Activ Plătitor TVA

VALDOTEC S.R.L.

CUI: 41774580
CIF: RO41774580
Reg. Com.: J2019000833099
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 16 octombrie 2019 · 7 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 10:24

Despre VALDOTEC S.R.L.

VALDOTEC S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Brăila, judetul BRĂILA, infiintata in 2019 (7 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, VALDOTEC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 289.613 RON, in scadere fata de anul precedent (-18.2%). Profitul net inregistrat a fost de 7.648 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 40.212 RON in 2019 la 289.613 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
289.613 RON
Venituri totale
289.666 RON
Cheltuieli totale
279.122 RON
Profit brut
10.544 RON
Profit net
7.648 RON
Marja profit net
2,64%
Active imobilizate
69.078 RON
Active circulante
57.485 RON
Stocuri
17.665 RON
Creanțe
1.861 RON
Casa & conturi bănci
37.959 RON
Capital propriu
89.400 RON

Contact

AdresaRomania, BRĂILA, Mun. Brăila, Str. Roşiorilor nr. 397

Adresă sediu social

Romania, BRĂILA, Mun. Brăila, Str. Roşiorilor nr. 397
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRĂILA, Mun. Brăila, Str. Roşiorilor nr. 397
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 16.10.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 aprilie 2020

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
289.613 RON
Rezultat net
7.648 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 289.613 RON 353.933 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 289.666 RON 353.972 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 279.122 RON 284.109 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 10.544 RON 69.863 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 7.648 RON 66.500 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 69.078 RON 100.259 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 57.485 RON 72.960 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 126.563 RON 173.219 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 17.665 RON 101 RON
CreanțeSume de încasat 1.861 RON 39.622 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 37.959 RON 33.237 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 37.163 RON 52.469 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 89.400 RON 120.750 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active126.563RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

29,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale126.563 RON
Datorii totale37.163 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
6,0 %Profit net / active totale
ROE
8,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,55 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
70,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 289.613 -18,2% față de anul precedent 289.666 279.122 10.544 -84,9% față de anul precedent 7.648 -88,5% față de anul precedent 0 0
2023 353.933 -37,4% față de anul precedent 353.972 284.109 69.863 -45,4% față de anul precedent 66.500 -45,6% față de anul precedent 0 0
2022 565.592 +26,5% față de anul precedent 566.229 438.214 128.015 -17,9% față de anul precedent 122.342 -19,3% față de anul precedent 0 0
2021 447.126 +104,0% față de anul precedent 447.238 291.250 155.988 +218,2% față de anul precedent 151.516 +223,6% față de anul precedent 0 0
2020 219.164 +445,0% față de anul precedent 219.164 170.143 49.021 +198,4% față de anul precedent 46.829 +192,2% față de anul precedent 0 0
2019 40.212 40.212 23.782 16.430 16.028 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 69.078 57.485 126.563 17.665 1.861 37.959
2023 100.259 72.960 173.219 101 39.622 33.237
2022 30.761 97.748 128.509 101 43.860 53.787
2021 43.066 88.466 131.532 99 41.438 46.929
2020 0 45.758 45.758 104 30.617 15.037
2019 0 32.660 32.660 0 14.520 18.140

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 37.163 -29,2% față de anul precedent 89.400 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 52.469 -11,5% față de anul precedent 120.750 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2022 59.259 -28,6% față de anul precedent 69.250 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2021 82.959 +853,4% față de anul precedent 48.573 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 8.701 -47,1% față de anul precedent 37.057 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 16.432 16.228 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

30din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
MBMARINELA BĂTRÎNEANUadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 29725/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 289.613 RON. Profit: 7.648 RON

Cifra de afaceri: 289.613 RON. Profit: 7.648 RON

Cifra de afaceri
289.613 RON -18.17% față de anul precedent
Profit net
7.648 RON -88.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
37.163 RON -29.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 353.933 RON. Profit: 66.500 RON

Cifra de afaceri: 353.933 RON. Profit: 66.500 RON

Cifra de afaceri
353.933 RON -37.42% față de anul precedent
Profit net
66.500 RON -45.64% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
52.469 RON -11.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 565.592 RON. Profit: 122.342 RON

Cifra de afaceri: 565.592 RON. Profit: 122.342 RON

Cifra de afaceri
565.592 RON +26.49% față de anul precedent
Profit net
122.342 RON -19.25% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
59.259 RON -28.57% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 447.126 RON. Profit: 151.516 RON

Cifra de afaceri: 447.126 RON. Profit: 151.516 RON

Cifra de afaceri
447.126 RON +104.01% față de anul precedent
Profit net
151.516 RON +223.55% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
82.959 RON +853.44% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 219.164 RON. Profit: 46.829 RON

Cifra de afaceri: 219.164 RON. Profit: 46.829 RON

Cifra de afaceri
219.164 RON +445.02% față de anul precedent
Profit net
46.829 RON +192.17% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
8.701 RON -47.05% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 40.212 RON. Profit: 16.028 RON

Cifra de afaceri: 40.212 RON. Profit: 16.028 RON

Cifra de afaceri
40.212 RON
Profit net
16.028 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
16.432 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVALDOTEC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Brăila (BRĂILA)

VALDOTEC S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Brăila (BRĂILA)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

07.082026Mentiune · Buletin 29725/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat avand numarul 25757 din data: 29.07.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
VALDOTEC S.R.L.
CUI
41774580
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
07.08.2026
Registrul Comerțului
J9/833/2019
EUID
ROONRC.J9/833/2019
Sediu
Municipiul Brăila, Jud. Brăila, Strada ROŞIORILOR, Nr. 397, Bl. 5 BIS, Scara 1, Etaj 2, Ap.
Județ
Brăila
Număr încheiere
624455
Data încheierii
06.08.2026
Număr dosar
2989910
Data dosarului
29.07.2026
Tribunal
Brăila
Registrator
Marilena Ortansa Popescu

Subiecte

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite

Documente menționate

  • Decizie asociat unic nr. 257755 din 29.07.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 2989910 din 29.07.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 29725/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Brăila

CRISTI TUDORAN TRANS S.R.L.
CUI: 46139318CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Sat Olăneasca Com. Salcia Tudor2022-05-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
290.085 RON
Profit
24.265 RON
Angajati
1
MELANICOS CARGOTRANS S.R.L.
CUI: 44748381CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2021-08-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
285.069 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
MOHTRANS SRL
CUI: 32808811CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Sat Lacu Sărat Com. Chiscani2014-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
292.403 RON
Profit
1.858 RON
Angajati
3
PICIORUŞ TRANS S.R.L.
CUI: 45536190CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2022-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
282.979 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MOCFIAGAB TRANSPORT S.R.L.
CUI: 42106350CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Sat Romanu Com. Romanu2020-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
315.807 RON
Profit
1.191 RON
Angajati
3
CARGODORA TRANS S.R.L.
CUI: 48829055CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2023-09-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
269.298 RON
Profit
59.094 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Brăila

NESORI SPEED S.R.L.
CUI: 41720580CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Sat Şuţeşti Com. Şuţeşti2019-10-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
304.802 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CAR JAN GARAGE S.R.L.
CUI: 41779634CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Sat Albina Com. Tichileşti2019-10-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
332.161 RON
Profit
4.378 RON
Angajati
3
DIASOFI TRANS S.R.L.
CUI: 41720564CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Sat Cotu Lung Com. Siliştea2019-10-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
157.894 RON
Profit
4.141 RON
Angajati
1
ARCOCA SMART TRANS S.R.L.
CUI: 41869346CAEN: 4941
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2019-11-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
378.368 RON
Profit
51.771 RON
Angajati
3

Alte firme din Brăila

AURUM PROGETTI S.R.L.
CUI: 41766596CAEN: 7022
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2019-10-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.348 RON
Profit
555 RON
Angajati
1
ELVASIM CONTAB S.R.L.
CUI: 41733009CAEN: 6920
Activ
BRĂILA, Orş. Ianca2019-10-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
87.500 RON
Profit
50.592 RON
Angajati
0
DOCTOR COSTEARIM SRL
CUI: 38350321CAEN: 8622
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2017-10-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
172.700 RON
Profit
114.360 RON
Angajati
0
STAR PLAN PROFIT S.R.L.
CUI: 44945596CAEN: 8299
Activ
BRĂILA, Mun. Brăila2021-09-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
463.992 RON
Profit
182.987 RON
Angajati
4

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul VALDOTEC S.R.L.?

CUI-ul VALDOTEC S.R.L. este 41774580.

Unde este sediul VALDOTEC S.R.L.?

VALDOTEC S.R.L. are sediul in Romania, BRĂILA, Mun. Brăila, Str. Roşiorilor nr. 397, Mun. Brăila, judetul BRĂILA.

Cand a fost infiintata VALDOTEC S.R.L.?

VALDOTEC S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (7 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a VALDOTEC S.R.L. in 2024?

In 2024, VALDOTEC S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 289.613 RON.

Cati angajati are VALDOTEC S.R.L.?

VALDOTEC S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are VALDOTEC S.R.L.?

VALDOTEC S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat VALDOTEC S.R.L. in 2024?

VALDOTEC S.R.L. a inregistrat un profit net de 7.648 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.