Activ Plătitor TVA

ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L.

CUI: 41292751
CIF: RO41292751
Reg. Com.: J40/8170/2019
CAEN: 6209
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 21 iunie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 09:56

Despre ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L.

ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activeaza in sectorul editare, difuzare programe radio si tv (cod CAEN 6209). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 31.525 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+1535.1%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 313.910 RON in 2019 la 31.525 RON in 2024. Datoriile raportate (86.926 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
31.525 RON
Venituri totale
32.352 RON
Cheltuieli totale
50.048 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
34.204 RON
Stocuri
13.310 RON
Creanțe
14.912 RON
Casa & conturi bănci
5.982 RON
Capital propriu
-52.722 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Constantin Sandu-Aldea nr. 8, 12063
Detalii adresaPARTER, CAMERA NR 1

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Constantin Sandu-Aldea nr. 8, 12063
Cod poștal: 12063
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Constantin Sandu-Aldea nr. 8, 12063
Detalii
PARTER, CAMERA NR 1
Cod postal
12063
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 21.06.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
31.525 RON
Rezultat net
-17.696 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 31.525 RON 1.928 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 32.352 RON 1.970 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 50.048 RON 15.637 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 17.696 RON 13.667 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 17.696 RON 13.687 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 34.204 RON 41.946 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 34.204 RON 41.946 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 13.310 RON 25.454 RON
CreanțeSume de încasat 14.912 RON 8.284 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 5.982 RON 8.208 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 86.926 RON 76.972 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -52.722 RON -35.026 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active34.204RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

254,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale34.204 RON
Datorii totale86.926 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,39 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-154,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 31.525 +1.535,1% față de anul precedent 32.352 50.048 0 0 17.696 17.696
2023 1.928 1.970 15.637 0 0 13.667 13.687
2022 0 -100,0% față de anul precedent 0 21.579 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 21.579 21.579
2021 388.655 +22,3% față de anul precedent 388.970 2.229 386.741 +21,2% față de anul precedent 375.074 +20,8% față de anul precedent 0 0
2020 317.907 +1,3% față de anul precedent 321.770 2.735 319.035 +1,5% față de anul precedent 310.452 +1,8% față de anul precedent 0 0
2019 313.910 315.836 1.423 314.413 304.944 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 34.204 34.204 13.310 14.912 5.982
2023 0 41.946 41.946 25.454 8.284 8.208
2022 0 1.896 1.896 0 1.202 694
2021 0 210.009 210.009 0 32.610 177.399
2020 0 21.239 21.239 0 689 20.550
2019 0 4.865 4.865 0 57 4.808

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 86.926 +12,9% față de anul precedent -52.722 Neraportat 0
2023 76.972 +231,3% față de anul precedent -35.026 Neraportat 0
2022 23.235 -88,9% față de anul precedent -21.339 Neraportat 0
2021 209.769 +897,1% față de anul precedent 240 Neraportat 0
2020 21.039 +351,0% față de anul precedent 200 Neraportat 0
2019 4.665 200 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

70din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 31.525 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 31.525 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
31.525 RON +1535.11% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
17.696 RON
Angajati
0
Datorii
86.926 RON +12.93% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.928 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.928 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.928 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
13.687 RON
Angajati
0
Datorii
76.972 RON +231.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
21.579 RON
Angajati
0
Datorii
23.235 RON -88.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 388.655 RON. Profit: 375.074 RON

Cifra de afaceri: 388.655 RON. Profit: 375.074 RON

Cifra de afaceri
388.655 RON +22.25% față de anul precedent
Profit net
375.074 RON +20.82% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
209.769 RON +897.05% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 317.907 RON. Profit: 310.452 RON

Cifra de afaceri: 317.907 RON. Profit: 310.452 RON

Cifra de afaceri
317.907 RON +1.27% față de anul precedent
Profit net
310.452 RON +1.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
21.039 RON +351% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 313.910 RON. Profit: 304.944 RON

Cifra de afaceri: 313.910 RON. Profit: 304.944 RON

Cifra de afaceri
313.910 RON
Profit net
304.944 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
4.665 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6209 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6209 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6209, Municipiul Bucureşti

SENTITECH SERVICES S.R.L.
CUI: 46606723CAEN: 6209
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2022-08-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
32.088 RON
Profit
25.029 RON
Angajati
0
CUL 3DP S.R.L.
CUI: 49495271CAEN: 6209
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2024-01-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.295 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
KONTEMPORARRIA S.R.L.
CUI: 50432307CAEN: 6209
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2024-08-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
34.721 RON
Profit
29.065 RON
Angajati
0
ZRMANIA IT SOLUTION S.R.L.
CUI: 45302130CAEN: 6209
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2021-12-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.000 RON
Profit
21.785 RON
Angajati
0
ELAN CONSULTING INTL S.R.L.
CUI: 18628246CAEN: 6209
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2006-05-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
42.264 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DEVOTIONTECH S.R.L.
CUI: 48429318CAEN: 6209
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2023-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
22.230 RON
Profit
17.983 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6209, Municipiul Bucureşti

IT FAST SUPPORT S.R.L.
CUI: 41219661CAEN: 6290
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-06-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
36.462 RON
Profit
4.769 RON
Angajati
1
MCWHITE SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 41342876CAEN: 6209
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2019-07-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.696.076 RON
Profit
1.861.615 RON
Angajati
2

Alte firme din Municipiul Bucureşti

SINOPPIA CREATIVE STUDIO S.R.L.
CUI: 41292778CAEN: 7111
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-06-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
275.524 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
TEHNIC WEBSITE S.R.L.
CUI: 41288106CAEN: 6220
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2019-06-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
112.080 RON
Profit
76.518 RON
Angajati
0
YA YA XING LONG COM S.R.L.
CUI: 41292980CAEN: 4642
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-06-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
932.370 RON
Profit
62.054 RON
Angajati
1
ELECTRIC MOVE S.R.L.
CUI: 41076316CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-05-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
88.164 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AFRIN PERFECT COMPANY S.R.L.
CUI: 41482446CAEN: 1072
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-08-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
855.725 RON
Profit
39.859 RON
Angajati
6
OTTO LUX RESIDENCE S.R.L.
CUI: 39150321CAEN: 4110
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2018-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.124.066 RON
Profit
470.928 RON
Angajati
1
MACELARIA MIRCEZ S.R.L.
CUI: 42997416CAEN: 4722
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2020-09-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
379.082 RON
Profit
1.830 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L.?

CUI-ul ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L. este 41292751.

Unde este sediul ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L.?

ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Constantin Sandu-Aldea nr. 8, 12063, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L.?

ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L. in 2024?

In 2024, ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 31.525 RON.

Ce activitate are ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L.?

ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L. are codul CAEN principal 6209.

Ce profit a inregistrat ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L. in 2024?

ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 17.696 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.