 55.853 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

14din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare9 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.782.642 RON. Profit: 1.053.968 RON

Cifra de afaceri: 2.782.642 RON. Profit: 1.053.968 RON

Cifra de afaceri
2.782.642 RON +77.22% față de anul precedent
Profit net
1.053.968 RON +13.4% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +66.67% față de anul precedent
Datorii
1.030.640 RON +362.44% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.570.167 RON. Profit: 929.419 RON

Cifra de afaceri: 1.570.167 RON. Profit: 929.419 RON

Cifra de afaceri
1.570.167 RON +107.67% față de anul precedent
Profit net
929.419 RON +145.11% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
222.871 RON -39.69% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 756.094 RON. Profit: 379.183 RON

Cifra de afaceri: 756.094 RON. Profit: 379.183 RON

Cifra de afaceri
756.094 RON +20.5% față de anul precedent
Profit net
379.183 RON +67.56% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
369.570 RON +605.61% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 627.439 RON. Profit: 226.301 RON

Cifra de afaceri: 627.439 RON. Profit: 226.301 RON

Cifra de afaceri
627.439 RON 0% față de anul precedent
Profit net
226.301 RON -31.47% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
52.376 RON -10.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 627.433 RON. Profit: 330.205 RON

Cifra de afaceri: 627.433 RON. Profit: 330.205 RON

Cifra de afaceri
627.433 RON +563.4% față de anul precedent
Profit net
330.205 RON +493.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
58.700 RON +614.29% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 94.579 RON. Profit: 55.653 RON

Cifra de afaceri: 94.579 RON. Profit: 55.653 RON

Cifra de afaceri
94.579 RON
Profit net
55.653 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
8.218 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRAX CONCEPT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Sfântu Gheorghe (COVASNA)

RAX CONCEPT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Sfântu Gheorghe (COVASNA)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7112, Covasna

SIMIRO ENGINEERING SRL
CUI: 28912708CAEN: 7112
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2011-07-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.042.460 RON
Profit
5.531 RON
Angajati
14
GEODA SRL
CUI: 18815074CAEN: 7112
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2006-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.858.427 RON
Profit
509.734 RON
Angajati
8
DRUMPROIECT SRL
CUI: 14912473CAEN: 7112
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2002-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
821.879 RON
Profit
137.101 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7112, Covasna

SOFTSTEEL PROIECT S.R.L.
CUI: 40485517CAEN: 7112
Activ
COVASNA, Mun. Târgu Secuiesc2019-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
22.640 RON
Profit
9.451 RON
Angajati
0
SZILVESZTER ENGINEERING S.R.L.
CUI: 41281531CAEN: 7112
Activ
COVASNA, Mun. Târgu Secuiesc2019-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
92.081 RON
Profit
7.875 RON
Angajati
1
TOPO-GEOMATICS S.R.L.
CUI: 40396916CAEN: 7112
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2019-01-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
215.190 RON
Profit
40.664 RON
Angajati
2
ENGFER S.R.L.
CUI: 41534464CAEN: 7112
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2019-08-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
95.683 RON
Profit
293 RON
Angajati
1

Alte firme din Covasna

GASTROSPORT S.R.L.
CUI: 41210794CAEN: 8622
Activ
COVASNA, Mun. Târgu Secuiesc2019-06-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
70.560 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CHANGE CENTER S.R.L.
CUI: 41215759CAEN: 9604
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2019-06-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
217.808 RON
Profit
9.194 RON
Angajati
4
ELOR3D S.R.L.
CUI: 41189048CAEN: 1812
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2019-05-29
fara e-Factura
SENGABEADS S.R.L.
CUI: 41236751CAEN: 3213
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2019-06-07
fara e-Factura
SZEKELY CSARDA S.R.L.
CUI: 40897984CAEN: 5612
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2019-04-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
507.364 RON
Profit
10.000 RON
Angajati
0
SONOMED & PRAXIS S.R.L.
CUI: 35784695CAEN: 8621
Activ
COVASNA, Mun. Târgu Secuiesc2016-03-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
516.393 RON
Profit
280.788 RON
Angajati
2
SZTT PHYSIO HUMANO S.R.L.
CUI: 46725015CAEN: 8695
Activ
COVASNA, Mun. Târgu Secuiesc2022-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
35.150 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul RAX CONCEPT S.R.L.?

CUI-ul RAX CONCEPT S.R.L. este 41215732.

Unde este sediul RAX CONCEPT S.R.L.?

RAX CONCEPT S.R.L. are sediul in Romania, COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe, Aleea Muzelor nr. 1, 520064, Mun. Sfântu Gheorghe, judetul COVASNA.

Cand a fost infiintata RAX CONCEPT S.R.L.?

RAX CONCEPT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a RAX CONCEPT S.R.L. in 2024?

In 2024, RAX CONCEPT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.782.642 RON.

Cati angajati are RAX CONCEPT S.R.L.?

RAX CONCEPT S.R.L. a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.

Ce activitate are RAX CONCEPT S.R.L.?

RAX CONCEPT S.R.L. are codul CAEN principal 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea).

Ce profit a inregistrat RAX CONCEPT S.R.L. in 2024?

RAX CONCEPT S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.053.968 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.