Activ Plătitor TVAe‑Factură

CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.

CUI: 42036166
CIF: RO42036166
Reg. Com.: J2019004010135
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 18 decembrie 2019 · 6 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 19:24

Despre CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.

CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2019 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 8.497.212 RON, in crestere fata de anul precedent (+19.1%). Profitul net inregistrat a fost de 262.182 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 23, in crestere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din ianuarie 2023. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
8.497.212 RON
Venituri totale
8.498.876 RON
Cheltuieli totale
8.175.520 RON
Profit brut
323.356 RON
Profit net
262.182 RON
Marja profit net
3,09%
Active imobilizate
1.309.520 RON
Active circulante
1.653.884 RON
Stocuri
1.186.166 RON
Creanțe
157.772 RON
Casa & conturi bănci
309.946 RON
Capital propriu
412.182 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Aleea Poet Alexandru Gherghel nr. 5, 900235

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Aleea Poet Alexandru Gherghel nr. 5, 900235
Cod poștal: 900235
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Aleea Poet Alexandru Gherghel nr. 5, 900235
Cod postal
900235
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 18.12.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2023)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
8.497.212 RON
Rezultat net
262.182 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 8.497.212 RON 7.133.784 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 8.498.876 RON 7.143.154 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 8.175.520 RON 6.719.841 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 323.356 RON 423.313 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 262.182 RON 350.537 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.309.520 RON 1.149.074 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.653.884 RON 2.249.369 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 2.963.404 RON 3.398.443 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 1.186.166 RON 1.795.816 RON
CreanțeSume de încasat 157.772 RON 397.604 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 309.946 RON 55.949 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 2.062.077 RON 2.661.744 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 412.182 RON 421.953 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 23 persoane 20 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active2.963.404RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

69,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale2.963.404 RON
Datorii totale2.062.077 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
8,8 %Profit net / active totale
ROE
63,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,80 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
13,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 8.497.212 +19,1% față de anul precedent 8.498.876 8.175.520 323.356 -23,6% față de anul precedent 262.182 -25,2% față de anul precedent 0 0
2023 7.133.784 +5,7% față de anul precedent 7.143.154 6.719.841 423.313 -24,7% față de anul precedent 350.537 -26,9% față de anul precedent 0 0
2022 6.746.244 +31,7% față de anul precedent 6.762.728 6.200.247 562.481 +39,7% față de anul precedent 479.416 +46,9% față de anul precedent 0 0
2021 5.122.482 +202,0% față de anul precedent 5.129.208 4.726.520 402.688 -9,4% față de anul precedent 326.350 -23,1% față de anul precedent 0 0
2020 1.696.185 1.696.823 1.252.213 444.610 424.534 0 0
2019 0 0 0 0 0 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.309.520 1.653.884 2.963.404 1.186.166 157.772 309.946
2023 1.149.074 2.249.369 3.398.443 1.795.816 397.604 55.949
2022 584.680 1.247.519 1.832.199 295.302 718.432 233.785
2021 375.415 1.482.259 1.857.674 752.774 444.523 284.962
2020 63.447 960.468 1.023.915 129.944 573.593 256.931
2019 1.360 10.000 11.360 0 0 10.000

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 2.062.077 -22,5% față de anul precedent 412.182 Neraportat 23 +15,0% față de anul precedent
2023 2.661.744 +205,5% față de anul precedent 421.953 Neraportat 20 +25,0% față de anul precedent
2022 871.370 +32,9% față de anul precedent 491.416 Neraportat 16 +23,1% față de anul precedent
2021 655.795 +128,2% față de anul precedent 338.350 Neraportat 13 +30,0% față de anul precedent
2020 287.349 +21.028,6% față de anul precedent 434.534 Neraportat 10
2019 1.360 10.000 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

37din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare17 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
AIAlexandru IonescuadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 13630/2026cod obiect de activitate

cod obiect de activitate

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 8.497.212 RON. Profit: 262.182 RON

Cifra de afaceri: 8.497.212 RON. Profit: 262.182 RON

Cifra de afaceri
8.497.212 RON +19.11% față de anul precedent
Profit net
262.182 RON -25.21% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
23 +15% față de anul precedent
Datorii
2.062.077 RON -22.53% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 7.133.784 RON. Profit: 350.537 RON

Cifra de afaceri: 7.133.784 RON. Profit: 350.537 RON

Cifra de afaceri
7.133.784 RON +5.74% față de anul precedent
Profit net
350.537 RON -26.88% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
20 +25% față de anul precedent
Datorii
2.661.744 RON +205.47% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 30653/2023transmitere părţi sociale pentru persoane fizice

transmitere părţi sociale pentru persoane fizice

Deschide înregistrarea completă
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 6.746.244 RON. Profit: 479.416 RON

Cifra de afaceri: 6.746.244 RON. Profit: 479.416 RON

Cifra de afaceri
6.746.244 RON +31.7% față de anul precedent
Profit net
479.416 RON +46.9% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
16 +23.08% față de anul precedent
Datorii
871.370 RON +32.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 5.122.482 RON. Profit: 326.350 RON

Cifra de afaceri: 5.122.482 RON. Profit: 326.350 RON

Cifra de afaceri
5.122.482 RON +202% față de anul precedent
Profit net
326.350 RON -23.13% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
13 +30% față de anul precedent
Datorii
655.795 RON +128.22% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.696.185 RON. Profit: 424.534 RON

Cifra de afaceri: 1.696.185 RON. Profit: 424.534 RON

Cifra de afaceri
1.696.185 RON
Profit net
424.534 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
10
Datorii
287.349 RON +21028.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.360 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

09.042026Mentiune · Buletin 13630/2026cod obiect de activitate

cod obiect de activitate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 23.03.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.
CUI
42036166
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
09.04.2026
Registrul Comerțului
J2019004010135
EUID
ROONRC.J2019004010135
Sediu
Jud. Constanţa, Municipiul Constanţa, Aleea POET ALEXANDRU GHERGHEL, Nr. 5, Bl.
Județ
Constanţa
Număr încheiere
296487
Data încheierii
08.04.2026
Număr dosar
1259398
Data dosarului
23.03.2026
Tribunal
Constanta
Registrator
Magdalena Doinita Madîrjac

Subiecte

cod obiect de activitate

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1259398 din 23.03.2026
  • Decizie asociat unic nr. 1 din 23.03.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 13630/2026 (PDF)
05.072023Mentiune · Buletin 30653/2023transmitere părţi sociale pentru persoane fizice

transmitere părţi sociale pentru persoane fizice; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 03.07.2023, retragere, modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date persoane împuternicite

Companie
CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.
CUI
42036166
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
05.07.2023
Registrul Comerțului
J13/4010/2019
EUID
ROONRC.J13/4010/2019
Sediu
Municipiul Constanţa, Aleea POET ALEXANDRU GHERGHEL, Nr. 5, Bloc DR11,
Număr încheiere
16926
Data încheierii
04.07.2023
Număr dosar
75708
Data dosarului
03.07.2023
Tribunal
Constanța

Subiecte

transmitere părţi sociale pentru persoane fizice

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 03.07.2023
  • depunerea actului constitutiv actualizat
Vezi Buletinul ONRC nr. 30653/2023 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Constanţa

INSTAL HEAT CONSTRUCT SRL
CUI: 28898662CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Orş. Năvodari2011-07-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.547.664 RON
Profit
441.210 RON
Angajati
14
ONE CONSTRUCTION TOP S.R.L.
CUI: 39560836CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2018-06-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.276.452 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
KLAF SERV SRL
CUI: 24957502CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2009-01-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.695.145 RON
Profit
962.701 RON
Angajati
18
GFT PANORAMIC INVEST S.R.L.
CUI: 44872940CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2021-09-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.135.368 RON
Profit
2.037.976 RON
Angajati
1
TEHNIC NAVAL SRL
CUI: 35015926CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Sat 2 Mai Com. Limanu2015-09-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.307.016 RON
Profit
1.158.165 RON
Angajati
69
ACTAEON INVEST S.R.L.
CUI: 36126485CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2016-05-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.205.714 RON
Profit
1.343.135 RON
Angajati
9

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Constanţa

EPOXI STUDIO ART S.R.L.
CUI: 42003487CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2019-12-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
679.566 RON
Profit
310.020 RON
Angajati
3
BURGAZ GLASS SYSTEM S.R.L.
CUI: 42062637CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Loc. Eforie Nord Orş. Eforie2019-12-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
214.510 RON
Profit
18.282 RON
Angajati
1
PARADISE UNITED S.R.L.
CUI: 41985162CAEN: 4100
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2019-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.820.386 RON
Profit
4.634.522 RON
Angajati
1

Alte firme din Constanţa

LUCAS HOME S.R.L.
CUI: 42033534CAEN: 5320
Activ
CONSTANŢA, Mun. Mangalia2019-12-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
387.286 RON
Profit
16.599 RON
Angajati
2
SIRIUS CREWING S.R.L.
CUI: 42025566CAEN: 7810
Activ
CONSTANŢA, Sat Lazu Com. Agigea2019-12-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.323.641 RON
Profit
84.514 RON
Angajati
20
SEDLED SHIPPING S.R.L.
CUI: 42042087CAEN: 5222
Activ
CONSTANŢA, Loc. Eforie Nord Orş. Eforie2019-12-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.038.369 RON
Profit
20.879 RON
Angajati
9
IONA HOBBY LAND S.R.L.
CUI: 42107240CAEN: 3299
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2020-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
20.547 RON
Profit
5.906 RON
Angajati
0
DSC TRANSPORTE GMBH S.R.L.
CUI: 48969008CAEN: 5229
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
113.044 RON
Profit
29.546 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.?

CUI-ul CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. este 42036166.

Unde este sediul CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.?

CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. are sediul in Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Aleea Poet Alexandru Gherghel nr. 5, 900235, Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.?

CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. in 2024?

In 2024, CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 8.497.212 RON.

Cati angajati are CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.?

CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. a raportat un numar mediu de 23 salariati in 2024.

Ce activitate are CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.?

CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. in 2024?

CERT CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. a inregistrat un profit net de 262.182 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
2 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.