Radiat

VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 41226014
CIF: 41226014
Reg. Com.: J2019007439403
CAEN: 6812
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 5 iunie 2019 · 7 ani
Radiată din: 24 iulie 2026
Distribuie:

Dezvoltare (promovare) imobiliară

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 05:07

Despre VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L.

VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Dezvoltare (promovare) imobiliară" (cod CAEN 6812), in sectorul intermedieri financiare si asigurari. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca radiat (din iulie 2026).

In 2024, VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON. Profitul net inregistrat a fost de 0 RON.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
0 RON
Venituri totale
54 RON
Cheltuieli totale
6.478 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
105.168 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
81.727 RON
Casa & conturi bănci
23.441 RON
Capital propriu
-19.631 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Cal. Floreasca nr. 175, 14459
Detalii adresaPARTEA A. CAMERA NR. 1

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Cal. Floreasca nr. 175, 14459
Cod poștal: 14459
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Cal. Floreasca nr. 175, 14459
Detalii
PARTEA A. CAMERA NR. 1
Cod postal
14459
Date juridice și fiscale

Alte date din registru

Data inactivării în sursă
24 iulie 2026

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton Si Strain
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Radiere din 24.07.2026
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

TVA la incasare
17 octombrie 2019 - 24 iulie 2026

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
0 RON
Rezultat net
-6.424 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 0 RON 0 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 54 RON 828 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 6.478 RON 18.835 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 6.424 RON 18.007 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 6.424 RON 18.007 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 105.168 RON 113.444 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 105.168 RON 113.444 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 81.727 RON 81.727 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 23.441 RON 31.717 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 124.799 RON 126.651 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -19.631 RON -13.207 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active105.168RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

118,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale105.168 RON
Datorii totale124.799 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,84 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-18,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 0 54 6.478 0 0 6.424 6.424
2023 0 828 18.835 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 18.007 18.007
2022 0 +100,0% față de anul precedent 3.086.848 2.108.009 978.839 948.021 0 0
2021 -46.065 -130,7% față de anul precedent 150.239 293.345 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 143.106 143.402
2020 150.185 +144,1% față de anul precedent 150.264 54.334 95.930 +123,8% față de anul precedent 91.756 +123,7% față de anul precedent 0 0
2019 61.527 61.756 18.894 42.862 41.016 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 105.168 105.168 0 81.727 23.441
2023 0 113.444 113.444 0 81.727 31.717
2022 0 1.085.321 1.085.321 0 1.031.670 53.651
2021 1.829.441 238.008 2.067.449 191.239 42.440 4.329
2020 0 107.536 107.536 3.527 64.447 39.562
2019 0 48.762 48.762 0 35.311 13.451

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 124.799 -1,5% față de anul precedent -19.631 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2023 126.651 -4,4% față de anul precedent -13.207 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 132.500 -93,7% față de anul precedent 952.821 Neraportat 1
2021 2.114.295 +19.155,9% față de anul precedent -46.846 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2020 10.980 +193,1% față de anul precedent 96.556 Neraportat 1
2019 3.746 45.016 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

70din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
RPRICCARDO PARASPOROfondatorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2026 3 repere

Stare companieStare companieFirma a fost radiataCompania a fost radiata din Registrul Comertului.

Compania a fost radiata din Registrul Comertului.

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

data publicăriiPublicații ONRCRadiere — Buletin 28009/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
6.424 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
124.799 RON -1.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
18.007 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
126.651 RON -4.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 948.021 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 948.021 RON

Cifra de afaceri
0 RON +100% față de anul precedent
Profit net
948.021 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
132.500 RON -93.73% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: -46.065 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: -46.065 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
-46.065 RON -130.67% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
143.402 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
2.114.295 RON +19155.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 150.185 RON. Profit: 91.756 RON

Cifra de afaceri: 150.185 RON. Profit: 91.756 RON

Cifra de afaceri
150.185 RON +144.1% față de anul precedent
Profit net
91.756 RON +123.71% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
10.980 RON +193.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 61.527 RON. Profit: 41.016 RON

Cifra de afaceri: 61.527 RON. Profit: 41.016 RON

Cifra de afaceri
61.527 RON
Profit net
41.016 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.746 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6812 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6812 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

24.072026Radiere · Buletin 28009/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Companie
VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L.
CUI
41226014
Tip în sursă
Deletion
Data buletinului
24.07.2026
Registrul Comerțului
J2019007439403
EUID
ROONRC.J2019007439403
Sediu
Bucureşti Sectorul 1, Calea FLOREASCA, Nr. 175, PARTEA A, CAMERA NR. 1, Etaj 1
Județ
București
Număr încheiere
589859
Data încheierii
24.07.2026
Număr dosar
2742001
Data dosarului
09.07.2026
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Mariana Adriana Ungurusan
Motiv radiere
conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Vezi Buletinul ONRC nr. 28009/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Cele mai mari firme — CAEN 6812, Municipiul Bucureşti

Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2007-05-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
534.890.685 RON
Profit
213.779.403 RON
Angajati
26
ONE COTROCENI PARK S.R.L.
CUI: 38236441CAEN: 6812
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2017-09-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
411.024.407 RON
Profit
90.886.402 RON
Angajati
0
EDIFICIA STAR CONSTRUCT SRL
CUI: 32264612CAEN: 6812
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2013-09-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
353.155.260 RON
Profit
139.904.456 RON
Angajati
24
CORTINA NORTH DEVELOPMENT S.R.L.
CUI: 41293641CAEN: 6812
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-06-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
308.501.433 RON
Profit
82.278.032 RON
Angajati
35
MAGNET DEVELOPMENTS S.A.
CUI: 38420311CAEN: 6812
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2017-10-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
166.433.062 RON
Profit
18.679.504 RON
Angajati
17
NORDIS MANAGEMENT SRL
CUI: 24813191CAEN: 6812
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2008-12-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
165.057.394 RON
Profit
1.115.689 RON
Angajati
76
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2006-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
164.876.555 RON
Profit
28.611.910 RON
Angajati
1
NOVUM BUSINESS INVEST SRL
CUI: 28533895CAEN: 6812
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2011-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
164.603.080 RON
Profit
18.822.586 RON
Angajati
85

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L. este 41226014.

Unde este sediul VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L.?

VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Cal. Floreasca nr. 175, 14459, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L.?

VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

In 2024, VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.

Ce activitate are VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L.?

VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 6812 (Dezvoltare (promovare) imobiliară).

Ce profit a inregistrat VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

VALUE INVEST CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 6.424 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.