Activ Plătitor TVAe‑Factură

GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L.

CUI: 41625821
CIF: RO41625821
Reg. Com.: J04/1548/2019
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 11 septembrie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 01:10

Despre GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L.

GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Cucuieţi Com. Dofteana, judetul BACĂU, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 275.755 RON, in scadere fata de anul precedent (-16.5%). Profitul net inregistrat a fost de 967 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din ianuarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
275.755 RON
Venituri totale
276.010 RON
Cheltuieli totale
272.285 RON
Profit brut
3.725 RON
Profit net
967 RON
Marja profit net
0,35%
Active imobilizate
20.641 RON
Active circulante
126.320 RON
Stocuri
53.268 RON
Creanțe
27.164 RON
Casa & conturi bănci
45.888 RON
Capital propriu
78.082 RON

Contact

AdresaRomania, BACĂU, Sat Cucuieţi Com. Dofteana, CUCUIEŢI nr. 20, 607162

Adresă sediu social

Romania, BACĂU, Sat Cucuieţi Com. Dofteana, CUCUIEŢI nr. 20, 607162
Cod poștal: 607162
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BACĂU, Sat Cucuieţi Com. Dofteana, CUCUIEŢI nr. 20, 607162
Cod postal
607162
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 11.09.2019
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Oneşti
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
275.755 RON
Rezultat net
967 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 275.755 RON 330.182 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 276.010 RON 330.355 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 272.285 RON 319.719 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 3.725 RON 10.636 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 967 RON 7.334 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 20.641 RON 48.005 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 126.320 RON 125.099 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 146.961 RON 173.104 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 53.268 RON 28.682 RON
CreanțeSume de încasat 27.164 RON 19.789 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 45.888 RON 76.628 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 68.879 RON 95.939 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 78.082 RON 77.165 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active146.961RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

46,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale146.961 RON
Datorii totale68.879 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,7 %Profit net / active totale
ROE
1,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,83 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
53,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 275.755 -16,5% față de anul precedent 276.010 272.285 3.725 -65,0% față de anul precedent 967 -86,8% față de anul precedent 0 0
2023 330.182 -9,3% față de anul precedent 330.355 319.719 10.636 -47,8% față de anul precedent 7.334 -56,2% față de anul precedent 0 0
2022 364.110 +9,1% față de anul precedent 364.305 343.914 20.391 -26,3% față de anul precedent 16.750 -31,2% față de anul precedent 0 0
2021 333.826 +749,6% față de anul precedent 334.905 307.232 27.673 -6,8% față de anul precedent 24.348 -14,9% față de anul precedent 0 0
2020 39.293 89.348 59.668 29.680 28.606 0 0
2019 0 0 73 0 0 73 73

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 20.641 126.320 146.961 53.268 27.164 45.888
2023 48.005 125.099 173.104 28.682 19.789 76.628
2022 71.641 73.564 145.205 111 25.799 47.654
2021 98.144 43.545 141.689 52 22.545 20.948
2020 102.079 26.760 128.839 0 11.201 15.559
2019 122 205 327 0 0 205

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 68.879 -28,2% față de anul precedent 78.082 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 95.939 +27,3% față de anul precedent 77.165 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 75.374 -14,9% față de anul precedent 69.831 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 88.607 -11,5% față de anul precedent 53.082 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 100.106 +49.953,0% față de anul precedent 28.733 Neraportat 1
2019 200 127 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

38din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare8 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 275.755 RON. Profit: 967 RON

Cifra de afaceri: 275.755 RON. Profit: 967 RON

Cifra de afaceri
275.755 RON -16.48% față de anul precedent
Profit net
967 RON -86.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
68.879 RON -28.21% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 330.182 RON. Profit: 7.334 RON

Cifra de afaceri: 330.182 RON. Profit: 7.334 RON

Cifra de afaceri
330.182 RON -9.32% față de anul precedent
Profit net
7.334 RON -56.21% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
95.939 RON +27.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 364.110 RON. Profit: 16.750 RON

Cifra de afaceri: 364.110 RON. Profit: 16.750 RON

Cifra de afaceri
364.110 RON +9.07% față de anul precedent
Profit net
16.750 RON -31.21% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
75.374 RON -14.93% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 333.826 RON. Profit: 24.348 RON

Cifra de afaceri: 333.826 RON. Profit: 24.348 RON

Cifra de afaceri
333.826 RON +749.58% față de anul precedent
Profit net
24.348 RON -14.88% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
88.607 RON -11.49% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 39.293 RON. Profit: 28.606 RON

Cifra de afaceri: 39.293 RON. Profit: 28.606 RON

Cifra de afaceri
39.293 RON
Profit net
28.606 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
100.106 RON +49953% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
73 RON
Angajati
0
Datorii
200 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Cucuieţi Com. Dofteana (BACĂU)

GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Cucuieţi Com. Dofteana (BACĂU)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Bacău

COSTEA AUTOTRANS SRL
CUI: 17808133CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Orş. Buhuşi2005-07-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
276.790 RON
Profit
2.225 RON
Angajati
2
CDG LOG S.R.L.
CUI: 39028996CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Orş. Târgu Ocna2018-03-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
273.875 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BUSUIOC DMC TRANSPORT S.R.L.
CUI: 45384157CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Sat Cernu Com. Poduri2021-12-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
278.752 RON
Profit
27.536 RON
Angajati
1
AUTONIC UTIL S.R.L.
CUI: 38657238CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Sat Pârâu Boghii Com. Pârgareşti2018-01-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
272.560 RON
Profit
113.844 RON
Angajati
1
DNI PREST LOGISTIC S.R.L.
CUI: 42843204CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Sat Schineni Com. Săuceşti2020-07-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
286.818 RON
Profit
48.192 RON
Angajati
2
BLIA IMPEX SRL
CUI: 10158173CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Mun. Bacău1998-02-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
266.887 RON
Profit
31.938 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Bacău

REX DANI DOR COM S.R.L.
CUI: 41707190CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Sat Corbasca Com. Corbasca2019-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.000 RON
Profit
9.662 RON
Angajati
0
KID SPEDITION S.R.L.
CUI: 41725529CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Sat Borşani Com. Coţofăneşti2019-10-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
291.157 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Bacău

FNB MEDIA EVENTS S.R.L.
CUI: 41625716CAEN: 7420
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2019-09-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
243.518 RON
Profit
21.258 RON
Angajati
2
MADI PALEX EPAL S.R.L.
CUI: 41633573CAEN: 4690
Activ
BACĂU, Sat Fundu Răcăciuni Com. Răcăciuni2019-09-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
960.103 RON
Profit
246.638 RON
Angajati
1
VOE 70 S.R.L.
CUI: 41610960CAEN: 4120
Activ
BACĂU, Sat Osebiţi Com. Luizi-Călugăra2019-09-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
38.700 RON
Profit
980 RON
Angajati
1
CONVAL PRESTCOM S.R.L.
CUI: 41644700CAEN: 4312
Activ
BACĂU, Orş. Comăneşti2019-09-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
133.602 RON
Profit
13.831 RON
Angajati
2
ROMTRUCKS SERVICE S.R.L.
CUI: 41478429CAEN: 4211
Activ
BACĂU, Sat Măgura Com. Măgura2019-08-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.453.592 RON
Profit
226.980 RON
Angajati
16
SMILE WITH PASSION S.R.L.
CUI: 41774050CAEN: 8623
Activ
BACĂU, Sat Măgura Com. Măgura2019-10-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CERISBAC FRESH S.R.L.
CUI: 40220315CAEN: 0124
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2018-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
420.480 RON
Profit
363.048 RON
Angajati
1
IDEAL CATERING 67 S.R.L.
CUI: 43167445CAEN: 5621
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2020-10-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
242.444 RON
Profit
1.209 RON
Angajati
2
MARCELINO S.R.L.
CUI: 9077547CAEN: 5630
Activ
BACĂU, Sat Bogata Com. Dofteana1997-01-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.450 RON
Profit
2.824 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L.?

CUI-ul GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L. este 41625821.

Unde este sediul GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L.?

GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L. are sediul in Romania, BACĂU, Sat Cucuieţi Com. Dofteana, CUCUIEŢI nr. 20, 607162, Sat Cucuieţi Com. Dofteana, judetul BACĂU.

Cand a fost infiintata GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L.?

GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L. in 2024?

In 2024, GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 275.755 RON.

Cati angajati are GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L.?

GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L.?

GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L. in 2024?

GEOTRANS SPEDITION LOGISTICS S.R.L. a inregistrat un profit net de 967 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.