Activități de consultanță în afaceri și management
Surse și actualizareDespre SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L.
SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de consultanță în afaceri și management" (cod CAEN 7020), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2025, SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 7.580.599 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-0.7%). Profitul net inregistrat a fost de 3.133.091 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 17, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 529.943 RON in 2019 la 7.580.599 RON in 2025.
Din punct de vedere al pozitionarii in piata, La cifra de afaceri (2025), se afla pe locul 11 din 124 firme din judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2022. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 7.580.599 RON
- Venituri totale
- 7.733.128 RON
- Cheltuieli totale
- 4.089.936 RON
- Profit brut
- 3.643.192 RON
- Profit net
- 3.133.091 RON
- Marja profit net
- 41,33%
- Active imobilizate
- 1.071.332 RON
- Active circulante
- 5.816.186 RON
- Stocuri
- 552.808 RON
- Creanțe
- 4.237.385 RON
- Casa & conturi bănci
- 1.025.993 RON
- Capital propriu
- 3.361.409 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str. Râmnicu Vâlcea nr. 14, 31808
- Detalii
- CAMERA 2
- Cod postal
- 31808
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 26.06.2019
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 iulie 2022)
- TVA la incasare
- 1 septembrie 2023 - 1 octombrie 2024
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2019 –2025 · RON
- An explorat în grafic
- 2025
- Cifră de afaceri
- 7.580.599 RON
- Rezultat net
- 3.133.091 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 7.580.599 RON | 7.634.303 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 7.733.128 RON | 7.651.564 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 4.089.936 RON | 2.940.317 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 3.643.192 RON | 4.711.247 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 3.133.091 RON | 4.104.019 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 1.071.332 RON | 409.464 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 5.816.186 RON | 5.824.597 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 6.887.518 RON | 6.234.061 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 552.808 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 4.237.385 RON | 4.805.504 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 1.025.993 RON | 1.019.093 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 3.617.076 RON | 2.035.735 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 3.361.409 RON | 4.282.343 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 17 persoane | 13 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2025
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2025
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2025
- ROA
- 45,5 %Profit net / active totale
- ROE
- 93,2 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,61 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 48,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7.580.599 -0,7% față de anul precedent | 7.733.128 | 4.089.936 | 3.643.192 -22,7% față de anul precedent | 3.133.091 -23,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2024 | 7.634.303 +94,9% față de anul precedent | 7.651.564 | 2.940.317 | 4.711.247 +89,1% față de anul precedent | 4.104.019 +89,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 3.917.683 +80,5% față de anul precedent | 3.928.637 | 1.436.599 | 2.492.038 +96,1% față de anul precedent | 2.164.290 +73,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 2.170.321 +20,0% față de anul precedent | 2.170.490 | 899.765 | 1.270.725 +111,4% față de anul precedent | 1.248.301 +113,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 1.808.314 -12,8% față de anul precedent | 1.821.811 | 1.220.573 | 601.238 -43,6% față de anul precedent | 584.958 -44,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 2.072.818 +291,1% față de anul precedent | 2.072.894 | 1.007.371 | 1.065.523 +237,9% față de anul precedent | 1.045.708 +237,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 529.943 | 530.278 | 214.976 | 315.302 | 309.991 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.071.332 | 5.816.186 | 6.887.518 | 552.808 | 4.237.385 | 1.025.993 |
| 2024 | 409.464 | 5.824.597 | 6.234.061 | 0 | 4.805.504 | 1.019.093 |
| 2023 | 293.894 | 2.800.274 | 3.094.168 | 4.177 | 2.408.177 | 387.920 |
| 2022 | 116.315 | 1.357.298 | 1.473.613 | 1 | 1.172.878 | 184.419 |
| 2021 | 198.440 | 635.778 | 834.218 | 1 | 355.932 | 279.845 |
| 2020 | 209.157 | 1.045.562 | 1.254.719 | 0 | 712.681 | 332.881 |
| 2019 | 30.105 | 358.733 | 388.838 | 0 | 164.138 | 194.595 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.617.076 +77,7% față de anul precedent | 3.361.409 | Neraportat | 17 +30,8% față de anul precedent |
| 2024 | 2.035.735 +120,4% față de anul precedent | 4.282.343 | Neraportat | 13 +85,7% față de anul precedent |
| 2023 | 923.724 +766,9% față de anul precedent | 2.284.290 | Neraportat | 7 +16,7% față de anul precedent |
| 2022 | 106.555 +60,2% față de anul precedent | 1.368.301 | Neraportat | 6 -25,0% față de anul precedent |
| 2021 | 66.535 -4,7% față de anul precedent | 768.616 | Neraportat | 8 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 69.826 +214,2% față de anul precedent | 1.185.699 | Neraportat | 8 +166,7% față de anul precedent |
| 2019 | 22.222 | 369.991 | Neraportat | 3 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2025
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| ACANDREEA CARP | fondator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
13 repere. O singură cronologie.
Din 2019 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.
2025 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2025Cifra de afaceri: 7.580.599 RON. Profit: 3.133.091 RON
Cifra de afaceri: 7.580.599 RON. Profit: 3.133.091 RON
- Cifra de afaceri
- 7.580.599 RON -0.7% față de anul precedent
- Profit net
- 3.133.091 RON -23.66% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 17 +30.77% față de anul precedent
- Datorii
- 3.617.076 RON +77.68% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2025reper anualClasamentePremii si distinctii 2025Locul 1 in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in oras la Profit net | Locul 2 in oras la Angajati
Locul 1 in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in oras la Profit net | Locul 2 in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamenteledata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 255/2025Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 19.12.2024, modificare durată mandat persoane împuternicite
Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 19.12.2024, modificare durată mandat persoane împuternicite
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 7.634.303 RON. Profit: 4.104.019 RON
Cifra de afaceri: 7.634.303 RON. Profit: 4.104.019 RON
- Cifra de afaceri
- 7.634.303 RON +94.87% față de anul precedent
- Profit net
- 4.104.019 RON +89.62% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 13 +85.71% față de anul precedent
- Datorii
- 2.035.735 RON +120.38% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
2023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 3.917.683 RON. Profit: 2.164.290 RON
Cifra de afaceri: 3.917.683 RON. Profit: 2.164.290 RON
- Cifra de afaceri
- 3.917.683 RON +80.51% față de anul precedent
- Profit net
- 2.164.290 RON +73.38% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 7 +16.67% față de anul precedent
- Datorii
- 923.724 RON +766.9% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.170.321 RON. Profit: 1.248.301 RON
Cifra de afaceri: 2.170.321 RON. Profit: 1.248.301 RON
- Cifra de afaceri
- 2.170.321 RON +20.02% față de anul precedent
- Profit net
- 1.248.301 RON +113.4% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 6 -25% față de anul precedent
- Datorii
- 106.555 RON +60.15% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.808.314 RON. Profit: 584.958 RON
Cifra de afaceri: 1.808.314 RON. Profit: 584.958 RON
- Cifra de afaceri
- 1.808.314 RON -12.76% față de anul precedent
- Profit net
- 584.958 RON -44.06% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 8 0% față de anul precedent
- Datorii
- 66.535 RON -4.71% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 2.072.818 RON. Profit: 1.045.708 RON
Cifra de afaceri: 2.072.818 RON. Profit: 1.045.708 RON
- Cifra de afaceri
- 2.072.818 RON +291.14% față de anul precedent
- Profit net
- 1.045.708 RON +237.33% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 8 +166.67% față de anul precedent
- Datorii
- 69.826 RON +214.22% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 529.943 RON. Profit: 309.991 RON
Cifra de afaceri: 529.943 RON. Profit: 309.991 RON
- Cifra de afaceri
- 529.943 RON
- Profit net
- 309.991 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3
- Datorii
- 22.222 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7020 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7020 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
02.102025Mentiune · Buletin 255/2025Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 19.12.2024, modificare durată mandat persoane împuternicite
Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 19.12.2024, modificare durată mandat persoane împuternicite potrivit datelor din: Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 19.12.2024
- Companie
- SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L.
- CUI
- 41312689
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 02.10.2025
- Registrul Comerțului
- J40/8348/2019
- EUID
- ROONRC.J40/8348/2019
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 3, Strada RÂMNICU VÂLCEA, Nr. 14, CAMERA 2, Bl. 34A, Scara 1,
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 8057
- Data încheierii
- 10.01.2025
- Număr dosar
- 3624751
- Data dosarului
- 23.12.2024
- Tribunal
- Bucureşti
Subiecte
Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 19.12.2024, modificare durată mandat persoane împuternicite
Documente menționate
- Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 19.12.2024
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Proceduri de achiziție
Înregistrare SEAP
- Stare
- Inregistrat
- Tip participant
- Ofertant
- Calitate
- Castigator, Participant
- Înregistrat la
- 4 iulie 2019
- Reprezentant legal
- Carp Andreea
Catalog electronic
| Calitate | Achiziții directe | Cereri de ofertă | Licitații deschise | Licitații restrânse | Licitații electronice | Proceduri simplificate | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Castigator | 121 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 |
| Participant | 19 | 0 | 14 | 0 | 0 | 40 | 54 |
Identificare și contact SEAP
- ID SEAP
- 100084807
- CUI
- 41312689
- Denumire în SEAP
- SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS SRL
- Persoană de contact
- Carp Andreea
- Adresă
- Strada: Ramnicu Valcea, nr. 14, Sector: 3, Judet: Bucuresti, Localitate: Bucuresti, Cod postal: -
- Localitate
- Bucuresti
- Județ
- Bucuresti
- Telefon
- +40 740510304
- Date preluate la
- 8 iulie 2026
Date din SEAP (e‑licitatie.ro) · actualizat 8 iulie 2026
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
| An / indicator | Județ | Localitate | CAEN | CAEN în județ | CAEN în localitate |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025Cifra de afaceri | 11din 124 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI | 1din 29 · Sector 3 Mun. Bucureşti | Neraportat | Neraportat | Neraportat |
| 2025Profit net | 5din 124 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI | 1din 29 · Sector 3 Mun. Bucureşti | Neraportat | Neraportat | Neraportat |
| 2025Angajati | 12din 124 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI | 2din 29 · Sector 3 Mun. Bucureşti | Neraportat | Neraportat | Neraportat |
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 7020, Municipiul Bucureşti
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7020, Municipiul Bucureşti
Alte firme din Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L.?
CUI-ul SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. este 41312689.
Unde este sediul SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L.?
SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str. Râmnicu Vâlcea nr. 14, 31808, Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L.?
SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. in 2025?
In 2025, SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 7.580.599 RON.
Cati angajati are SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L.?
SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. a raportat un numar mediu de 17 salariati in 2025.
Ce activitate are SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L.?
SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. are codul CAEN principal 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management).
Ce profit a inregistrat SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. in 2025?
SPH3RA MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. a inregistrat un profit net de 3.133.091 RON in 2025.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 iulie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 august 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.