Activ

SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 42044991
CIF: 42044991
Reg. Com.: J22/3798/2019
CAEN: 4120
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 19 decembrie 2019 · 6 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 23:11

Despre SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L.

SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Iaşi, judetul IAŞI, infiintata in 2019 (6 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4120). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON. Profitul net inregistrat a fost de 0 RON.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
0 RON
Venituri totale
0 RON
Cheltuieli totale
1.200 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
5.754 RON
Stocuri
100 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
5.654 RON
Capital propriu
-38.326 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Mun. Iaşi, Şos. Bucium nr. 33
Detalii adresacamera 2

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Şos. Bucium nr. 33
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Şos. Bucium nr. 33
Detalii
camera 2
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.12.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
0 RON
Rezultat net
-1.200 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 0 RON 0 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 0 RON 0 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.200 RON 1.404 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 1.200 RON 1.404 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 1.200 RON 1.404 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 5.754 RON 6.954 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 5.754 RON 6.954 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 100 RON 100 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 5.654 RON 6.854 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 44.080 RON 44.080 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -38.326 RON -37.126 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active5.754RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

766,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale5.754 RON
Datorii totale44.080 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,13 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-666,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 0 0 1.200 0 0 1.200 1.200
2023 0 0 1.404 0 0 1.404 1.404
2022 0 6.750 15.927 0 0 9.177 9.177
2021 0 20.250 38.696 0 0 18.446 18.446
2020 0 0 8.299 0 0 8.299 8.299

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 5.754 5.754 100 0 5.654
2023 0 6.954 6.954 100 0 6.854
2022 0 3.358 3.358 100 0 3.258
2021 0 10.103 10.103 100 0 10.003
2020 0 969 969 0 0 969

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 44.080 0,0% față de anul precedent -38.326 Neraportat 0
2023 44.080 +12,8% față de anul precedent -37.126 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2022 39.080 +6,6% față de anul precedent -35.722 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 36.648 +304,2% față de anul precedent -26.545 Neraportat 1
2020 9.068 -8.099 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

80din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.200 RON
Angajati
0
Datorii
44.080 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.404 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
44.080 RON +12.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
9.177 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
39.080 RON +6.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
18.446 RON
Angajati
1
Datorii
36.648 RON +304.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
8.299 RON
Angajati
0
Datorii
9.068 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSPICA HMD CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Mun. Iaşi (IAŞI)

SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Mun. Iaşi (IAŞI)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4120, Iaşi

ALSELUCO CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 42043759CAEN: 4120
Activ
IAŞI, Sat Aroneanu Com. Aroneanu2019-12-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MAPR CONSTRUCT IASI S.R.L.
CUI: 42049972CAEN: 4120
Activ
IAŞI, Sat Horpaz Com. Miroslava2019-12-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
992.876 RON
Profit
365.492 RON
Angajati
8

Alte firme din Iaşi

SANDRINO CENTER S.R.L.
CUI: 42038710CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Sat Valea Adâncă Com. Miroslava2019-12-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
288.250 RON
Profit
247.141 RON
Angajati
1
LUX TAXI ONLINE S.R.L.
CUI: 41959546CAEN: 4933
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2019-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
613.922 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
PROINVEST PROPERTIES S.R.L.
CUI: 42114450CAEN: 6812
Activ
IAŞI, Mun. Paşcani2020-01-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
631.421 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
GAD EDUCATION S.R.L.-D.
CUI: 41168614CAEN: 9329
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2019-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
128.837 RON
Profit
46.852 RON
Angajati
0
SANAGRO CEREAL S.R.L.
CUI: 42857072CAEN: 0111
Activ
IAŞI, Sat Ţibăneşti Com. Ţibăneşti2020-07-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
987.344 RON
Profit
197.564 RON
Angajati
1
LOGISTICS-TRUCK SRL
CUI: 29507266CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Sat Vlădiceni Com. Tomeşti2012-01-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.621.377 RON
Profit
119.661 RON
Angajati
5
URBICA MINERVA S.R.L.
CUI: 49527861CAEN: 6832
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2024-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
193.989 RON
Profit
74.089 RON
Angajati
3

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L. este 42044991.

Unde este sediul SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L.?

SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Şos. Bucium nr. 33, Mun. Iaşi, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L.?

SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

In 2024, SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.

Ce activitate are SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L.?

SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4120.

Ce profit a inregistrat SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

SPICA HMD CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 1.200 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.