Activ Plătitor TVA

ABSOLUTE GUIDES S.R.L.

CUI: 41718912
CIF: RO41718912
Reg. Com.: J2019002925295
CAEN: 7912
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 3 octombrie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Activități ale tur-operatorilor

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 23:02

Despre ABSOLUTE GUIDES S.R.L.

ABSOLUTE GUIDES S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Ploieşti, judetul PRAHOVA, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități ale tur-operatorilor" (cod CAEN 7912), in sectorul activitati profesionale, stiintifice si tehnice. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ABSOLUTE GUIDES S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 311.059 RON, in scadere fata de anul precedent (-21.5%). Profitul net inregistrat a fost de 87.175 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 13.550 RON in 2019 la 311.059 RON in 2024. Datoriile raportate (557.084 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
311.059 RON
Venituri totale
311.668 RON
Cheltuieli totale
221.076 RON
Profit brut
90.592 RON
Profit net
87.175 RON
Marja profit net
28,03%
Active imobilizate
199.491 RON
Active circulante
524.136 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
389.740 RON
Casa & conturi bănci
134.396 RON
Capital propriu
166.543 RON

Contact

AdresaRomania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Aleea Cirezarilor nr. 2
Telefon0733285483

Adresă sediu social

Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Aleea Cirezarilor nr. 2
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Aleea Cirezarilor nr. 2
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 03.10.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
311.059 RON
Rezultat net
87.175 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 311.059 RON 396.452 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 311.668 RON 397.555 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 221.076 RON 334.498 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 90.592 RON 63.057 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 87.175 RON 59.081 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 199.491 RON 69.167 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 524.136 RON 34.267 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 723.627 RON 103.434 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 389.740 RON 4.792 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 134.396 RON 29.475 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 557.084 RON 3.414 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 166.543 RON 100.020 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active723.627RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

77,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale723.627 RON
Datorii totale557.084 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
12,0 %Profit net / active totale
ROE
52,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,94 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
23,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 311.059 -21,5% față de anul precedent 311.668 221.076 90.592 +43,7% față de anul precedent 87.175 +47,6% față de anul precedent 0 0
2023 396.452 +246,2% față de anul precedent 397.555 334.498 63.057 +867,3% față de anul precedent 59.081 +1.862,8% față de anul precedent 0 0
2022 114.509 +344,3% față de anul precedent 115.971 109.452 6.519 -44,4% față de anul precedent 3.010 -72,5% față de anul precedent 0 0
2021 25.772 +1.214,9% față de anul precedent 25.772 14.044 11.728 10.955 0 0
2020 1.960 -85,5% față de anul precedent 1.960 6.607 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 4.647 4.706
2019 13.550 13.550 6.463 7.087 6.681 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 199.491 524.136 723.627 0 389.740 134.396
2023 69.167 34.267 103.434 0 4.792 29.475
2022 0 43.677 43.677 0 561 43.116
2021 0 14.101 14.101 0 10 0
2020 0 8.471 8.471 0 1.960 6.511
2019 0 11.787 11.787 0 0 11.787

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 557.084 +16.217,6% față de anul precedent 166.543 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 3.414 +24,7% față de anul precedent 100.020 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 2.737 +181,9% față de anul precedent 40.940 Neraportat 1
2021 971 -84,6% față de anul precedent 13.130 Neraportat 0
2020 6.296 +28,3% față de anul precedent 2.175 Neraportat 0
2019 4.906 6.881 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

41din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare16 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 311.059 RON. Profit: 87.175 RON

Cifra de afaceri: 311.059 RON. Profit: 87.175 RON

Cifra de afaceri
311.059 RON -21.54% față de anul precedent
Profit net
87.175 RON +47.55% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
557.084 RON +16217.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 396.452 RON. Profit: 59.081 RON

Cifra de afaceri: 396.452 RON. Profit: 59.081 RON

Cifra de afaceri
396.452 RON +246.22% față de anul precedent
Profit net
59.081 RON +1862.82% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
3.414 RON +24.74% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 114.509 RON. Profit: 3.010 RON

Cifra de afaceri: 114.509 RON. Profit: 3.010 RON

Cifra de afaceri
114.509 RON +344.32% față de anul precedent
Profit net
3.010 RON -72.52% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
2.737 RON +181.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 25.772 RON. Profit: 10.955 RON

Cifra de afaceri: 25.772 RON. Profit: 10.955 RON

Cifra de afaceri
25.772 RON +1214.9% față de anul precedent
Profit net
10.955 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
971 RON -84.58% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.960 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.960 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.960 RON -85.54% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
4.706 RON
Angajati
0
Datorii
6.296 RON +28.33% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 13.550 RON. Profit: 6.681 RON

Cifra de afaceri: 13.550 RON. Profit: 6.681 RON

Cifra de afaceri
13.550 RON
Profit net
6.681 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
4.906 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataABSOLUTE GUIDES S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7912 in Mun. Ploieşti (PRAHOVA)

ABSOLUTE GUIDES S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7912 in Mun. Ploieşti (PRAHOVA)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7912, Prahova

CRIDA HOLLIDAYS SRL
CUI: 37886918CAEN: 7912
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2017-07-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
312.012 RON
Profit
18.148 RON
Angajati
1
MIKA TRAVEL & TOUR SRL
CUI: 29775358CAEN: 7912
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2012-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
297.730 RON
Profit
21.411 RON
Angajati
3
OCTAVSIV TOUR SRL
CUI: 26458959CAEN: 7912
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2010-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
335.426 RON
Profit
25.153 RON
Angajati
5
ŞERBAN NTS TOUR S.R.L.
CUI: 44975988CAEN: 7912
Activ
PRAHOVA, Sat Fulga de Sus Com. Fulga2021-09-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
286.367 RON
Profit
10.964 RON
Angajati
1
ASCOMTUR VAYA SRL
CUI: 31989230CAEN: 7912
Activ
PRAHOVA, Orş. Slănic2013-07-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
858.736 RON
Profit
338.028 RON
Angajati
2
BASILICA AVVA TOUR S.R.L.
CUI: 49584239CAEN: 7912
Activ
PRAHOVA, Orş. Breaza2024-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
178.946 RON
Profit
91.783 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7912, Prahova

IZALEDI EVENTS S.R.L.
CUI: 41706055CAEN: 7912
Activ
PRAHOVA, Sat Bucov Com. Bucov2019-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.255.444 RON
Profit
2.923 RON
Angajati
4
NICOTRIP HOLIDAY S.R.L.
CUI: 41730312CAEN: 7912
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2019-10-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
159.146 RON
Profit
0 RON
Angajati
3

Alte firme din Prahova

GISERA ELECTRO LIFT S.R.L.
CUI: 41718319CAEN: 4324
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2019-10-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
515.150 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
MIT UBER S.R.L.
CUI: 41720645CAEN: 4939
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2019-10-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
27.792 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ADARFLOR SPEDITION S.R.L.
CUI: 41735573CAEN: 4941
Activ
PRAHOVA, Sat Străoşti Com. Iordăcheanu2019-10-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
181.869 RON
Profit
37.070 RON
Angajati
1
PREMIUM FLOORING S.R.L.
CUI: 41615003CAEN: 4333
Activ
PRAHOVA, Sat Ţânţăreni Com. Blejoi2019-09-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.470 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MEDALEX AUTO CONCEPT S.R.L.
CUI: 41796139CAEN: 9531
Activ
PRAHOVA, Orş. Băicoi2019-10-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
276.829 RON
Profit
55.867 RON
Angajati
1
PURPLE VISION S.R.L.
CUI: 42750210CAEN: 4791
Activ
PRAHOVA, Sat Olarii Vechi Com. Olari2020-07-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
154.940 RON
Profit
23.304 RON
Angajati
0
DREAM INTER CONCEPT SRL
CUI: 26751079CAEN: 4619
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2010-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.624.506 RON
Profit
1.300 RON
Angajati
1
RC TOP ROYAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 50994682CAEN: 4120
Activ
PRAHOVA, Sat Dumbrava Com. Dumbrava2024-12-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ABSOLUTE GUIDES S.R.L.?

CUI-ul ABSOLUTE GUIDES S.R.L. este 41718912.

Unde este sediul ABSOLUTE GUIDES S.R.L.?

ABSOLUTE GUIDES S.R.L. are sediul in Romania, PRAHOVA, Mun. Ploieşti, Aleea Cirezarilor nr. 2, Mun. Ploieşti, judetul PRAHOVA.

Cand a fost infiintata ABSOLUTE GUIDES S.R.L.?

ABSOLUTE GUIDES S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ABSOLUTE GUIDES S.R.L. in 2024?

In 2024, ABSOLUTE GUIDES S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 311.059 RON.

Cati angajati are ABSOLUTE GUIDES S.R.L.?

ABSOLUTE GUIDES S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ABSOLUTE GUIDES S.R.L.?

ABSOLUTE GUIDES S.R.L. are codul CAEN principal 7912 (Activități ale tur-operatorilor).

Ce profit a inregistrat ABSOLUTE GUIDES S.R.L. in 2024?

ABSOLUTE GUIDES S.R.L. a inregistrat un profit net de 87.175 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.