Activ Plătitor TVA

RIVIER BEAUTY S.R.L.

CUI: 41655784
CIF: RO41655784
Reg. Com.: J2019002805292
CAEN: 4712
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 18 septembrie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 09:32

Despre RIVIER BEAUTY S.R.L.

RIVIER BEAUTY S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Ploieşti, judetul PRAHOVA, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare" (cod CAEN 4712), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, RIVIER BEAUTY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 444.734 RON, in scadere fata de anul precedent (-48.6%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 8.998 RON in 2019 la 444.734 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
444.734 RON
Venituri totale
447.923 RON
Cheltuieli totale
503.658 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
31.592 RON
Active circulante
190.616 RON
Stocuri
158.450 RON
Creanțe
2.216 RON
Casa & conturi bănci
29.950 RON
Capital propriu
-73.141 RON

Contact

AdresaRomania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Str. Granitului nr. 4

Adresă sediu social

Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Str. Granitului nr. 4
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Str. Granitului nr. 4
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 18.09.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
444.734 RON
Rezultat net
-55.735 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 444.734 RON 864.647 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 447.923 RON 890.188 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 503.658 RON 897.000 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 55.735 RON 6.812 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 55.735 RON 15.534 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 31.592 RON 50.029 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 190.616 RON 293.290 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 222.208 RON 343.319 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 158.450 RON 250.739 RON
CreanțeSume de încasat 2.216 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 29.950 RON 42.551 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 295.349 RON 297.993 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -73.141 RON 45.326 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active222.208RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

132,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale222.208 RON
Datorii totale295.349 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,65 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-32,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 444.734 -48,6% față de anul precedent 447.923 503.658 0 0 55.735 55.735
2023 864.647 -14,9% față de anul precedent 890.188 897.000 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 6.812 15.534
2022 1.016.294 +87,9% față de anul precedent 1.025.294 1.003.766 21.528 -52,5% față de anul precedent 12.889 -56,2% față de anul precedent 0 0
2021 540.971 +186,5% față de anul precedent 541.141 495.833 45.308 +583,0% față de anul precedent 29.399 +2.423,5% față de anul precedent 0 0
2020 188.847 +1.998,8% față de anul precedent 189.998 183.364 6.634 1.165 0 0
2019 8.998 8.998 10.595 0 0 1.597 1.867

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 31.592 190.616 222.208 158.450 2.216 29.950
2023 50.029 293.290 343.319 250.739 0 42.551
2022 82.626 290.989 373.615 228.635 6.750 55.604
2021 0 258.639 258.639 175.195 13.955 69.489
2020 0 87.918 87.918 52.792 478 34.648
2019 0 44.504 44.504 33.023 479 11.002

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 295.349 -0,9% față de anul precedent -73.141 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 297.993 -10,2% față de anul precedent 45.326 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 331.829 +44,4% față de anul precedent 41.786 Neraportat 1
2021 229.742 +159,8% față de anul precedent 28.897 Neraportat 0
2020 88.420 +88,7% față de anul precedent -502 Neraportat 0
2019 46.867 -1.667 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

85din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 444.734 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 444.734 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
444.734 RON -48.56% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
55.735 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
295.349 RON -0.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 864.647 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 864.647 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
864.647 RON -14.92% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
15.534 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
297.993 RON -10.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.016.294 RON. Profit: 12.889 RON

Cifra de afaceri: 1.016.294 RON. Profit: 12.889 RON

Cifra de afaceri
1.016.294 RON +87.86% față de anul precedent
Profit net
12.889 RON -56.16% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
331.829 RON +44.44% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 540.971 RON. Profit: 29.399 RON

Cifra de afaceri: 540.971 RON. Profit: 29.399 RON

Cifra de afaceri
540.971 RON +186.46% față de anul precedent
Profit net
29.399 RON +2423.52% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
229.742 RON +159.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 188.847 RON. Profit: 1.165 RON

Cifra de afaceri: 188.847 RON. Profit: 1.165 RON

Cifra de afaceri
188.847 RON +1998.77% față de anul precedent
Profit net
1.165 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
88.420 RON +88.66% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 8.998 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 8.998 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
8.998 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.867 RON
Angajati
0
Datorii
46.867 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRIVIER BEAUTY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4712 in Mun. Ploieşti (PRAHOVA)

RIVIER BEAUTY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4712 in Mun. Ploieşti (PRAHOVA)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4712, Prahova

POLISANDRA POPA SRL
CUI: 1323093CAEN: 4712
Activ
PRAHOVA, Mun. Câmpina1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
450.377 RON
Profit
5.097 RON
Angajati
3
ATLAS SERV SRL
CUI: 6028132CAEN: 4712
Activ
PRAHOVA, Orş. Băicoi1994-08-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
444.153 RON
Profit
44.189 RON
Angajati
1
BIAGIO COLLECTION S.R.L.
CUI: 41982212CAEN: 4712
Activ
PRAHOVA, Orş. Sinaia2019-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
456.341 RON
Profit
43.158 RON
Angajati
2
LORIMDIA NICO SRL
CUI: 29893868CAEN: 4712
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2012-03-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
437.287 RON
Profit
8.084 RON
Angajati
2
OFFICE 1 SUPERSTORE S.R.L.
CUI: 42603910CAEN: 4712
Activ
PRAHOVA, Orş. Băicoi2020-06-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
486.420 RON
Profit
100.815 RON
Angajati
0
GALATHEA MOMENTS SRL
CUI: 36152034CAEN: 4712
Activ
PRAHOVA, Sat Ploieştiori Com. Blejoi2016-06-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
398.843 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4712, Prahova

FERARU LAURA SHOP S.R.L.
CUI: 41520051CAEN: 4712
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2019-08-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.185 RON
Profit
104 RON
Angajati
0
HAOMING CONCEPT S.R.L.
CUI: 41685734CAEN: 4712
Activ
PRAHOVA, Orş. Boldeşti-Scăeni2019-09-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.477.419 RON
Profit
301.261 RON
Angajati
6
DALI MAG ONLINE S.R.L.
CUI: 41742147CAEN: 4712
Activ
PRAHOVA, Sat Gura Vitioarei Com. Gura Vitioarei2019-10-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.086.355 RON
Profit
29.717 RON
Angajati
1

Alte firme din Prahova

DATA MAR S.R.L.
CUI: 41655148CAEN: 6220
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2019-09-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
98.500 RON
Profit
14.041 RON
Angajati
1
RISION MILAN S.R.L.
CUI: 41655792CAEN: 4711
Activ
PRAHOVA, Sat Crivina Com. Gorgota2019-09-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
152.002 RON
Profit
3.072 RON
Angajati
3
SOFT PARTY EVENTS S.R.L.
CUI: 41666813CAEN: 9002
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2019-09-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
67.000 RON
Profit
36.955 RON
Angajati
0
STE SIMA TRANS EXPRESS S.R.L.
CUI: 40683565CAEN: 4941
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2019-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
291.046 RON
Profit
123.141 RON
Angajati
1
RAZVIFLOR ROMTRANS S.R.L.
CUI: 42667035CAEN: 4941
Activ
PRAHOVA, Sat Coţofeneşti Com. Vărbilău2020-06-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.140 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul RIVIER BEAUTY S.R.L.?

CUI-ul RIVIER BEAUTY S.R.L. este 41655784.

Unde este sediul RIVIER BEAUTY S.R.L.?

RIVIER BEAUTY S.R.L. are sediul in Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Str. Granitului nr. 4, Mun. Ploieşti, judetul PRAHOVA.

Cand a fost infiintata RIVIER BEAUTY S.R.L.?

RIVIER BEAUTY S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a RIVIER BEAUTY S.R.L. in 2024?

In 2024, RIVIER BEAUTY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 444.734 RON.

Cati angajati are RIVIER BEAUTY S.R.L.?

RIVIER BEAUTY S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are RIVIER BEAUTY S.R.L.?

RIVIER BEAUTY S.R.L. are codul CAEN principal 4712 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare).

Ce profit a inregistrat RIVIER BEAUTY S.R.L. in 2024?

RIVIER BEAUTY S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 55.735 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.