Activ

UNITED JOURNALS S.R.L.

CUI: 41927838
CIF: 41927838
Reg. Com.: J40/15881/2019
CAEN: 5813
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 21 noiembrie 2019 · 6 ani
Distribuie:

Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor

Surse și actualizare

Actualizat: 15 octombrie 2026 la 02:47

Despre UNITED JOURNALS S.R.L.

UNITED JOURNALS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2019 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor" (cod CAEN 5813), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, UNITED JOURNALS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 141.788 RON, in crestere fata de anul precedent (+6.6%). Profitul net inregistrat a fost de 29.819 RON (in scadere). Datoriile raportate (189.160 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
141.788 RON
Venituri totale
141.791 RON
Cheltuieli totale
102.447 RON
Profit brut
39.344 RON
Profit net
29.819 RON
Marja profit net
21,03%
Active imobilizate
236.263 RON
Active circulante
159.428 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
122.372 RON
Casa & conturi bănci
37.056 RON
Capital propriu
208.580 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str OCTAV COCĂRĂSCU nr. 53-55
Detalii adresaCORP B

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str OCTAV COCĂRĂSCU nr. 53-55
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str OCTAV COCĂRĂSCU nr. 53-55
Detalii
CORP B
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 21.11.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Stare inactivitate

Data inactivare
13 ianuarie 2023
Data reactivare
18 mai 2023

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
141.788 RON
Rezultat net
29.819 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 141.788 RON 132.992 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 141.791 RON 133.253 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 102.447 RON 71.679 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 39.344 RON 61.574 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 29.819 RON 46.704 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 236.263 RON 708 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 159.428 RON 190.178 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 395.691 RON 190.886 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 122.372 RON 81.173 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 37.056 RON 109.005 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 189.160 RON 12.386 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 208.580 RON 178.500 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active395.691RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

47,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale395.691 RON
Datorii totale189.160 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
7,5 %Profit net / active totale
ROE
14,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,84 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
52,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 141.788 +6,6% față de anul precedent 141.791 102.447 39.344 -36,1% față de anul precedent 29.819 -36,2% față de anul precedent 0 0
2023 132.992 -33,3% față de anul precedent 133.253 71.679 61.574 -5,1% față de anul precedent 46.704 -20,7% față de anul precedent 0 0
2022 199.318 +135,9% față de anul precedent 199.362 134.462 64.900 +13,9% față de anul precedent 58.920 +7,5% față de anul precedent 0 0
2021 84.480 +41,4% față de anul precedent 84.480 27.515 56.965 +172,4% față de anul precedent 54.826 +186,5% față de anul precedent 0 0
2020 59.767 59.988 39.075 20.913 19.135 0 0
2019 0 0 890 0 0 890 890

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 236.263 159.428 395.691 0 122.372 37.056
2023 708 190.178 190.886 0 81.173 109.005
2022 2.408 135.121 137.529 0 66.247 68.874
2021 4.108 70.748 74.856 158 36.755 33.835
2020 0 18.710 18.710 0 0 18.710
2019 0 10 10 0 0 10

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 189.160 +1.427,2% față de anul precedent 208.580 Neraportat 0
2023 12.386 +116,1% față de anul precedent 178.500 Neraportat 0
2022 5.733 +261,7% față de anul precedent 131.796 Neraportat 0
2021 1.585 +498,1% față de anul precedent 73.271 Neraportat 0
2020 265 -62,1% față de anul precedent 18.445 Neraportat 0
2019 700 -690 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

24din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare9 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
UJUNITED JOURNALS S.R.L. prin SANDRA MONICA SALAGEANadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 37972/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, prelungire mandat administrator persoane împuternicite

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, prelungire mandat administrator persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 141.788 RON. Profit: 29.819 RON

Cifra de afaceri: 141.788 RON. Profit: 29.819 RON

Cifra de afaceri
141.788 RON +6.61% față de anul precedent
Profit net
29.819 RON -36.15% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
189.160 RON +1427.21% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 132.992 RON. Profit: 46.704 RON

Cifra de afaceri: 132.992 RON. Profit: 46.704 RON

Cifra de afaceri
132.992 RON -33.28% față de anul precedent
Profit net
46.704 RON -20.73% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
12.386 RON +116.05% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 199.318 RON. Profit: 58.920 RON

Cifra de afaceri: 199.318 RON. Profit: 58.920 RON

Cifra de afaceri
199.318 RON +135.94% față de anul precedent
Profit net
58.920 RON +7.47% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
5.733 RON +261.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 84.480 RON. Profit: 54.826 RON

Cifra de afaceri: 84.480 RON. Profit: 54.826 RON

Cifra de afaceri
84.480 RON +41.35% față de anul precedent
Profit net
54.826 RON +186.52% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.585 RON +498.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 59.767 RON. Profit: 19.135 RON

Cifra de afaceri: 59.767 RON. Profit: 19.135 RON

Cifra de afaceri
59.767 RON
Profit net
19.135 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
265 RON -62.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
890 RON
Angajati
0
Datorii
700 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataUNITED JOURNALS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5813 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

UNITED JOURNALS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5813 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

14.102026Mentiune · Buletin 37972/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, prelungire mandat administrator persoane împuternicite

domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; prelungire mandat administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 10.09.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
UNITED JOURNALS S.R.L.
CUI
41927838
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
14.10.2026
Registrul Comerțului
J2019015881403
EUID
ROONRC.J2019015881403
Sediu
Bucureşti Sectorul 1, Strada OCTAV COCĂRĂSCU, Nr. 53-55, CORP B
Județ
București
Număr încheiere
815003
Data încheierii
14.10.2026
Număr dosar
3749450
Data dosarului
15.09.2026
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Alexandru-Marian Drăgulescu

Subiecte

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, prelungire mandat administrator persoane împuternicite

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 3749450 din 15.09.2026
  • Decizie asociat unic nr. 2 din 10.09.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 37972/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5813, Municipiul Bucureşti

AVICULTORUL MAGAZIN SRL
CUI: 33964835CAEN: 5813
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2015-01-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
152.717 RON
Profit
6.317 RON
Angajati
1
MEDIA STARS LAND S.R.L.
CUI: 39267217CAEN: 5813
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2018-05-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.500 RON
Profit
43.311 RON
Angajati
1
CONTENT ED NET SRL
CUI: 27610787CAEN: 5813
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2010-10-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
155.588 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
EURO IRIS SA
CUI: 14746702CAEN: 5813
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2002-07-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
125.875 RON
Profit
633 RON
Angajati
2
NEWS ENERGY MEDIA S.R.L.
CUI: 40692237CAEN: 5813
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
229.645 RON
Profit
177.956 RON
Angajati
0
EDITURA AGRICOLA SRL
CUI: 15885709CAEN: 5813
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2003-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
78.655 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5813, Municipiul Bucureşti

TAIFASURI PRESS S.R.L.
CUI: 42457491CAEN: 5813
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2020-04-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.144.974 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
REVISTA DE CHIMIE S.R.L.
CUI: 41281000CAEN: 5813
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2019-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
99.739 RON
Profit
26.291 RON
Angajati
1
INVESTIGATORIA PRESS S.R.L.
CUI: 42820731CAEN: 5813
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2020-07-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
120.070 RON
Profit
49.780 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

FLORIA DIGITAL S.R.L.
CUI: 41927820CAEN: 4791
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.604.389 RON
Profit
624.405 RON
Angajati
0
TRX TRACTARI S.R.L.
CUI: 41927862CAEN: 4941
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
37.650 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MEDIAR EUROPA S.R.L.
CUI: 41923372CAEN: 5223
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2019-11-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
411.883 RON
Profit
246.396 RON
Angajati
1
MOBILE COFFEE SHOP S.R.L.
CUI: 41928337CAEN: 4711
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
58.608 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
CRYSTALS ACCESSORIES S.R.L.
CUI: 41910097CAEN: 4778
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2019-11-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.247 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
NEDCONSTRUCT EISEN S.R.L.
CUI: 41945796CAEN: 2361
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2019-11-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.494.818 RON
Profit
7.507 RON
Angajati
13
CLOUDNEST S.R.L.
CUI: 41752957CAEN: 6220
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-10-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
282.595 RON
Profit
152.618 RON
Angajati
0
DARYA PLUS DRIVE S.R.L.
CUI: 39782999CAEN: 4933
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2018-08-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
36.657 RON
Profit
1.083 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul UNITED JOURNALS S.R.L.?

CUI-ul UNITED JOURNALS S.R.L. este 41927838.

Unde este sediul UNITED JOURNALS S.R.L.?

UNITED JOURNALS S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str OCTAV COCĂRĂSCU nr. 53-55, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata UNITED JOURNALS S.R.L.?

UNITED JOURNALS S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a UNITED JOURNALS S.R.L. in 2024?

In 2024, UNITED JOURNALS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 141.788 RON.

Ce activitate are UNITED JOURNALS S.R.L.?

UNITED JOURNALS S.R.L. are codul CAEN principal 5813 (Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor).

Ce profit a inregistrat UNITED JOURNALS S.R.L. in 2024?

UNITED JOURNALS S.R.L. a inregistrat un profit net de 29.819 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
15 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
15 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.