Activ Plătitor TVA

TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L.

CUI: 41982379
CIF: RO41982379
Reg. Com.: J22/3665/2019
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 4 decembrie 2019 · 6 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 20:55

Despre TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L.

TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Iaşi, judetul IAŞI, infiintata in 2019 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 126.402 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-90.3%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 1.025.668 RON in 2020 la 126.402 RON in 2024. Datoriile raportate (896.881 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
126.402 RON
Venituri totale
266.633 RON
Cheltuieli totale
615.011 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
465.696 RON
Active circulante
945.284 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
875.766 RON
Casa & conturi bănci
69.518 RON
Capital propriu
514.099 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Vasile Lupu nr. 78A
Detalii adresacamera nr. 5

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Vasile Lupu nr. 78A
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Vasile Lupu nr. 78A
Detalii
camera nr. 5
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 04.12.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
126.402 RON
Rezultat net
-351.034 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 126.402 RON 1.309.686 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 266.633 RON 1.694.141 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 615.011 RON 1.731.728 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 348.378 RON 37.587 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 351.034 RON 52.444 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 465.696 RON 810.050 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 945.284 RON 1.417.533 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.410.980 RON 2.227.583 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 875.766 RON 729.999 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 69.518 RON 687.534 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 896.881 RON 1.362.450 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 514.099 RON 865.133 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 8 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.410.980RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

63,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.410.980 RON
Datorii totale896.881 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,05 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
36,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 126.402 -90,4% față de anul precedent 266.633 615.011 0 0 348.378 351.034
2023 1.309.686 -49,5% față de anul precedent 1.694.141 1.731.728 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 37.587 52.444
2022 2.592.764 +22,0% față de anul precedent 2.720.295 2.369.552 350.743 +4,4% față de anul precedent 328.522 +4,3% față de anul precedent 0 0
2021 2.124.795 +107,2% față de anul precedent 2.165.426 1.829.517 335.909 +14,3% față de anul precedent 315.085 +15,1% față de anul precedent 0 0
2020 1.025.668 1.031.915 737.949 293.966 273.770 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 465.696 945.284 1.410.980 0 875.766 69.518
2023 810.050 1.417.533 2.227.583 0 729.999 687.534
2022 1.532.650 950.483 2.483.133 0 482.295 468.188
2021 2.036.259 415.000 2.451.259 0 326.104 88.896
2020 1.272.656 625.244 1.897.900 0 167.839 457.405

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 896.881 -34,2% față de anul precedent 514.099 Neraportat 1 -87,5% față de anul precedent
2023 1.362.450 -13,0% față de anul precedent 865.133 Neraportat 8 0,0% față de anul precedent
2022 1.565.556 -14,5% față de anul precedent 917.577 Neraportat 8 +14,3% față de anul precedent
2021 1.831.783 +12,8% față de anul precedent 589.055 Neraportat 7 +250,0% față de anul precedent
2020 1.623.930 273.970 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

73din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare13 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 126.402 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 126.402 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
126.402 RON -90.35% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
351.034 RON
Angajati
1 -87.5% față de anul precedent
Datorii
896.881 RON -34.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.309.686 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.309.686 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.309.686 RON -49.49% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
52.444 RON
Angajati
8 0% față de anul precedent
Datorii
1.362.450 RON -12.97% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.592.764 RON. Profit: 328.522 RON

Cifra de afaceri: 2.592.764 RON. Profit: 328.522 RON

Cifra de afaceri
2.592.764 RON +22.02% față de anul precedent
Profit net
328.522 RON +4.26% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8 +14.29% față de anul precedent
Datorii
1.565.556 RON -14.53% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 2.124.795 RON. Profit: 315.085 RON

Cifra de afaceri: 2.124.795 RON. Profit: 315.085 RON

Cifra de afaceri
2.124.795 RON +107.16% față de anul precedent
Profit net
315.085 RON +15.09% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
7 +250% față de anul precedent
Datorii
1.831.783 RON +12.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.025.668 RON. Profit: 273.770 RON

Cifra de afaceri: 1.025.668 RON. Profit: 273.770 RON

Cifra de afaceri
1.025.668 RON
Profit net
273.770 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
1.623.930 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTRANS ARCTIC EXPRES S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Iaşi (IAŞI)

TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Iaşi (IAŞI)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Iaşi

DRAYV-PETRO-COMPANY S.R.L.
CUI: 28441066CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Mun. Paşcani2011-05-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
126.236 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
K-EXPRESS LOGISTICS S.R.L.
CUI: 49704360CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2024-03-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
127.169 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
TRANSVERSE S.R.L.
CUI: 48675002CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Orş. Târgu Frumos2023-08-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
125.721 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SEBA EXPEDITION S.R.L.
CUI: 49156240CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Sat Balciu Com. Miroslava2023-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
135.400 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DIXON TRANS SRL
CUI: 28527451CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Sat Tomeşti Com. Tomeşti2011-05-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
119.170 RON
Profit
42.919 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Iaşi

TRANSPORTATION EXPRESS S.R.L.
CUI: 41981470CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Sat Breazu Com. Rediu2019-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.201.402 RON
Profit
534.615 RON
Angajati
6
LKW SCORPION S.R.L.
CUI: 41994594CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Sat Rediu Com. Rediu2019-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.684.926 RON
Profit
66.808 RON
Angajati
7
TRANSRAL GO S.R.L.
CUI: 41975517CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Sat Valea Adâncă Com. Miroslava2019-12-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
627.929 RON
Profit
33.231 RON
Angajati
5
SANDRINO CENTER S.R.L.
CUI: 42038710CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Sat Valea Adâncă Com. Miroslava2019-12-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
288.250 RON
Profit
247.141 RON
Angajati
1

Alte firme din Iaşi

SALON CORINA S.R.L.
CUI: 41982344CAEN: 9602
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2019-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.885 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
DB OPTIMIZE S.R.L.
CUI: 41982387CAEN: 6210
Activ
IAŞI, Sat Tomeşti Com. Tomeşti2019-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.241.417 RON
Profit
911.333 RON
Angajati
1
BYTEX INTERNATIONAL S.R.L.
CUI: 41976504CAEN: 6201
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2019-12-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.556.472 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
ANTAS CONSULTING S.R.L.
CUI: 41989512CAEN: 7810
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2019-12-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
497.426 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
ELECONST ENERGY S.R.L.
CUI: 41885988CAEN: 4321
Activ
IAŞI, Sat Cârniceni Com. Ţigănaşi2019-11-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.156.279 RON
Profit
455.349 RON
Angajati
5
NOVODENT EXPERT S.R.L.
CUI: 41110752CAEN: 8623
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2019-05-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.639.675 RON
Profit
95.763 RON
Angajati
2
WOODI MOBILĂ S.R.L.
CUI: 42792542CAEN: 3100
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2020-07-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
113.971 RON
Profit
11.047 RON
Angajati
1
GABOR SISTEM TRANSPORT SRL
CUI: 29375360CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Mun. Paşcani2011-11-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.754.112 RON
Profit
83.239 RON
Angajati
24
LIPSA SOFT S.R.L.
CUI: 49484256CAEN: 6201
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2024-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
708.179 RON
Profit
626.257 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L.?

CUI-ul TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L. este 41982379.

Unde este sediul TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L.?

TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Vasile Lupu nr. 78A, Mun. Iaşi, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L.?

TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L. in 2024?

In 2024, TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 126.402 RON.

Cati angajati are TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L.?

TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L.?

TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L. in 2024?

TRANS ARCTIC EXPRES S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 351.034 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.