Profil de companie · informații din registrele publice
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 09:55
Despre VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L.
VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Reşiţa, judetul CARAŞ-SEVERIN, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activeaza in sectorul hoteluri si restaurante (cod CAEN 5610). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 93.116 RON, in scadere fata de anul precedent (-30.8%). Profitul net inregistrat a fost de 340.454 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 41.346 RON in 2020 la 93.116 RON in 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 93.116 RON
- Venituri totale
- 592.032 RON
- Cheltuieli totale
- 249.131 RON
- Profit brut
- 342.901 RON
- Profit net
- 340.454 RON
- Marja profit net
- 365,62%
- Active imobilizate
- 88.310 RON
- Active circulante
- 825.808 RON
- Stocuri
- 7.139 RON
- Creanțe
- 28.639 RON
- Casa & conturi bănci
- 790.030 RON
- Capital propriu
- 900.806 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa, Str. Libertăţii nr. 3, 320051
- Detalii
- parter
- Cod postal
- 320051
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 06.09.2019
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2020 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 93.116 RON
- Rezultat net
- 340.454 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 93.116 RON | 134.481 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 592.032 RON | 518.683 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 249.131 RON | 321.237 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 342.901 RON | 197.446 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 340.454 RON | 195.447 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 88.310 RON | 69.155 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 825.808 RON | 500.374 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 914.118 RON | 569.529 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 7.139 RON | 163 RON |
| CreanțeSume de încasat | 28.639 RON | 7.585 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 790.030 RON | 492.626 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 13.312 RON | 9.177 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 900.806 RON | 560.352 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 37,2 %Profit net / active totale
- ROE
- 37,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 62,03 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 98,5 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 93.116 -30,8% față de anul precedent | 592.032 | 249.131 | 342.901 +73,7% față de anul precedent | 340.454 +74,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 134.481 -2,8% față de anul precedent | 518.683 | 321.237 | 197.446 +1,9% față de anul precedent | 195.447 +1,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 138.377 +108,1% față de anul precedent | 418.299 | 224.457 | 193.842 +28,1% față de anul precedent | 191.806 +27,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 66.511 +60,9% față de anul precedent | 328.868 | 177.587 | 151.281 +554,5% față de anul precedent | 150.725 +589,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 41.346 | 219.646 | 196.532 | 23.114 | 21.874 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 88.310 | 825.808 | 914.118 | 7.139 | 28.639 | 790.030 |
| 2023 | 69.155 | 500.374 | 569.529 | 163 | 7.585 | 492.626 |
| 2022 | 173.273 | 198.668 | 371.941 | 18 | 7.585 | 191.065 |
| 2021 | 20.221 | 168.694 | 188.915 | 0 | 7.585 | 161.109 |
| 2020 | 25.901 | 3.615 | 29.516 | 0 | 0 | 3.615 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 13.312 +45,1% față de anul precedent | 900.806 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 9.177 +30,5% față de anul precedent | 560.352 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 7.035 -55,5% față de anul precedent | 364.906 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 15.816 +121,5% față de anul precedent | 173.099 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 7.142 | 22.374 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
6 repere. O singură cronologie.
Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 93.116 RON. Profit: 340.454 RON
Cifra de afaceri: 93.116 RON. Profit: 340.454 RON
- Cifra de afaceri
- 93.116 RON -30.76% față de anul precedent
- Profit net
- 340.454 RON +74.19% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 13.312 RON +45.06% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 134.481 RON. Profit: 195.447 RON
Cifra de afaceri: 134.481 RON. Profit: 195.447 RON
- Cifra de afaceri
- 134.481 RON -2.82% față de anul precedent
- Profit net
- 195.447 RON +1.9% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 9.177 RON +30.45% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 138.377 RON. Profit: 191.806 RON
Cifra de afaceri: 138.377 RON. Profit: 191.806 RON
- Cifra de afaceri
- 138.377 RON +108.05% față de anul precedent
- Profit net
- 191.806 RON +27.26% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 7.035 RON -55.52% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 66.511 RON. Profit: 150.725 RON
Cifra de afaceri: 66.511 RON. Profit: 150.725 RON
- Cifra de afaceri
- 66.511 RON +60.86% față de anul precedent
- Profit net
- 150.725 RON +589.06% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 15.816 RON +121.45% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 41.346 RON. Profit: 21.874 RON
Cifra de afaceri: 41.346 RON. Profit: 21.874 RON
- Cifra de afaceri
- 41.346 RON
- Profit net
- 21.874 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 7.142 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5610 in Mun. Reşiţa (CARAŞ-SEVERIN)
VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5610 in Mun. Reşiţa (CARAŞ-SEVERIN)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 5610, Caraş-Severin
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5610, Caraş-Severin
Alte firme din Caraş-Severin
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L.?
CUI-ul VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L. este 41612910.
Unde este sediul VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L.?
VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L. are sediul in Romania, CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa, Str. Libertăţii nr. 3, 320051, Mun. Reşiţa, judetul CARAŞ-SEVERIN.
Cand a fost infiintata VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L.?
VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L. in 2024?
In 2024, VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 93.116 RON.
Cati angajati are VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L.?
VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L.?
VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L. are codul CAEN principal 5610.
Ce profit a inregistrat VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L. in 2024?
VINATORUL MANCACIOS SI VORBARET S.R.L. a inregistrat un profit net de 340.454 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.