Activități de asistență stomatologică
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 09:59
Despre DR DATCU DENT S.R.L.
DR DATCU DENT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Brăila, judetul BRĂILA, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de asistență stomatologică" (cod CAEN 8623), in sectorul invatamant. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, DR DATCU DENT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 281.699 RON, in crestere fata de anul precedent (+42.7%). Profitul net inregistrat a fost de 58.258 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 281.699 RON
- Venituri totale
- 297.793 RON
- Cheltuieli totale
- 232.267 RON
- Profit brut
- 65.526 RON
- Profit net
- 58.258 RON
- Marja profit net
- 20,68%
- Active imobilizate
- 124.151 RON
- Active circulante
- 39.717 RON
- Stocuri
- 1.179 RON
- Creanțe
- 1.062 RON
- Casa & conturi bănci
- 37.476 RON
- Capital propriu
- 95.746 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BRĂILA, Mun. Brăila, Bld. Independenţei nr. 167, 810124
- Detalii
- constructia C1
- Cod postal
- 810124
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 25.06.2019
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2019 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 281.699 RON
- Rezultat net
- 58.258 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 281.699 RON | 197.355 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 297.793 RON | 213.451 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 232.267 RON | 205.413 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 65.526 RON | 8.038 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 58.258 RON | 6.360 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 124.151 RON | 115.659 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 39.717 RON | 46.156 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 163.868 RON | 161.815 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 1.179 RON | 25.625 RON |
| CreanțeSume de încasat | 1.062 RON | 15.569 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 37.476 RON | 4.962 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 13.129 RON | 53.242 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 95.746 RON | 37.488 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 2 persoane | 2 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 35,6 %Profit net / active totale
- ROE
- 60,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 3,03 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 58,4 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 281.699 +42,7% față de anul precedent | 297.793 | 232.267 | 65.526 +715,2% față de anul precedent | 58.258 +816,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 197.355 +49,7% față de anul precedent | 213.451 | 205.413 | 8.038 -60,3% față de anul precedent | 6.360 -66,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 131.869 +20,5% față de anul precedent | 147.963 | 127.736 | 20.227 +116,5% față de anul precedent | 19.106 +112,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 109.470 +63,0% față de anul precedent | 125.563 | 116.220 | 9.343 +69,6% față de anul precedent | 8.979 +76,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 67.180 | 101.571 | 96.061 | 5.510 | 5.076 | 0 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 2.188 | 0 | 0 | 2.188 | 2.188 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 124.151 | 39.717 | 163.868 | 1.179 | 1.062 | 37.476 |
| 2023 | 115.659 | 46.156 | 161.815 | 25.625 | 15.569 | 4.962 |
| 2022 | 128.851 | 6.718 | 135.569 | 0 | 1.676 | 5.042 |
| 2021 | 156.492 | 11.315 | 167.807 | 5.294 | 4.150 | 1.871 |
| 2020 | 182.004 | 7.883 | 189.887 | 5.294 | 1.831 | 758 |
| 2019 | 0 | 140.741 | 140.741 | 25.101 | 33.439 | 82.201 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 13.129 -75,3% față de anul precedent | 95.746 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 53.242 +208,4% față de anul precedent | 37.488 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 17.262 -67,1% față de anul precedent | 31.129 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 52.513 -22,1% față de anul precedent | 12.023 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 67.435 +651,5% față de anul precedent | 3.088 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2019 | 8.974 | -1.988 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
7 repere. O singură cronologie.
Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 281.699 RON. Profit: 58.258 RON
Cifra de afaceri: 281.699 RON. Profit: 58.258 RON
- Cifra de afaceri
- 281.699 RON +42.74% față de anul precedent
- Profit net
- 58.258 RON +816.01% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 13.129 RON -75.34% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 197.355 RON. Profit: 6.360 RON
Cifra de afaceri: 197.355 RON. Profit: 6.360 RON
- Cifra de afaceri
- 197.355 RON +49.66% față de anul precedent
- Profit net
- 6.360 RON -66.71% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 53.242 RON +208.43% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 131.869 RON. Profit: 19.106 RON
Cifra de afaceri: 131.869 RON. Profit: 19.106 RON
- Cifra de afaceri
- 131.869 RON +20.46% față de anul precedent
- Profit net
- 19.106 RON +112.79% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 17.262 RON -67.13% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 109.470 RON. Profit: 8.979 RON
Cifra de afaceri: 109.470 RON. Profit: 8.979 RON
- Cifra de afaceri
- 109.470 RON +62.95% față de anul precedent
- Profit net
- 8.979 RON +76.89% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 52.513 RON -22.13% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 67.180 RON. Profit: 5.076 RON
Cifra de afaceri: 67.180 RON. Profit: 5.076 RON
- Cifra de afaceri
- 67.180 RON
- Profit net
- 5.076 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 67.435 RON +651.45% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 2.188 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 8.974 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDR DATCU DENT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8623 in Mun. Brăila (BRĂILA)
DR DATCU DENT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8623 in Mun. Brăila (BRĂILA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 8623, Brăila
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8623, Brăila
Alte firme din Brăila
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul DR DATCU DENT S.R.L.?
CUI-ul DR DATCU DENT S.R.L. este 41309110.
Unde este sediul DR DATCU DENT S.R.L.?
DR DATCU DENT S.R.L. are sediul in Romania, BRĂILA, Mun. Brăila, Bld. Independenţei nr. 167, 810124, Mun. Brăila, judetul BRĂILA.
Cand a fost infiintata DR DATCU DENT S.R.L.?
DR DATCU DENT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a DR DATCU DENT S.R.L. in 2024?
In 2024, DR DATCU DENT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 281.699 RON.
Cati angajati are DR DATCU DENT S.R.L.?
DR DATCU DENT S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.
Ce activitate are DR DATCU DENT S.R.L.?
DR DATCU DENT S.R.L. are codul CAEN principal 8623 (Activități de asistență stomatologică).
Ce profit a inregistrat DR DATCU DENT S.R.L. in 2024?
DR DATCU DENT S.R.L. a inregistrat un profit net de 58.258 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.