Profil de companie · informații din registrele publice
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 10:25
Despre TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L.
TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activeaza in sectorul editare, difuzare programe radio si tv (cod CAEN 6311). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 153.492 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+347.0%). Profitul net inregistrat a fost de 27.608 RON.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 153.492 RON
- Venituri totale
- 155.155 RON
- Cheltuieli totale
- 123.973 RON
- Profit brut
- 31.182 RON
- Profit net
- 27.608 RON
- Marja profit net
- 17,99%
- Active imobilizate
- 9.908 RON
- Active circulante
- 82.781 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 33.608 RON
- Casa & conturi bănci
- 49.173 RON
- Capital propriu
- 56.389 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Ştirbei Vodă nr. 154, 10121
- Cod postal
- 10121
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 11.10.2019
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Da
- TVA la incasare (RTVAI)
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 30 septembrie 2025
Stare inactivitate
- Data inactivare
- 19 noiembrie 2024
- Data reactivare
- 2 iulie 2025
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2019 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 153.492 RON
- Rezultat net
- 27.608 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 153.492 RON | 34.335 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 155.155 RON | 34.416 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 123.973 RON | 42.088 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 31.182 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 27.608 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 7.672 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 7.672 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 9.908 RON | 23.542 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 82.781 RON | 59.497 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 92.689 RON | 83.039 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 33.608 RON | 9.038 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 49.173 RON | 50.459 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 36.300 RON | 11.648 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 56.389 RON | 71.391 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 29,8 %Profit net / active totale
- ROE
- 49,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 2,28 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 60,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 153.492 +347,0% față de anul precedent | 155.155 | 123.973 | 31.182 | 27.608 | 0 | 0 |
| 2023 | 34.335 -64,6% față de anul precedent | 34.416 | 42.088 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 7.672 | 7.672 |
| 2022 | 96.918 +400,6% față de anul precedent | 96.918 | 16.180 | 80.738 +509,2% față de anul precedent | 78.266 +517,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 19.359 -39,7% față de anul precedent | 19.359 | 6.105 | 13.254 -1,7% față de anul precedent | 12.685 +1,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 32.085 | 32.087 | 18.603 | 13.484 | 12.521 | 0 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 13.740 | 0 | 0 | 13.740 | 13.740 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9.908 | 82.781 | 92.689 | 0 | 33.608 | 49.173 |
| 2023 | 23.542 | 59.497 | 83.039 | 0 | 9.038 | 50.459 |
| 2022 | 37.175 | 54.939 | 92.114 | 505 | 7.938 | 46.496 |
| 2021 | 0 | 23.496 | 23.496 | 105 | 2.942 | 20.449 |
| 2020 | 0 | 27.069 | 27.069 | 105 | 0 | 26.964 |
| 2019 | 201 | 1.309 | 1.510 | 105 | 0 | 1.204 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 36.300 +211,6% față de anul precedent | 56.389 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 11.648 +434,1% față de anul precedent | 71.391 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 2.181 -81,6% față de anul precedent | 89.933 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 11.829 -57,9% față de anul precedent | 11.667 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 28.088 +86,6% față de anul precedent | -1.019 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 15.050 | -13.540 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
11 repere. O singură cronologie.
Din 2019 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.
2025 2 repere
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 153.492 RON. Profit: 27.608 RON
Cifra de afaceri: 153.492 RON. Profit: 27.608 RON
- Cifra de afaceri
- 153.492 RON +347.04% față de anul precedent
- Profit net
- 27.608 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 36.300 RON +211.64% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 34.335 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 34.335 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 34.335 RON -64.57% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 7.672 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 11.648 RON +434.07% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 45120/2023modificare dovada sediu social
modificare dovada sediu social
Deschide înregistrarea completă2022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 96.918 RON. Profit: 78.266 RON
Cifra de afaceri: 96.918 RON. Profit: 78.266 RON
- Cifra de afaceri
- 96.918 RON +400.64% față de anul precedent
- Profit net
- 78.266 RON +517% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.181 RON -81.56% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 19.359 RON. Profit: 12.685 RON
Cifra de afaceri: 19.359 RON. Profit: 12.685 RON
- Cifra de afaceri
- 19.359 RON -39.66% față de anul precedent
- Profit net
- 12.685 RON +1.31% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 11.829 RON -57.89% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 32.085 RON. Profit: 12.521 RON
Cifra de afaceri: 32.085 RON. Profit: 12.521 RON
- Cifra de afaceri
- 32.085 RON
- Profit net
- 12.521 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 28.088 RON +86.63% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 13.740 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 15.050 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTIRO-ALP ADVERTISING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6311 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6311 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
12.122023Mentiune · Buletin 45120/2023modificare dovada sediu social
modificare dovada sediu social
- Companie
- TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L.
- CUI
- 41754591
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 12.12.2023
- Registrul Comerțului
- J40/13646/2019
- EUID
- ROONRC.J40/13646/2019
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 1, Strada ŞTIRBEI VODĂ, Nr. 154, Bloc 26A, Scara A, Etaj 4, Ap. 16
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 171564
- Data încheierii
- 11.12.2023
- Număr dosar
- 595598
- Data dosarului
- 08.12.2023
- Tribunal
- Bucureşti
Subiecte
modificare dovada sediu social
Documente menționate
- Contract de comodat nr. 1 din 02.09.2023
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 6311, Municipiul Bucureşti
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6311, Municipiul Bucureşti
Alte firme din Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L.?
CUI-ul TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L. este 41754591.
Unde este sediul TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L.?
TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Ştirbei Vodă nr. 154, 10121, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L.?
TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L. in 2024?
In 2024, TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 153.492 RON.
Ce activitate are TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L.?
TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L. are codul CAEN principal 6311.
Ce profit a inregistrat TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L. in 2024?
TIRO-ALP ADVERTISING S.R.L. a inregistrat un profit net de 27.608 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.