Activ Plătitor TVAe‑Factură

TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L.

CUI: 42022551
CIF: RO42022551
Reg. Com.: J2019004582353
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 13 decembrie 2019 · 6 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 11:04

Despre TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L.

TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Chişoda Com. Giroc, judetul TIMIŞ, infiintata in 2019 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.766.295 RON, in scadere fata de anul precedent (-22.6%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 10, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 154.843 RON in 2020 la 1.766.295 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.766.295 RON
Venituri totale
1.716.292 RON
Cheltuieli totale
1.726.113 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
861.847 RON
Active circulante
1.611.481 RON
Stocuri
526.941 RON
Creanțe
976.728 RON
Casa & conturi bănci
107.812 RON
Capital propriu
1.086.516 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Sat Chişoda Com. Giroc, Str. Calea Şagului nr. 201
Detalii adresaBIROUL 1

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Sat Chişoda Com. Giroc, Str. Calea Şagului nr. 201
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Sat Chişoda Com. Giroc, Str. Calea Şagului nr. 201
Detalii
BIROUL 1
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 13.12.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)
TVA la incasare
10 iunie 2020

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.766.295 RON
Rezultat net
-52.784 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.766.295 RON 2.283.346 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.716.292 RON 2.117.981 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.726.113 RON 1.412.652 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 705.329 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 685.833 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 9.821 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 52.784 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 861.847 RON 949.285 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.611.481 RON 1.112.034 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 2.473.328 RON 2.061.319 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 526.941 RON 557.198 RON
CreanțeSume de încasat 976.728 RON 512.613 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 107.812 RON 42.223 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.396.715 RON 811.263 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.086.516 RON 1.256.691 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 10 persoane 7 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active2.473.328RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

56,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale2.473.328 RON
Datorii totale1.396.715 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,15 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
43,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.766.295 -22,6% față de anul precedent 1.716.292 1.726.113 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 9.821 52.784
2023 2.283.346 -31,1% față de anul precedent 2.117.981 1.412.652 705.329 -47,8% față de anul precedent 685.833 -48,0% față de anul precedent 0 0
2022 3.314.670 +125,3% față de anul precedent 3.540.014 2.188.643 1.351.371 +93,4% față de anul precedent 1.318.865 +92,5% față de anul precedent 0 0
2021 1.471.233 +850,1% față de anul precedent 1.500.125 801.499 698.626 685.296 0 0
2020 154.843 154.843 301.909 0 0 147.066 148.577

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 861.847 1.611.481 2.473.328 526.941 976.728 107.812
2023 949.285 1.112.034 2.061.319 557.198 512.613 42.223
2022 1.059.302 1.203.830 2.263.132 707.491 437.429 58.910
2021 229.034 781.066 1.010.100 382.309 383.127 15.630
2020 0 9.727 9.727 9.207 4.222 -3.702

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.396.715 +72,2% față de anul precedent 1.086.516 Neraportat 10 +42,9% față de anul precedent
2023 811.263 -21,3% față de anul precedent 1.256.691 Neraportat 7 -12,5% față de anul precedent
2022 1.030.945 +116,5% față de anul precedent 1.239.119 Neraportat 8 +33,3% față de anul precedent
2021 476.098 +201,1% față de anul precedent 536.919 Neraportat 6 -14,3% față de anul precedent
2020 158.104 -148.377 Neraportat 7

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

57din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare12 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.766.295 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.766.295 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.766.295 RON -22.64% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
52.784 RON
Angajati
10 +42.86% față de anul precedent
Datorii
1.396.715 RON +72.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.283.346 RON. Profit: 685.833 RON

Cifra de afaceri: 2.283.346 RON. Profit: 685.833 RON

Cifra de afaceri
2.283.346 RON -31.11% față de anul precedent
Profit net
685.833 RON -48% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
7 -12.5% față de anul precedent
Datorii
811.263 RON -21.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 3.314.670 RON. Profit: 1.318.865 RON

Cifra de afaceri: 3.314.670 RON. Profit: 1.318.865 RON

Cifra de afaceri
3.314.670 RON +125.3% față de anul precedent
Profit net
1.318.865 RON +92.45% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8 +33.33% față de anul precedent
Datorii
1.030.945 RON +116.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.471.233 RON. Profit: 685.296 RON

Cifra de afaceri: 1.471.233 RON. Profit: 685.296 RON

Cifra de afaceri
1.471.233 RON +850.14% față de anul precedent
Profit net
685.296 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 -14.29% față de anul precedent
Datorii
476.098 RON +201.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 154.843 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 154.843 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
154.843 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
148.577 RON
Angajati
7
Datorii
158.104 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2019 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Chişoda Com. Giroc (TIMIŞ)

TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Chişoda Com. Giroc (TIMIŞ)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Timiş

GOYA RESIDENCE SRL
CUI: 32707051CAEN: 4100
Activ
TIMIŞ, Sat Giroc Com. Giroc2014-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.826.299 RON
Profit
131.934 RON
Angajati
26
SSD PLUS CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 40461305CAEN: 4100
Activ
TIMIŞ, Sat Bacova Orş. Buziaş2019-01-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.746.203 RON
Profit
0 RON
Angajati
11
RIGID CONSTRUCT SRL
CUI: 15162388CAEN: 4100
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2003-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.837.968 RON
Profit
26.944 RON
Angajati
17
VES RECA PLAST SRL
CUI: 29810668CAEN: 4100
Activ
TIMIŞ, Sat Recaş Orş. Recaş2012-02-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.739.449 RON
Profit
0 RON
Angajati
11
TEPEI BUILDING S.R.L.
CUI: 41696008CAEN: 4100
Activ
TIMIŞ, Sat Bazosu Nou Com. Bucovăţ2019-09-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.935.356 RON
Profit
300.519 RON
Angajati
1
PIN CONSTRUCT SRL
CUI: 18459694CAEN: 4100
Activ
TIMIŞ, Sat Giarmata-Vii Com. Ghiroda2006-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.631.032 RON
Profit
658.976 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Timiş

MASTER CIOB CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 42015724CAEN: 4100
Activ
TIMIŞ, Sat Giarmata Com. Giarmata2019-12-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
67.566 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
GASCHI CONCEPT S.R.L.
CUI: 42052102CAEN: 4100
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2019-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
91.255 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VEST CONSTRUCT AGE S.R.L.
CUI: 42056783CAEN: 4100
Activ
TIMIŞ, Sat Birda Com. Birda2019-12-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.578.721 RON
Profit
240.078 RON
Angajati
36

Alte firme din Timiş

PIPLEX SW S.R.L.
CUI: 42021629CAEN: 6201
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2019-12-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
65.417 RON
Profit
23.431 RON
Angajati
0
BIM CIVIL DESIGN S.R.L.
CUI: 42022578CAEN: 7112
Activ
TIMIŞ, Sat Ofseniţa Com. Banloc2019-12-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
359.957 RON
Profit
104.109 RON
Angajati
1
FLORIANO GIARDINI S.R.L.
CUI: 42027630CAEN: 8130
Activ
TIMIŞ, Sat Boldur Com. Boldur2019-12-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
106.187 RON
Profit
27.420 RON
Angajati
0
PICOREDIL S.R.L.
CUI: 41955110CAEN: 4331
Activ
TIMIŞ, Sat Ghiroda Com. Ghiroda2019-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
227.825 RON
Profit
44.645 RON
Angajati
2
ITZY DESIGN S.R.L.
CUI: 42105460CAEN: 7412
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
434.590 RON
Profit
360.239 RON
Angajati
0
OPTIMAL OPS S.R.L.
CUI: 42719851CAEN: 6210
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-07-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
581.510 RON
Profit
437.592 RON
Angajati
1
DRUMEX TMC SRL
CUI: 34158731CAEN: 4211
Activ
TIMIŞ, Orş. Făget2015-02-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.275.906 RON
Profit
472.809 RON
Angajati
7
ERMETICA MONTAJ S.R.L.
CUI: 48057320CAEN: 4332
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2023-04-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
131.198 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L.?

CUI-ul TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L. este 42022551.

Unde este sediul TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L.?

TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Sat Chişoda Com. Giroc, Str. Calea Şagului nr. 201, Sat Chişoda Com. Giroc, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L.?

TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L. in 2024?

In 2024, TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.766.295 RON.

Cati angajati are TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L.?

TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L. a raportat un numar mediu de 10 salariati in 2024.

Ce activitate are TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L.?

TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L. in 2024?

TIR CONSTRUCTION BANAT S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 52.784 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.