Activ

OPIS CUHEEA S.R.L.

CUI: 41722760
CIF: 41722760
Reg. Com.: J24/1786/2019
CAEN: 6622
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 3 octombrie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 10:15

Despre OPIS CUHEEA S.R.L.

OPIS CUHEEA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sighetu Marmaţiei, judetul MARAMUREŞ, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări" (cod CAEN 6622), in sectorul telecomunicatii si tehnologia informatiei. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, OPIS CUHEEA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 134.249 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-58.5%). Profitul net inregistrat a fost de 37.980 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Datoriile raportate (154.357 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
134.249 RON
Venituri totale
205.499 RON
Cheltuieli totale
165.152 RON
Profit brut
40.347 RON
Profit net
37.980 RON
Marja profit net
28,29%
Active imobilizate
1.635 RON
Active circulante
227.053 RON
Stocuri
97.095 RON
Creanțe
18.307 RON
Casa & conturi bănci
111.651 RON
Capital propriu
74.331 RON

Contact

AdresaRomania, MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei, Str. Tudor Vladimirescu, 435500

Adresă sediu social

Romania, MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei, Str. Tudor Vladimirescu, 435500
Cod poștal: 435500
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei, Str. Tudor Vladimirescu, 435500
Cod postal
435500
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 03.10.2019
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Sighetu Marmatiei
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
134.249 RON
Rezultat net
37.980 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 134.249 RON 323.907 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 205.499 RON 327.412 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 165.152 RON 365.976 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 40.347 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 37.980 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 38.564 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 40.872 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.635 RON 1.855 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 227.053 RON 296.059 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 228.688 RON 297.914 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 97.095 RON 104.948 RON
CreanțeSume de încasat 18.307 RON 48.860 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 111.651 RON 142.251 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 154.357 RON 286.297 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 74.331 RON 11.617 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 4 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active228.688RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

67,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale228.688 RON
Datorii totale154.357 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
16,6 %Profit net / active totale
ROE
51,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,47 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
32,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 134.249 -58,6% față de anul precedent 205.499 165.152 40.347 37.980 0 0
2023 323.907 +210,1% față de anul precedent 327.412 365.976 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 38.564 40.872
2022 104.456 +118,3% față de anul precedent 119.672 67.747 51.925 +272,4% față de anul precedent 51.130 +279,5% față de anul precedent 0 0
2021 47.857 +479,9% față de anul precedent 75.071 61.129 13.942 13.473 0 0
2020 8.253 14.509 26.734 0 0 12.225 12.314
2019 0 0 0 0 0 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.635 227.053 228.688 97.095 18.307 111.651
2023 1.855 296.059 297.914 104.948 48.860 142.251
2022 0 132.120 132.120 9.465 44.784 77.871
2021 0 70.400 70.400 599 23.362 46.439
2020 0 12.704 12.704 0 2.205 10.499
2019 0 200 200 0 0 200

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 154.357 -46,1% față de anul precedent 74.331 Neraportat 1 -75,0% față de anul precedent
2023 286.297 +259,5% față de anul precedent 11.617 Neraportat 4 +100,0% față de anul precedent
2022 79.631 +15,3% față de anul precedent 52.489 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2021 69.041 +178,2% față de anul precedent 1.359 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 24.818 -12.114 Neraportat 1
2019 0 200 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

39din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare14 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 134.249 RON. Profit: 37.980 RON

Cifra de afaceri: 134.249 RON. Profit: 37.980 RON

Cifra de afaceri
134.249 RON -58.55% față de anul precedent
Profit net
37.980 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -75% față de anul precedent
Datorii
154.357 RON -46.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 323.907 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 323.907 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
323.907 RON +210.09% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
40.872 RON
Angajati
4 +100% față de anul precedent
Datorii
286.297 RON +259.53% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 104.456 RON. Profit: 51.130 RON

Cifra de afaceri: 104.456 RON. Profit: 51.130 RON

Cifra de afaceri
104.456 RON +118.27% față de anul precedent
Profit net
51.130 RON +279.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
79.631 RON +15.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 47.857 RON. Profit: 13.473 RON

Cifra de afaceri: 47.857 RON. Profit: 13.473 RON

Cifra de afaceri
47.857 RON +479.87% față de anul precedent
Profit net
13.473 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
69.041 RON +178.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 8.253 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 8.253 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
8.253 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
12.314 RON
Angajati
1
Datorii
24.818 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataOPIS CUHEEA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6622 in Mun. Sighetu Marmaţiei (MARAMUREŞ)

OPIS CUHEEA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6622 in Mun. Sighetu Marmaţiei (MARAMUREŞ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6622, Maramureş

ASILANG INSURANCE SRL
CUI: 35542640CAEN: 6622
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2016-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
124.649 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DOLES LD CONSULTING SRL
CUI: 4563708CAEN: 6622
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare1993-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
139.170 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MADI BOTICELI S.R.L.
CUI: 30760261CAEN: 6622
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Vişeu de Sus2012-10-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
122.386 RON
Profit
14.683 RON
Angajati
1
VASGEO LEX POWER SRL
CUI: 17013633CAEN: 6622
Activ
MARAMUREŞ, Sat Vişeu de Jos Com. Vişeu de Jos2004-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
92.330 RON
Profit
20.534 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6622, Maramureş

CSAFIM ASIG S.R.L.
CUI: 42046275CAEN: 6622
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Tăuţii-Măgherăuş2019-12-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
41.923 RON
Profit
19.816 RON
Angajati
0
VANCIR OFFICE ASSIG S.R.L.
CUI: 41016845CAEN: 6622
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Săliştea de Sus2019-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
51.659 RON
Profit
42.365 RON
Angajati
0

Alte firme din Maramureş

DROGHERIA LOREDANA S.R.L.-D.
CUI: 41722735CAEN: 4773
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Şomcuta Mare2019-10-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
54.096 RON
Profit
7.524 RON
Angajati
0
VASIAC WAS TRANS S.R.L.
CUI: 41722778CAEN: 4941
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2019-10-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.250 RON
Profit
948 RON
Angajati
0
HOTEMA BATIMO S.R.L.
CUI: 41715932CAEN: 4331
Activ
MARAMUREŞ, Sat Repedea Com. Repedea2019-10-02
fara e-Factura
CRIS-DEN RĂDEASA S.R.L.
CUI: 41750034CAEN: 4120
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Vişeu de Sus2019-10-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
139.600 RON
Profit
4.729 RON
Angajati
1
DJURJ VASILE CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 41554852CAEN: 4341
Activ
MARAMUREŞ, Sat Câmpulung la Tisa Com. Câmpulung la Tisa2019-08-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
264.094 RON
Profit
129.344 RON
Angajati
1
ERIKAGROTEX S.R.L.
CUI: 40439596CAEN: 1413
Activ
MARAMUREŞ, Sat Mânău Orş. Ulmeni2019-01-17
fara e-Factura
OCEANIC NORD MED S.R.L.
CUI: 43240759CAEN: 8696
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Borşa2020-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
EDIL CONSTRUCT SRL
CUI: 12821450CAEN: 4100
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Borşa2000-03-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
177.261 RON
Profit
0 RON
Angajati
3

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul OPIS CUHEEA S.R.L.?

CUI-ul OPIS CUHEEA S.R.L. este 41722760.

Unde este sediul OPIS CUHEEA S.R.L.?

OPIS CUHEEA S.R.L. are sediul in Romania, MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei, Str. Tudor Vladimirescu, 435500, Mun. Sighetu Marmaţiei, judetul MARAMUREŞ.

Cand a fost infiintata OPIS CUHEEA S.R.L.?

OPIS CUHEEA S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a OPIS CUHEEA S.R.L. in 2024?

In 2024, OPIS CUHEEA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 134.249 RON.

Cati angajati are OPIS CUHEEA S.R.L.?

OPIS CUHEEA S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are OPIS CUHEEA S.R.L.?

OPIS CUHEEA S.R.L. are codul CAEN principal 6622 (Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări).

Ce profit a inregistrat OPIS CUHEEA S.R.L. in 2024?

OPIS CUHEEA S.R.L. a inregistrat un profit net de 37.980 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.