Activ Plătitor TVA

PHEONIX D & L SERVICE S.R.L.

CUI: 41742953
CIF: RO41742953
Reg. Com.: J51/829/2019
CAEN: 4719
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 9 octombrie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 09:58

Despre PHEONIX D & L SERVICE S.R.L.

PHEONIX D & L SERVICE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Ştefan Vodă Com. Ştefan Vodă, judetul CĂLĂRAŞI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activeaza in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul (cod CAEN 4719). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, PHEONIX D & L SERVICE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 450.564 RON, in scadere fata de anul precedent (-21.6%). Profitul net inregistrat a fost de 84.061 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 6.127 RON in 2019 la 450.564 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
450.564 RON
Venituri totale
450.564 RON
Cheltuieli totale
358.588 RON
Profit brut
91.976 RON
Profit net
84.061 RON
Marja profit net
18,66%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
190.757 RON
Stocuri
80.421 RON
Creanțe
69.570 RON
Casa & conturi bănci
40.766 RON
Capital propriu
142.743 RON

Contact

AdresaRomania, CĂLĂRAŞI, Sat Ştefan Vodă Com. Ştefan Vodă, Str. Viorelelor nr. 72, 917240

Adresă sediu social

Romania, CĂLĂRAŞI, Sat Ştefan Vodă Com. Ştefan Vodă, Str. Viorelelor nr. 72, 917240
Cod poștal: 917240
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CĂLĂRAŞI, Sat Ştefan Vodă Com. Ştefan Vodă, Str. Viorelelor nr. 72, 917240
Cod postal
917240
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 09.10.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
450.564 RON
Rezultat net
84.061 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 450.564 RON 575.002 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 450.564 RON 575.004 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 358.588 RON 516.880 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 91.976 RON 58.124 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 84.061 RON 52.662 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 190.757 RON 133.911 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 190.757 RON 133.911 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 80.421 RON 113.624 RON
CreanțeSume de încasat 69.570 RON 10.855 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 40.766 RON 9.432 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 48.014 RON 75.229 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 142.743 RON 58.682 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active190.757RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

25,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale190.757 RON
Datorii totale48.014 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
44,1 %Profit net / active totale
ROE
58,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
3,97 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
74,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 450.564 -21,6% față de anul precedent 450.564 358.588 91.976 +58,2% față de anul precedent 84.061 +59,6% față de anul precedent 0 0
2023 575.002 +93,3% față de anul precedent 575.004 516.880 58.124 +772,6% față de anul precedent 52.662 +1.334,9% față de anul precedent 0 0
2022 297.458 +70,7% față de anul precedent 347.622 340.961 6.661 +275,3% față de anul precedent 3.670 +107,2% față de anul precedent 0 0
2021 174.226 +122,3% față de anul precedent 201.026 199.251 1.775 -63,5% față de anul precedent 1.771 -58,4% față de anul precedent 0 0
2020 78.382 +1.179,3% față de anul precedent 95.582 90.714 4.868 4.254 0 0
2019 6.127 6.127 9.941 0 0 3.814 3.875

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 190.757 190.757 80.421 69.570 40.766
2023 0 133.911 133.911 113.624 10.855 9.432
2022 0 188.349 188.349 160.803 24 27.522
2021 0 20.287 20.287 8.302 0 11.985
2020 0 29.224 29.224 27.427 0 1.797
2019 0 6.013 6.013 3.261 0 2.752

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 48.014 -36,2% față de anul precedent 142.743 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 75.229 -58,7% față de anul precedent 58.682 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2022 182.329 +916,5% față de anul precedent 6.020 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2021 17.937 -37,4% față de anul precedent 2.350 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2020 28.645 +195,7% față de anul precedent 579 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 9.688 -3.675 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

15din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 450.564 RON. Profit: 84.061 RON

Cifra de afaceri: 450.564 RON. Profit: 84.061 RON

Cifra de afaceri
450.564 RON -21.64% față de anul precedent
Profit net
84.061 RON +59.62% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
48.014 RON -36.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 575.002 RON. Profit: 52.662 RON

Cifra de afaceri: 575.002 RON. Profit: 52.662 RON

Cifra de afaceri
575.002 RON +93.31% față de anul precedent
Profit net
52.662 RON +1334.93% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
75.229 RON -58.74% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 297.458 RON. Profit: 3.670 RON

Cifra de afaceri: 297.458 RON. Profit: 3.670 RON

Cifra de afaceri
297.458 RON +70.73% față de anul precedent
Profit net
3.670 RON +107.23% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
182.329 RON +916.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 174.226 RON. Profit: 1.771 RON

Cifra de afaceri: 174.226 RON. Profit: 1.771 RON

Cifra de afaceri
174.226 RON +122.28% față de anul precedent
Profit net
1.771 RON -58.37% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
17.937 RON -37.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 78.382 RON. Profit: 4.254 RON

Cifra de afaceri: 78.382 RON. Profit: 4.254 RON

Cifra de afaceri
78.382 RON +1179.29% față de anul precedent
Profit net
4.254 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
28.645 RON +195.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 6.127 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 6.127 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
6.127 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
3.875 RON
Angajati
1
Datorii
9.688 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPHEONIX D & L SERVICE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4719 in Sat Ştefan Vodă Com. Ştefan Vodă (CĂLĂRAŞI)

PHEONIX D & L SERVICE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4719 in Sat Ştefan Vodă Com. Ştefan Vodă (CĂLĂRAŞI)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4719, Călăraşi

XCREATIVE TRADE SRL
CUI: 30925637CAEN: 4719
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Olteniţa2012-11-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
465.717 RON
Profit
15.292 RON
Angajati
2
CHINA COMPUTER SRL
CUI: 32072846CAEN: 4719
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Olteniţa2013-07-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
445.452 RON
Profit
15.505 RON
Angajati
2
GGC RETAIL S.R.L.
CUI: 45170803CAEN: 4719
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Olteniţa2021-11-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
487.825 RON
Profit
4.757 RON
Angajati
2
GAMAS COM SRL
CUI: 8077310CAEN: 4719
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi1996-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
304.789 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AUTOMATIC SRL
CUI: 16097822CAEN: 4719
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi2004-02-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.778.872 RON
Profit
448.200 RON
Angajati
10
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Jegălia Com. Jegălia2012-08-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
94.558 RON
Profit
31.984 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4719, Călăraşi

HAIER VEGA PROD S.R.L.
CUI: 44955891CAEN: 4719
Activ
CĂLĂRAŞI, Orş. Fundulea2021-09-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
824.037 RON
Profit
0 RON
Angajati
4

Alte firme din Călăraşi

CEZARALEX MARKET S.R.L.
CUI: 41742902CAEN: 4711
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Chiselet Com. Chiselet2019-10-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
679.878 RON
Profit
17.084 RON
Angajati
1
SASHA FAN-GRUP S.R.L.
CUI: 41744822CAEN: 4313
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Fundeni Com. Fundeni2019-10-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
110.500 RON
Profit
56.586 RON
Angajati
1
ENE COM DAVID S.R.L.
CUI: 41778345CAEN: 4120
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Răzvani Orş. Lehliu-Gară2019-10-17
fara e-Factura
DAVID & LIVIU S.R.L.
CUI: 41403388CAEN: 4711
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Aprozi Orş. Budeşti2019-07-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
669.679 RON
Profit
19.128 RON
Angajati
1
FLORYVAL MAGIC S.R.L.
CUI: 42185150CAEN: 4711
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Ciocăneşti Com. Ciocăneşti2020-01-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
196.633 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul PHEONIX D & L SERVICE S.R.L.?

CUI-ul PHEONIX D & L SERVICE S.R.L. este 41742953.

Unde este sediul PHEONIX D & L SERVICE S.R.L.?

PHEONIX D & L SERVICE S.R.L. are sediul in Romania, CĂLĂRAŞI, Sat Ştefan Vodă Com. Ştefan Vodă, Str. Viorelelor nr. 72, 917240, Sat Ştefan Vodă Com. Ştefan Vodă, judetul CĂLĂRAŞI.

Cand a fost infiintata PHEONIX D & L SERVICE S.R.L.?

PHEONIX D & L SERVICE S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a PHEONIX D & L SERVICE S.R.L. in 2024?

In 2024, PHEONIX D & L SERVICE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 450.564 RON.

Cati angajati are PHEONIX D & L SERVICE S.R.L.?

PHEONIX D & L SERVICE S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are PHEONIX D & L SERVICE S.R.L.?

PHEONIX D & L SERVICE S.R.L. are codul CAEN principal 4719.

Ce profit a inregistrat PHEONIX D & L SERVICE S.R.L. in 2024?

PHEONIX D & L SERVICE S.R.L. a inregistrat un profit net de 84.061 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.