Activ

MYLO PRINT BOOK S.R.L.

CUI: 41284589
CIF: 41284589
Reg. Com.: J12/2528/2019
CAEN: 5811
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 19 iunie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Activităţi de editare a cărţilor

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 09:54

Despre MYLO PRINT BOOK S.R.L.

MYLO PRINT BOOK S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de editare a cărţilor" (cod CAEN 5811), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MYLO PRINT BOOK S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 212.760 RON, in scadere fata de anul precedent (-27.3%). Profitul net inregistrat a fost de 44.213 RON. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 47.293 RON in 2019 la 212.760 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
212.760 RON
Venituri totale
212.760 RON
Cheltuieli totale
160.622 RON
Profit brut
52.138 RON
Profit net
44.213 RON
Marja profit net
20,78%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
129.732 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
105.540 RON
Casa & conturi bănci
24.192 RON
Capital propriu
117.657 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Traian nr. 9

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Traian nr. 9
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Traian nr. 9
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.06.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
212.760 RON
Rezultat net
44.213 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 212.760 RON 292.565 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 212.760 RON 292.566 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 160.622 RON 324.579 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 52.138 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 44.213 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 32.013 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 32.013 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 129.732 RON 82.329 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 129.732 RON 82.329 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 105.540 RON 25.988 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 24.192 RON 56.341 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 12.075 RON 8.885 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 117.657 RON 73.444 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active129.732RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

9,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale129.732 RON
Datorii totale12.075 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
34,1 %Profit net / active totale
ROE
37,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
10,74 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
90,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 212.760 -27,3% față de anul precedent 212.760 160.622 52.138 44.213 0 0
2023 292.565 +9,9% față de anul precedent 292.566 324.579 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 32.013 32.013
2022 266.179 -6,3% față de anul precedent 266.323 135.319 131.004 +199,4% față de anul precedent 124.717 +202,0% față de anul precedent 0 0
2021 284.114 -6,5% față de anul precedent 284.293 240.540 43.753 41.296 0 0
2020 303.932 +542,7% față de anul precedent 304.653 308.284 0 0 3.631 4.885
2019 47.293 47.562 69.228 0 0 21.666 22.071

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 129.732 129.732 0 105.540 24.192
2023 0 82.329 82.329 0 25.988 56.341
2022 537 147.157 147.694 0 31.987 115.170
2021 2.146 35.402 37.548 0 13.100 22.302
2020 3.756 23.681 27.437 0 8.360 15.321
2019 61 180.437 180.498 0 50.946 129.491

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 12.075 +35,9% față de anul precedent 117.657 Neraportat 0
2023 8.885 -60,9% față de anul precedent 73.444 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2022 22.737 -1,2% față de anul precedent 124.957 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2021 23.009 -57,5% față de anul precedent 14.539 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2020 54.193 +74,6% față de anul precedent -26.756 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2019 31.048 -21.871 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 212.760 RON. Profit: 44.213 RON

Cifra de afaceri: 212.760 RON. Profit: 44.213 RON

Cifra de afaceri
212.760 RON -27.28% față de anul precedent
Profit net
44.213 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
12.075 RON +35.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 292.565 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 292.565 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
292.565 RON +9.91% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
32.013 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
8.885 RON -60.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 266.179 RON. Profit: 124.717 RON

Cifra de afaceri: 266.179 RON. Profit: 124.717 RON

Cifra de afaceri
266.179 RON -6.31% față de anul precedent
Profit net
124.717 RON +202.01% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
22.737 RON -1.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 284.114 RON. Profit: 41.296 RON

Cifra de afaceri: 284.114 RON. Profit: 41.296 RON

Cifra de afaceri
284.114 RON -6.52% față de anul precedent
Profit net
41.296 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
23.009 RON -57.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 303.932 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 303.932 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
303.932 RON +542.66% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
4.885 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
54.193 RON +74.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 47.293 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 47.293 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
47.293 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
22.071 RON
Angajati
2
Datorii
31.048 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMYLO PRINT BOOK S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5811 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

MYLO PRINT BOOK S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5811 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5811, Cluj

SECVENŢIAL S.R.L.
CUI: 39122690CAEN: 5811
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
240.173 RON
Profit
5.507 RON
Angajati
0
SUPERSCRIPT SRL
CUI: 35593563CAEN: 5811
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2016-02-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
209.447 RON
Profit
152.499 RON
Angajati
1
TRINITY PRINT S.R.L.
CUI: 46215440CAEN: 5811
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-05-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
244.267 RON
Profit
67.459 RON
Angajati
1
DIGITAL DREAMS SRL
CUI: 14874485CAEN: 5811
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2002-09-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
208.984 RON
Profit
98.690 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5811, Cluj

EDITURA KLAUSENBOOK S.R.L.
CUI: 41200995CAEN: 5811
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-05-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.538 RON
Profit
1.633 RON
Angajati
0
WITTWRITER S.R.L.
CUI: 42900741CAEN: 5811
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-08-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
62.485 RON
Profit
14.939 RON
Angajati
0
EDITURA ASTTLR S.R.L.
CUI: 43915058CAEN: 5811
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-03-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
328.556 RON
Profit
1.982 RON
Angajati
0

Alte firme din Cluj

RRS LOGICONS S.R.L.
CUI: 41284597CAEN: 7022
Activ
CLUJ, Mun. Turda2019-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
82.741 RON
Profit
6.966 RON
Angajati
0
TONI AUTO SPEED S.R.L.
CUI: 41284465CAEN: 8553
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
84.110 RON
Profit
25.041 RON
Angajati
1
TMG CARGO LINE S.R.L.
CUI: 41290653CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-06-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
QUBE CITY S.R.L.
CUI: 41232148CAEN: 4120
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-06-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
47.146 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DANDANA PRESTSERV S.R.L.
CUI: 41332864CAEN: 5520
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-06-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
271.396 RON
Profit
132.410 RON
Angajati
1
ANADI FAST TAXI S.R.L.
CUI: 40760080CAEN: 4932
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
89.890 RON
Profit
18.125 RON
Angajati
0
GOWEST CITY S.R.L.
CUI: 41811832CAEN: 4110
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2019-10-24
fara e-Factura
A&M PERSEVERENT S.R.L.
CUI: 46120897CAEN: 0812
Activ
CLUJ, Sat Sănduleşti Com. Sănduleşti2022-05-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
296.177 RON
Profit
79.618 RON
Angajati
3

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MYLO PRINT BOOK S.R.L.?

CUI-ul MYLO PRINT BOOK S.R.L. este 41284589.

Unde este sediul MYLO PRINT BOOK S.R.L.?

MYLO PRINT BOOK S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Traian nr. 9, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata MYLO PRINT BOOK S.R.L.?

MYLO PRINT BOOK S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MYLO PRINT BOOK S.R.L. in 2024?

In 2024, MYLO PRINT BOOK S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 212.760 RON.

Ce activitate are MYLO PRINT BOOK S.R.L.?

MYLO PRINT BOOK S.R.L. are codul CAEN principal 5811 (Activităţi de editare a cărţilor).

Ce profit a inregistrat MYLO PRINT BOOK S.R.L. in 2024?

MYLO PRINT BOOK S.R.L. a inregistrat un profit net de 44.213 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.