Radiat

HIGHER PERSPECTIVE S.R.L.

CUI: 41952505
CIF: 41952505
Reg. Com.: J29/3351/2019
CAEN: 8559
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 27 noiembrie 2019 · 6 ani
Radiată din: 23 aprilie 2026
Distribuie:

Alte forme de învățământ n.c.a.

Surse și actualizare

Actualizat: 8 octombrie 2026 la 10:15

Despre HIGHER PERSPECTIVE S.R.L.

HIGHER PERSPECTIVE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Urlaţi, judetul PRAHOVA, infiintata in 2019 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte forme de învățământ n.c.a." (cod CAEN 8559), in sectorul administratie publica si aparare. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca radiat (din aprilie 2026).

In 2025, HIGHER PERSPECTIVE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON. Profitul net inregistrat a fost de 0 RON.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
0 RON
Venituri totale
0 RON
Cheltuieli totale
0 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
0 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
0 RON
Capital propriu
0 RON

Contact

AdresaRomania, PRAHOVA, Orş. Urlaţi, Str. Valea Urloii nr. 86, 106300
Detalii adresacamera 1

Adresă sediu social

Romania, PRAHOVA, Orş. Urlaţi, Str. Valea Urloii nr. 86, 106300
Cod poștal: 106300
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, PRAHOVA, Orş. Urlaţi, Str. Valea Urloii nr. 86, 106300
Detalii
camera 1
Cod postal
106300
Date juridice și fiscale

Alte date din registru

Data inactivării în sursă
23 aprilie 2026

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Radiere din 23.04.2026
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Mizil
Platitor TVA
Nu

Stare inactivitate

Status inactiv
Da
Data inactivare
20 mai 2022
Data radiere
23 aprilie 2026

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2025 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2025
Cifră de afaceri
0 RON
Rezultat net
0 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2025 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2025 2024
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 0 RON 0 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 0 RON 0 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 0 RON 300 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 300 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 300 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 50 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 0 RON 0 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 0 RON 50 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 0 RON 0 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 0 RON 2.945 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 0 RON -2.895 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2025

Totalul raportat este zero.

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2025

Neraportat

Datorii totale / active totale afișate

Active totale0 RON
Datorii totale0 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2025

ROA
Neraportat Profit net / active totale
ROE
Neraportat Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
Neraportat Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
Neraportat Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2025 0 0 0 0 0 0 0
2024 0 0 300 0 0 300 300
2023 0 0 300 0 0 300 300
2022 0 -100,0% față de anul precedent 0 2.535 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 2.535 2.535
2021 341.175 +128,8% față de anul precedent 341.176 8.960 332.216 +138,3% față de anul precedent 321.981 +138,6% față de anul precedent 0 0
2020 149.091 149.284 9.842 139.442 134.963 0 0
2019 0 0 926 0 0 926 926

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2025 0 0 0 0 0 0
2024 50 0 50 0 0 0
2023 50 0 50 0 0 0
2022 50 0 50 0 0 0
2021 125 324.682 324.807 0 299.727 24.955
2020 1.581 134.858 136.439 0 112.076 22.782
2019 3.423 200 3.623 0 0 200

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2025 0 -100,0% față de anul precedent 0 Neraportat 0
2024 2.945 +11,3% față de anul precedent -2.895 Neraportat 0
2023 2.645 +12,8% față de anul precedent -2.595 Neraportat 0
2022 2.345 -9,3% față de anul precedent -2.295 Neraportat 0
2021 2.586 +17,4% față de anul precedent 322.221 Neraportat 0
2020 2.202 -49,4% față de anul precedent 134.237 Neraportat 0
2019 4.349 -726 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2025

45din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare15 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2026 2 repere

Stare companieStare companieFirma a fost radiataCompania a fost radiata din Registrul Comertului.

Compania a fost radiata din Registrul Comertului.

data publicăriiPublicații ONRCRadiere — Buletin 15370/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

Deschide înregistrarea completă

2025 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2025Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON -100% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2025

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
300 RON
Angajati
0
Datorii
2.945 RON +11.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
300 RON
Angajati
0
Datorii
2.645 RON +12.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
2.535 RON
Angajati
0
Datorii
2.345 RON -9.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 341.175 RON. Profit: 321.981 RON

Cifra de afaceri: 341.175 RON. Profit: 321.981 RON

Cifra de afaceri
341.175 RON +128.84% față de anul precedent
Profit net
321.981 RON +138.57% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.586 RON +17.44% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 149.091 RON. Profit: 134.963 RON

Cifra de afaceri: 149.091 RON. Profit: 134.963 RON

Cifra de afaceri
149.091 RON
Profit net
134.963 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.202 RON -49.37% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
926 RON
Angajati
0
Datorii
4.349 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataHIGHER PERSPECTIVE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8559 in Orş. Urlaţi (PRAHOVA)

HIGHER PERSPECTIVE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8559 in Orş. Urlaţi (PRAHOVA)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

23.042026Radiere · Buletin 15370/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Companie
HIGHER PERSPECTIVE S.R.L.
CUI
41952505
Tip în sursă
Deletion
Data buletinului
23.04.2026
Registrul Comerțului
J29/3351/2019
EUID
ROONRC.J29/3351/2019
Sediu
Jud. Prahova, Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Strada VALEA URLOII, Nr. 86, camera 1
Județ
Prahova
Număr încheiere
328828
Data încheierii
22.04.2026
Număr dosar
1425838
Data dosarului
02.04.2026
Tribunal
Prahova
Registrator
Victoria Coman
Motiv radiere
conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Vezi Buletinul ONRC nr. 15370/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Cele mai mari firme — CAEN 8559, Prahova

FAXMEDIA CONSULTING SRL
CUI: 15185560CAEN: 8559
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2003-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.807.260 RON
Profit
1.966.356 RON
Angajati
11
RUMISOL ENERGY RESOURCE S.R.L.
CUI: 40865672CAEN: 8559
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2019-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.928.273 RON
Profit
371.245 RON
Angajati
13
DESTINE HOLDING SA
CUI: 22046912CAEN: 8559
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2007-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.397.541 RON
Profit
107.980 RON
Angajati
4
OK SERVICE CORPORATION SRL
CUI: 1347190CAEN: 8559
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.237.054 RON
Profit
198.493 RON
Angajati
4
DIAMOND ART RESONANZ SRL
CUI: 31650852CAEN: 8559
Activ
PRAHOVA, Orş. Băicoi2013-05-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.502.110 RON
Profit
433.069 RON
Angajati
2
PEOPLE DYNAMICS SRL
CUI: 32274063CAEN: 8559
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2013-09-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.434.894 RON
Profit
1.185.397 RON
Angajati
3
INFO ACCRP SRL
CUI: 26670365CAEN: 8559
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2010-03-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.318.366 RON
Profit
1.036.124 RON
Angajati
7
BETTER CLARITY S.R.L.
CUI: 46643810CAEN: 8559
Activ
PRAHOVA, Sat Poiana Câmpina Com. Poiana Câmpina2022-08-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.198.209 RON
Profit
1.148.522 RON
Angajati
1
ENVISIA SERVICES SRL
CUI: 37966197CAEN: 8559
Activ
PRAHOVA, Sat Cornu de Jos Com. Cornu2017-07-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.024.893 RON
Profit
526.617 RON
Angajati
1
HSEQ CONSULTING SRL
CUI: 18147765CAEN: 8559
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2005-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.639.138 RON
Profit
512.388 RON
Angajati
7

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul HIGHER PERSPECTIVE S.R.L.?

CUI-ul HIGHER PERSPECTIVE S.R.L. este 41952505.

Unde este sediul HIGHER PERSPECTIVE S.R.L.?

HIGHER PERSPECTIVE S.R.L. are sediul in Romania, PRAHOVA, Orş. Urlaţi, Str. Valea Urloii nr. 86, 106300, Orş. Urlaţi, judetul PRAHOVA.

Cand a fost infiintata HIGHER PERSPECTIVE S.R.L.?

HIGHER PERSPECTIVE S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a HIGHER PERSPECTIVE S.R.L. in 2025?

In 2025, HIGHER PERSPECTIVE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.

Ce activitate are HIGHER PERSPECTIVE S.R.L.?

HIGHER PERSPECTIVE S.R.L. are codul CAEN principal 8559 (Alte forme de învățământ n.c.a.).

Ce profit a inregistrat HIGHER PERSPECTIVE S.R.L. in 2025?

HIGHER PERSPECTIVE S.R.L. a inregistrat un profit net de 0 RON in 2025.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
8 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
8 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.