Activ Plătitor TVA

AWARE COMPUTERS S.R.L.

CUI: 41914765
CIF: RO41914765
Reg. Com.: J35/4265/2019
CAEN: 6201
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 19 noiembrie 2019 · 6 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 9 octombrie 2026 la 17:07

Despre AWARE COMPUTERS S.R.L.

AWARE COMPUTERS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ, infiintata in 2019 (6 ani de activitate). Activeaza in sectorul editare, difuzare programe radio si tv (cod CAEN 6201). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, AWARE COMPUTERS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 52.066 RON, in scadere fata de anul precedent (-26.1%). Profitul net inregistrat a fost de 39.079 RON (in scadere). Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 28.671 RON in 2019 la 52.066 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
52.066 RON
Venituri totale
53.640 RON
Cheltuieli totale
7.294 RON
Profit brut
46.346 RON
Profit net
39.079 RON
Marja profit net
75,06%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
51.123 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
50.814 RON
Casa & conturi bănci
309 RON
Capital propriu
39.319 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Bld. Revoluţiei 1989 nr. 7, 300054
Telefon0742545392

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Bld. Revoluţiei 1989 nr. 7, 300054
Cod poștal: 300054
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Bld. Revoluţiei 1989 nr. 7, 300054
Cod postal
300054
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.11.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
52.066 RON
Rezultat net
39.079 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 52.066 RON 70.440 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 53.640 RON 74.780 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 7.294 RON 31.159 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 46.346 RON 43.621 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 39.079 RON 42.917 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 51.123 RON 85.784 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 51.123 RON 85.784 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 50.814 RON 31.839 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 309 RON 53.945 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 11.804 RON 10.794 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 39.319 RON 74.990 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active51.123RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

23,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale51.123 RON
Datorii totale11.804 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
76,4 %Profit net / active totale
ROE
99,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,33 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
76,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 52.066 -26,1% față de anul precedent 53.640 7.294 46.346 +6,3% față de anul precedent 39.079 -8,9% față de anul precedent 0 0
2023 70.440 -90,0% față de anul precedent 74.780 31.159 43.621 -93,6% față de anul precedent 42.917 -93,6% față de anul precedent 0 0
2022 704.031 -13,2% față de anul precedent 733.187 48.886 684.301 -13,9% față de anul precedent 664.913 -13,9% față de anul precedent 0 0
2021 810.661 +308,3% față de anul precedent 812.093 17.610 794.483 +327,1% față de anul precedent 772.388 +328,9% față de anul precedent 0 0
2020 198.526 +592,4% față de anul precedent 199.529 13.497 186.032 +550,7% față de anul precedent 180.076 +549,4% față de anul precedent 0 0
2019 28.671 28.671 80 28.591 27.731 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 51.123 51.123 0 50.814 309
2023 0 85.784 85.784 0 31.839 53.945
2022 0 826.207 826.207 0 635.036 191.171
2021 0 780.084 780.084 0 129.010 651.074
2020 0 218.571 218.571 0 218.563 8
2019 881 28.872 29.753 0 28.771 101

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 11.804 +9,4% față de anul precedent 39.319 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2023 10.794 -93,3% față de anul precedent 74.990 Neraportat 1
2022 161.054 +2.060,1% față de anul precedent 665.153 Neraportat 0
2021 7.456 -29,4% față de anul precedent 772.628 Neraportat 0
2020 10.564 +479,8% față de anul precedent 208.007 Neraportat 0
2019 1.822 27.931 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 52.066 RON. Profit: 39.079 RON

Cifra de afaceri: 52.066 RON. Profit: 39.079 RON

Cifra de afaceri
52.066 RON -26.08% față de anul precedent
Profit net
39.079 RON -8.94% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
11.804 RON +9.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 70.440 RON. Profit: 42.917 RON

Cifra de afaceri: 70.440 RON. Profit: 42.917 RON

Cifra de afaceri
70.440 RON -89.99% față de anul precedent
Profit net
42.917 RON -93.55% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
10.794 RON -93.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 704.031 RON. Profit: 664.913 RON

Cifra de afaceri: 704.031 RON. Profit: 664.913 RON

Cifra de afaceri
704.031 RON -13.15% față de anul precedent
Profit net
664.913 RON -13.91% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
161.054 RON +2060.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 810.661 RON. Profit: 772.388 RON

Cifra de afaceri: 810.661 RON. Profit: 772.388 RON

Cifra de afaceri
810.661 RON +308.34% față de anul precedent
Profit net
772.388 RON +328.92% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
7.456 RON -29.42% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 198.526 RON. Profit: 180.076 RON

Cifra de afaceri: 198.526 RON. Profit: 180.076 RON

Cifra de afaceri
198.526 RON +592.43% față de anul precedent
Profit net
180.076 RON +549.37% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
10.564 RON +479.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 28.671 RON. Profit: 27.731 RON

Cifra de afaceri: 28.671 RON. Profit: 27.731 RON

Cifra de afaceri
28.671 RON
Profit net
27.731 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.822 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAWARE COMPUTERS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)

AWARE COMPUTERS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6201, Timiş

REPARIT GRUP SRL
CUI: 34652866CAEN: 6201
Activ
TIMIŞ, Sat Săcălaz Com. Săcălaz2015-06-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
53.519 RON
Profit
29.250 RON
Angajati
1
FIDEMCORE S.R.L.
CUI: 50559603CAEN: 6201
Activ
TIMIŞ, Sat Sălciua Nouă Com. Pişchia2024-09-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
51.520 RON
Profit
36.166 RON
Angajati
1
LOOKOUT SOFTWARE S.R.L.
CUI: 50380470CAEN: 6201
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2024-07-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
53.555 RON
Profit
27.487 RON
Angajati
1
GEKADOS SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 42353792CAEN: 6201
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-03-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
51.249 RON
Profit
38.193 RON
Angajati
0
VECTOLIS WEST TECHNOLOGY S.R.L.
CUI: 46792987CAEN: 6201
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2022-09-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
56.946 RON
Profit
43.358 RON
Angajati
0
FIXPIXEL S.R.L.
CUI: 50859830CAEN: 6201
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2024-11-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
47.307 RON
Profit
38.830 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6201, Timiş

ED PROIECTE S.R.L.
CUI: 41779910CAEN: 6201
Activ
TIMIŞ, Sat Ghiroda Com. Ghiroda2019-10-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
261.920 RON
Profit
204.417 RON
Angajati
1
ARDUX PRIME S.R.L.
CUI: 41931715CAEN: 6210
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2019-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
274.040 RON
Profit
158.515 RON
Angajati
1
SENGOFU S.R.L.
CUI: 41733513CAEN: 6201
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2019-10-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
58.910 RON
Profit
45.780 RON
Angajati
0

Alte firme din Timiş

DUMI VARAGO CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 41913158CAEN: 4339
Activ
TIMIŞ, Sat Dinias Com. Peciu Nou2019-11-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
125.743 RON
Profit
75.558 RON
Angajati
1
DR.ERIMESCU CONSTANTIN S.R.L.
CUI: 41917940CAEN: 8622
Activ
TIMIŞ, Sat Ghiroda Com. Ghiroda2019-11-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
315.130 RON
Profit
206.822 RON
Angajati
0
ALEMAXED AUTO S.R.L.
CUI: 41913026CAEN: 4532
Activ
TIMIŞ, Sat Victor Vlad Delamarina Com. Victor Vlad Delamarina2019-11-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
111.095 RON
Profit
3.532 RON
Angajati
0
DRUBAU AXA CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 41924076CAEN: 4211
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2019-11-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
247.809 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ASL GLOBAL S.R.L.
CUI: 41838269CAEN: 4941
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2019-10-31
fara e-Factura
CURICI MARKET S.R.L.
CUI: 41984060CAEN: 4711
Activ
TIMIŞ, Sat Crivina de Sus Com. Pietroasa2019-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
70.708 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AUTO DJTEST S.R.L.
CUI: 42589980CAEN: 7120
Activ
TIMIŞ, Sat Şag Com. Şag2020-06-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
526.235 RON
Profit
24.746 RON
Angajati
3
AFM GRUP S.R.L.
CUI: 34343585CAEN: 6622
Activ
TIMIŞ, Sat Carani Com. Sânandrei2015-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
197.983 RON
Profit
16.798 RON
Angajati
1
JOST FENSTERBAU S.R.L.
CUI: 47469330CAEN: 4752
Activ
TIMIŞ, Sat Periam Com. Periam2023-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
342.072 RON
Profit
28.572 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul AWARE COMPUTERS S.R.L.?

CUI-ul AWARE COMPUTERS S.R.L. este 41914765.

Unde este sediul AWARE COMPUTERS S.R.L.?

AWARE COMPUTERS S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Bld. Revoluţiei 1989 nr. 7, 300054, Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata AWARE COMPUTERS S.R.L.?

AWARE COMPUTERS S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a AWARE COMPUTERS S.R.L. in 2024?

In 2024, AWARE COMPUTERS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 52.066 RON.

Ce activitate are AWARE COMPUTERS S.R.L.?

AWARE COMPUTERS S.R.L. are codul CAEN principal 6201.

Ce profit a inregistrat AWARE COMPUTERS S.R.L. in 2024?

AWARE COMPUTERS S.R.L. a inregistrat un profit net de 39.079 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
9 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
9 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.