Activ

BAP MEDICARE S.R.L.

CUI: 41541437
CIF: 41541437
Reg. Com.: J04/1442/2019
CAEN: 8622
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 21 august 2019 · 7 ani
Distribuie:

Activități de asistență medicală specializată

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 06:22

Despre BAP MEDICARE S.R.L.

BAP MEDICARE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bacău, judetul BACĂU, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de asistență medicală specializată" (cod CAEN 8622), in sectorul invatamant. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, BAP MEDICARE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 101.373 RON, in crestere fata de anul precedent (+6.2%). Profitul net inregistrat a fost de 45.445 RON (in crestere). Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 3.400 RON in 2019 la 101.373 RON in 2024. Datoriile raportate (152.832 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
101.373 RON
Venituri totale
105.420 RON
Cheltuieli totale
48.681 RON
Profit brut
56.739 RON
Profit net
45.445 RON
Marja profit net
44,83%
Active imobilizate
67.742 RON
Active circulante
130.775 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
43.445 RON
Casa & conturi bănci
7.330 RON
Capital propriu
45.685 RON

Contact

AdresaRomania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Lunca Bistriţei nr. 16, 600351

Adresă sediu social

Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Lunca Bistriţei nr. 16, 600351
Cod poștal: 600351
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Lunca Bistriţei nr. 16, 600351
Cod postal
600351
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 21.08.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
101.373 RON
Rezultat net
45.445 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 101.373 RON 95.478 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 105.420 RON 98.770 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 48.681 RON 53.940 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 56.739 RON 44.830 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 45.445 RON 35.676 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 67.742 RON 1.556 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 130.775 RON 110.255 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 198.517 RON 111.811 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 43.445 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 7.330 RON 20.255 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 152.832 RON 741 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 45.685 RON 111.070 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active198.517RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

77,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale198.517 RON
Datorii totale152.832 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
22,9 %Profit net / active totale
ROE
99,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,86 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
23,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 101.373 +6,2% față de anul precedent 105.420 48.681 56.739 +26,6% față de anul precedent 45.445 +27,4% față de anul precedent 0 0
2023 95.478 -9,2% față de anul precedent 98.770 53.940 44.830 -26,1% față de anul precedent 35.676 -38,5% față de anul precedent 0 0
2022 105.144 +47,0% față de anul precedent 105.144 44.494 60.650 +48,2% față de anul precedent 57.968 +49,3% față de anul precedent 0 0
2021 71.513 +603,7% față de anul precedent 71.513 30.575 40.938 +585,3% față de anul precedent 38.836 +585,1% față de anul precedent 0 0
2020 10.162 +198,9% față de anul precedent 10.162 4.188 5.974 +111,6% față de anul precedent 5.669 +108,3% față de anul precedent 0 0
2019 3.400 3.400 577 2.823 2.721 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 67.742 130.775 198.517 0 43.445 7.330
2023 1.556 110.255 111.811 0 0 20.255
2022 6.222 69.929 76.151 0 0 69.929
2021 10.889 39.734 50.623 0 0 39.734
2020 0 8.895 8.895 0 3.400 5.495
2019 0 3.023 3.023 0 3.400 -377

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 152.832 +20.525,1% față de anul precedent 45.685 Neraportat 0
2023 741 -2,1% față de anul precedent 111.070 Neraportat 0
2022 757 -76,3% față de anul precedent 75.394 Neraportat 0
2021 3.197 +948,2% față de anul precedent 47.426 Neraportat 0
2020 305 +199,0% față de anul precedent 8.590 Neraportat 0
2019 102 2.921 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

31din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare16 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 101.373 RON. Profit: 45.445 RON

Cifra de afaceri: 101.373 RON. Profit: 45.445 RON

Cifra de afaceri
101.373 RON +6.17% față de anul precedent
Profit net
45.445 RON +27.38% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
152.832 RON +20525.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 95.478 RON. Profit: 35.676 RON

Cifra de afaceri: 95.478 RON. Profit: 35.676 RON

Cifra de afaceri
95.478 RON -9.19% față de anul precedent
Profit net
35.676 RON -38.46% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
741 RON -2.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 105.144 RON. Profit: 57.968 RON

Cifra de afaceri: 105.144 RON. Profit: 57.968 RON

Cifra de afaceri
105.144 RON +47.03% față de anul precedent
Profit net
57.968 RON +49.26% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
757 RON -76.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 71.513 RON. Profit: 38.836 RON

Cifra de afaceri: 71.513 RON. Profit: 38.836 RON

Cifra de afaceri
71.513 RON +603.73% față de anul precedent
Profit net
38.836 RON +585.06% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.197 RON +948.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 10.162 RON. Profit: 5.669 RON

Cifra de afaceri: 10.162 RON. Profit: 5.669 RON

Cifra de afaceri
10.162 RON +198.88% față de anul precedent
Profit net
5.669 RON +108.34% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
305 RON +199.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 3.400 RON. Profit: 2.721 RON

Cifra de afaceri: 3.400 RON. Profit: 2.721 RON

Cifra de afaceri
3.400 RON
Profit net
2.721 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
102 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBAP MEDICARE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8622 in Mun. Bacău (BACĂU)

BAP MEDICARE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8622 in Mun. Bacău (BACĂU)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8622, Bacău

ORL TRIFAN S.R.L.
CUI: 43674073CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Sat Sărata Com. Sărata2021-02-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
102.198 RON
Profit
63.979 RON
Angajati
1
ENDOMED BC S.R.L.
CUI: 45814297CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Mun. Moineşti2022-03-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
99.554 RON
Profit
53.888 RON
Angajati
0
MEDMED SRL
CUI: 26120850CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti2009-10-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
102.531 RON
Profit
43.215 RON
Angajati
2
I-TONE BC S.R.L.
CUI: 47790542CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2023-03-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
96.870 RON
Profit
41.868 RON
Angajati
0
VIDA MEDICA SRL
CUI: 37630439CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2017-05-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
118.133 RON
Profit
7.775 RON
Angajati
0
CARPOVMED S.R.L.
CUI: 41778779CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Mun. Moineşti2019-10-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
84.553 RON
Profit
52.182 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8622, Bacău

RĂDESCU MIHAELA YCM S.R.L.
CUI: 41182481CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Sat Poiana Sărată Com. Oituz2019-05-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
33.482 RON
Profit
19.279 RON
Angajati
1
APT PROSAN S.R.L.
CUI: 41558200CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
294.382 RON
Profit
94.939 RON
Angajati
2
NOVO IMAGISTICA S.R.L.
CUI: 41644696CAEN: 8622
Activ
BACĂU, Sat Lilieci Com. Hemeiuş2019-09-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
45.750 RON
Profit
7.650 RON
Angajati
0

Alte firme din Bacău

BLAZE MOTOR S.R.L.
CUI: 41541356CAEN: 4782
Activ
BACĂU, Orş. Buhuşi2019-08-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.334.557 RON
Profit
121.666 RON
Angajati
1
INVEST DOC CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 41529549CAEN: 4100
Activ
BACĂU, Orş. Comăneşti2019-08-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
351.290 RON
Profit
52.912 RON
Angajati
1
ANIMED SPA S.R.L.
CUI: 41367510CAEN: 4532
Activ
BACĂU, Mun. Moineşti2019-07-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
212.986 RON
Profit
33.913 RON
Angajati
1
HASCRIS MOBILE S.R.L.
CUI: 40155357CAEN: 9510
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2018-11-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
34.271 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
THE BUTCHERS THEATRE S.R.L.
CUI: 43079122CAEN: 4722
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2020-09-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
336.697 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ZADA IMPEX SRL
CUI: 8697630CAEN: 4724
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti1996-08-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul BAP MEDICARE S.R.L.?

CUI-ul BAP MEDICARE S.R.L. este 41541437.

Unde este sediul BAP MEDICARE S.R.L.?

BAP MEDICARE S.R.L. are sediul in Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Lunca Bistriţei nr. 16, 600351, Mun. Bacău, judetul BACĂU.

Cand a fost infiintata BAP MEDICARE S.R.L.?

BAP MEDICARE S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a BAP MEDICARE S.R.L. in 2024?

In 2024, BAP MEDICARE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 101.373 RON.

Ce activitate are BAP MEDICARE S.R.L.?

BAP MEDICARE S.R.L. are codul CAEN principal 8622 (Activități de asistență medicală specializată).

Ce profit a inregistrat BAP MEDICARE S.R.L. in 2024?

BAP MEDICARE S.R.L. a inregistrat un profit net de 45.445 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.