Profil de companie · informații din registrele publice
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 09:26
Despre MOB GIC S.R.L.
MOB GIC S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Fălticeni, judetul SUCEAVA, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activeaza in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul (cod CAEN 4759). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, MOB GIC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 52.849 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-91.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 451.992 RON in 2019 la 52.849 RON in 2024. Datoriile raportate (153.553 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 52.849 RON
- Venituri totale
- 52.849 RON
- Cheltuieli totale
- 97.658 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 5.750 RON
- Active circulante
- 1.137.704 RON
- Stocuri
- 840.818 RON
- Creanțe
- 274.720 RON
- Casa & conturi bănci
- 22.166 RON
- Capital propriu
- 989.901 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, SUCEAVA, Mun. Fălticeni, Str. Plutonier Ghinita nr. 14, 725200
- Cod postal
- 725200
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 25.07.2019
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Municipală Fălticeni
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2019 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 52.849 RON
- Rezultat net
- -44.809 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 52.849 RON | 587.920 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 52.849 RON | 592.020 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 97.658 RON | 667.692 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 44.809 RON | 75.672 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 44.809 RON | 81.503 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 5.750 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 1.137.704 RON | 1.206.186 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.143.454 RON | 1.206.186 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 840.818 RON | 905.920 RON |
| CreanțeSume de încasat | 274.720 RON | 275.753 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 22.166 RON | 24.513 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 153.553 RON | 171.476 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 989.901 RON | 1.034.710 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 2 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 7,41 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 86,6 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 52.849 -91,0% față de anul precedent | 52.849 | 97.658 | 0 | 0 | 44.809 | 44.809 |
| 2023 | 587.920 -68,0% față de anul precedent | 592.020 | 667.692 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 75.672 | 81.503 |
| 2022 | 1.835.098 -4,8% față de anul precedent | 1.835.107 | 1.512.437 | 322.670 -22,3% față de anul precedent | 310.167 -22,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 1.926.848 +13,4% față de anul precedent | 1.949.872 | 1.534.543 | 415.329 +42,1% față de anul precedent | 402.211 +44,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 1.698.661 +275,8% față de anul precedent | 1.706.206 | 1.413.954 | 292.252 +125,3% față de anul precedent | 278.413 +122,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 451.992 | 451.992 | 322.250 | 129.742 | 125.222 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5.750 | 1.137.704 | 1.143.454 | 840.818 | 274.720 | 22.166 |
| 2023 | 0 | 1.206.186 | 1.206.186 | 905.920 | 275.753 | 24.513 |
| 2022 | 18.040 | 1.324.282 | 1.342.322 | 1.190.879 | 128.793 | 4.610 |
| 2021 | 19.511 | 1.397.325 | 1.416.836 | 1.226.674 | 104.422 | 66.229 |
| 2020 | 17.523 | 785.497 | 803.020 | 686.487 | 67.002 | 32.008 |
| 2019 | 3.496 | 363.793 | 367.289 | 352.995 | 1.134 | 9.664 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 153.553 -10,5% față de anul precedent | 989.901 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2023 | 171.476 -24,2% față de anul precedent | 1.034.710 | Neraportat | 2 -50,0% față de anul precedent |
| 2022 | 226.109 -63,0% față de anul precedent | 1.116.213 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 610.790 +53,0% față de anul precedent | 806.046 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 399.185 +65,0% față de anul precedent | 403.835 | Neraportat | 4 +300,0% față de anul precedent |
| 2019 | 241.867 | 125.422 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
7 repere. O singură cronologie.
Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 52.849 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 52.849 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 52.849 RON -91.01% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 44.809 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 153.553 RON -10.45% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 587.920 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 587.920 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 587.920 RON -67.96% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 81.503 RON
- Angajati
- 2 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 171.476 RON -24.16% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.835.098 RON. Profit: 310.167 RON
Cifra de afaceri: 1.835.098 RON. Profit: 310.167 RON
- Cifra de afaceri
- 1.835.098 RON -4.76% față de anul precedent
- Profit net
- 310.167 RON -22.88% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 226.109 RON -62.98% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.926.848 RON. Profit: 402.211 RON
Cifra de afaceri: 1.926.848 RON. Profit: 402.211 RON
- Cifra de afaceri
- 1.926.848 RON +13.43% față de anul precedent
- Profit net
- 402.211 RON +44.47% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 610.790 RON +53.01% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.698.661 RON. Profit: 278.413 RON
Cifra de afaceri: 1.698.661 RON. Profit: 278.413 RON
- Cifra de afaceri
- 1.698.661 RON +275.82% față de anul precedent
- Profit net
- 278.413 RON +122.34% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 +300% față de anul precedent
- Datorii
- 399.185 RON +65.04% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 451.992 RON. Profit: 125.222 RON
Cifra de afaceri: 451.992 RON. Profit: 125.222 RON
- Cifra de afaceri
- 451.992 RON
- Profit net
- 125.222 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 241.867 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMOB GIC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4759 in Mun. Fălticeni (SUCEAVA)
MOB GIC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4759 in Mun. Fălticeni (SUCEAVA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4759, Suceava
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4759, Suceava
Alte firme din Suceava
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul MOB GIC S.R.L.?
CUI-ul MOB GIC S.R.L. este 41444280.
Unde este sediul MOB GIC S.R.L.?
MOB GIC S.R.L. are sediul in Romania, SUCEAVA, Mun. Fălticeni, Str. Plutonier Ghinita nr. 14, 725200, Mun. Fălticeni, judetul SUCEAVA.
Cand a fost infiintata MOB GIC S.R.L.?
MOB GIC S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a MOB GIC S.R.L. in 2024?
In 2024, MOB GIC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 52.849 RON.
Cati angajati are MOB GIC S.R.L.?
MOB GIC S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are MOB GIC S.R.L.?
MOB GIC S.R.L. are codul CAEN principal 4759.
Ce profit a inregistrat MOB GIC S.R.L. in 2024?
MOB GIC S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 44.809 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.