Activ Plătitor TVA

CROSSLAND AGROIND S.R.L.

CUI: 41867930
CIF: RO41867930
Reg. Com.: J2019015154406
CAEN: 0111
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 7 noiembrie 2019 · 6 ani
Distribuie:

Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 23:24

Despre CROSSLAND AGROIND S.R.L.

CROSSLAND AGROIND S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2019 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase" (cod CAEN 0111), in sectorul agricultura, silvicultura si pescuit. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CROSSLAND AGROIND S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 535.181 RON, in scadere fata de anul precedent (-6.8%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Datoriile raportate (17.645.009 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
535.181 RON
Venituri totale
551.753 RON
Cheltuieli totale
762.327 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
17.333.059 RON
Active circulante
952.440 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
218.013 RON
Casa & conturi bănci
734.427 RON
Capital propriu
640.496 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Uruguay nr. 11, 11443
Detalii adresaBIROU 17

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Uruguay nr. 11, 11443
Cod poștal: 11443
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Uruguay nr. 11, 11443
Detalii
BIROU 17
Cod postal
11443
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 07.11.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
535.181 RON
Rezultat net
-210.574 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 535.181 RON 574.081 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 551.753 RON 689.682 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 762.327 RON 971.661 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 210.574 RON 281.979 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 210.574 RON 287.032 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 17.333.059 RON 17.373.676 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 952.440 RON 1.195.498 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 18.285.499 RON 18.569.174 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 218.013 RON 626.191 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 734.427 RON 569.307 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 17.645.009 RON 17.718.144 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 640.496 RON 851.069 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active18.285.499RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

96,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale18.285.499 RON
Datorii totale17.645.009 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,05 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
3,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 535.181 -6,8% față de anul precedent 551.753 762.327 0 0 210.574 210.574
2023 574.081 -46,9% față de anul precedent 689.682 971.661 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 281.979 287.032
2022 1.080.165 +133,6% față de anul precedent 1.269.036 990.222 278.814 249.587 0 0
2021 462.410 -19,9% față de anul precedent 467.039 544.044 0 0 77.005 89.233
2020 577.223 380.307 383.894 0 0 3.587 19.340
2019 0 0 3.111 0 0 3.111 3.111

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 17.333.059 952.440 18.285.499 0 218.013 734.427
2023 17.373.676 1.195.498 18.569.174 0 626.191 569.307
2022 17.635.329 1.875.590 19.510.919 0 1.150.861 724.729
2021 17.382.239 1.789.947 19.172.186 0 487.986 1.301.961
2020 2.771.373 789.369 3.560.742 0 727.447 61.922
2019 1.048 200 1.248 0 0 200

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 17.645.009 -0,4% față de anul precedent 640.496 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 17.718.144 -3,6% față de anul precedent 851.069 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 18.381.857 +0,5% față de anul precedent 1.138.102 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 18.290.523 +410,4% față de anul precedent 888.516 Neraportat 1
2020 3.583.315 +86.058,1% față de anul precedent -22.251 Neraportat 0
2019 4.159 -2.911 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

84din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare19 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
JSJenifer StanciuîmputernicitNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2026 2 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 17269/2026Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.

Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 14965/2026prelungire valabilitate acte sediu social

prelungire valabilitate acte sediu social

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 535.181 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 535.181 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
535.181 RON -6.78% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
210.574 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
17.645.009 RON -0.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 574.081 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 574.081 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
574.081 RON -46.85% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
287.032 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
17.718.144 RON -3.61% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.080.165 RON. Profit: 249.587 RON

Cifra de afaceri: 1.080.165 RON. Profit: 249.587 RON

Cifra de afaceri
1.080.165 RON +133.59% față de anul precedent
Profit net
249.587 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
18.381.857 RON +0.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 462.410 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 462.410 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
462.410 RON -19.89% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
89.233 RON
Angajati
1
Datorii
18.290.523 RON +410.44% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 577.223 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 577.223 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
577.223 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
19.340 RON
Angajati
0
Datorii
3.583.315 RON +86058.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
3.111 RON
Angajati
0
Datorii
4.159 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCROSSLAND AGROIND S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0111 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

CROSSLAND AGROIND S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0111 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

07.052026Mentiune · Buletin 17269/2026Detalii în înregistrarea disponibilă.
Companie
CROSSLAND AGROIND S.R.L.
CUI
41867930
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
07.05.2026
Registrul Comerțului
J40/15154/2019
EUID
ROONRC.J40/15154/2019
Sediu
Bucureşti Sectorul 1, Strada URUGUAY, Nr. 11, BIROU 17, Etaj 1
Județ
București
Număr încheiere
366190
Data încheierii
06.05.2026
Număr dosar
1775182
Data dosarului
30.04.2026
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Gabriela Elena Andronache
Vezi Buletinul ONRC nr. 17269/2026 (PDF)
21.042026Mentiune · Buletin 14965/2026prelungire valabilitate acte sediu social

prelungire valabilitate acte sediu social

Companie
CROSSLAND AGROIND S.R.L.
CUI
41867930
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
21.04.2026
Registrul Comerțului
J40/15154/2019
EUID
ROONRC.J40/15154/2019
Sediu
Bucureşti Sectorul 1, Strada URUGUAY, Nr. 11, BIROU 17, Etaj 1
Județ
București
Număr încheiere
323357
Data încheierii
21.04.2026
Număr dosar
1616912
Data dosarului
20.04.2026
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Anişoara Preda

Subiecte

prelungire valabilitate acte sediu social

Documente menționate

  • Act adiţional nr. 2 din 07.04.2026 la contract de subînchiriere nr. NWM0052022 din 17.05.2022
Vezi Buletinul ONRC nr. 14965/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 0111, Municipiul Bucureşti

PRESTMAR SSM SRL
CUI: 32682186CAEN: 0111
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2014-01-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
539.601 RON
Profit
110.625 RON
Angajati
1
PROMPT SERVICE 94 SRL
CUI: 5259848CAEN: 0111
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti1994-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
534.439 RON
Profit
45.605 RON
Angajati
1
BKR AGRO INVEST SRL
CUI: 17210317CAEN: 0111
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2005-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
576.960 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
KUMAR AGRO SRL
CUI: 26055204CAEN: 0111
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2009-10-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
527.157 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
AGRO NORD MCM S.R.L.
CUI: 43503022CAEN: 0111
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-12-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
711.480 RON
Profit
165.016 RON
Angajati
1
OMNIBUS GRANUM SRL
CUI: 34969008CAEN: 0111
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2015-09-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
371.838 RON
Profit
89.066 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 0111, Municipiul Bucureşti

RENEW ENERGY EUROPE S.R.L.
CUI: 41280285CAEN: 0111
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
4.037.637 RON
Angajati
1
GISEMA HAPPY S.R.L.
CUI: 42102731CAEN: 0111
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2020-01-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
466.215 RON
Profit
165.931 RON
Angajati
0
HOLDE AGRI OPERATIONAL S.R.L.
CUI: 40746213CAEN: 0111
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2019-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
118.997.680 RON
Profit
0 RON
Angajati
105
OLANU ECOFARM S.R.L.
CUI: 42191763CAEN: 0111
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2020-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
659.184 RON
Profit
54.749 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

PERFECT MEDIA LINK S.R.L.
CUI: 41866382CAEN: 5911
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-11-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
97.943 RON
Profit
3.217 RON
Angajati
0
THINKCARE CONSULTING S.R.L.
CUI: 41871907CAEN: 6310
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-11-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
463.984 RON
Profit
356.095 RON
Angajati
1
PHOENIX DENTAL CARE S.R.L.
CUI: 41849365CAEN: 8623
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-11-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
87.045 RON
Profit
34.285 RON
Angajati
1
VERO BOUTIQUE S.R.L.
CUI: 41886037CAEN: 4712
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-11-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
128.663 RON
Profit
5.107 RON
Angajati
0
SWEET DAMAGE S.R.L.
CUI: 39715949CAEN: 9013
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2018-08-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
708.788 RON
Profit
285.658 RON
Angajati
1
THE CURLY SHEEP S.R.L.
CUI: 43544456CAEN: 5320
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2021-01-12
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CROSSLAND AGROIND S.R.L.?

CUI-ul CROSSLAND AGROIND S.R.L. este 41867930.

Unde este sediul CROSSLAND AGROIND S.R.L.?

CROSSLAND AGROIND S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Uruguay nr. 11, 11443, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata CROSSLAND AGROIND S.R.L.?

CROSSLAND AGROIND S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CROSSLAND AGROIND S.R.L. in 2024?

In 2024, CROSSLAND AGROIND S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 535.181 RON.

Cati angajati are CROSSLAND AGROIND S.R.L.?

CROSSLAND AGROIND S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are CROSSLAND AGROIND S.R.L.?

CROSSLAND AGROIND S.R.L. are codul CAEN principal 0111 (Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase).

Ce profit a inregistrat CROSSLAND AGROIND S.R.L. in 2024?

CROSSLAND AGROIND S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 210.574 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
2 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.