Activ e‑Factură

SIA BUSINESS GROUP S.R.L.

CUI: 42053132
CIF: 42053132
Reg. Com.: J2019005684234
CAEN: 6210
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 23 decembrie 2019 · 6 ani
Distribuie:

Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 10:35

Despre SIA BUSINESS GROUP S.R.L.

SIA BUSINESS GROUP S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Olteni Com. Clinceni, judetul ILFOV, infiintata in 2019 (6 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)" (cod CAEN 6210), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SIA BUSINESS GROUP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 250.435 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+155.4%). Profitul net inregistrat a fost de 94.951 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
250.435 RON
Venituri totale
250.862 RON
Cheltuieli totale
148.548 RON
Profit brut
102.314 RON
Profit net
94.951 RON
Marja profit net
37,91%
Active imobilizate
2.510 RON
Active circulante
110.393 RON
Stocuri
2.922 RON
Creanțe
55.796 RON
Casa & conturi bănci
51.675 RON
Capital propriu
95.191 RON

Contact

AdresaRomania, ILFOV, Sat Olteni Com. Clinceni, Str. Drumul Mare nr. 129B-129C, 77061
Detalii adresaCamera 1

Adresă sediu social

Romania, ILFOV, Sat Olteni Com. Clinceni, Str. Drumul Mare nr. 129B-129C, 77061
Cod poștal: 77061
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ILFOV, Sat Olteni Com. Clinceni, Str. Drumul Mare nr. 129B-129C, 77061
Detalii
Camera 1
Cod postal
77061
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 20.12.2019
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
250.435 RON
Rezultat net
94.951 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 250.435 RON 98.064 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 250.862 RON 98.067 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 148.548 RON 75.429 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 102.314 RON 22.638 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 94.951 RON 21.656 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 2.510 RON 4.253 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 110.393 RON 41.559 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 112.903 RON 45.812 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 2.922 RON 3.543 RON
CreanțeSume de încasat 55.796 RON 8.952 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 51.675 RON 29.064 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 19.136 RON 17.110 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 95.191 RON 26.750 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active112.903RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

16,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale112.903 RON
Datorii totale19.136 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
84,1 %Profit net / active totale
ROE
99,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
5,77 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
84,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 250.435 +155,4% față de anul precedent 250.862 148.548 102.314 +352,0% față de anul precedent 94.951 +338,5% față de anul precedent 0 0
2023 98.064 +211,8% față de anul precedent 98.067 75.429 22.638 +854,0% față de anul precedent 21.656 +951,3% față de anul precedent 0 0
2022 31.456 -76,3% față de anul precedent 31.456 29.083 2.373 -95,8% față de anul precedent 2.060 -96,2% față de anul precedent 0 0
2021 132.790 +129,3% față de anul precedent 132.790 76.543 56.247 +516,7% față de anul precedent 54.595 +630,0% față de anul precedent 0 0
2020 57.919 57.919 48.798 9.121 7.479 0 0
2019 0 0 493 0 0 493 493

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 2.510 110.393 112.903 2.922 55.796 51.675
2023 4.253 41.559 45.812 3.543 8.952 29.064
2022 0 15.561 15.561 3.544 11.500 517
2021 71 58.547 58.618 3.480 48.762 6.305
2020 12 8.977 8.989 1.906 1.300 5.771
2019 1.585 2.361 3.946 0 0 2.361

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 19.136 +11,8% față de anul precedent 95.191 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 17.110 +62,2% față de anul precedent 26.750 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 10.548 +171,7% față de anul precedent 5.095 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 3.883 +83,3% față de anul precedent 54.835 Neraportat 1
2020 2.118 -50,0% față de anul precedent 7.186 Neraportat 0
2019 4.239 -293 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
VCVLAD- CONSTANTIN CUIBARadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2019 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2019 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2026 2 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 33131/2026Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.

Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 30420/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice

Deschide înregistrarea completă

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 250.435 RON. Profit: 94.951 RON

Cifra de afaceri: 250.435 RON. Profit: 94.951 RON

Cifra de afaceri
250.435 RON +155.38% față de anul precedent
Profit net
94.951 RON +338.45% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
19.136 RON +11.84% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 98.064 RON. Profit: 21.656 RON

Cifra de afaceri: 98.064 RON. Profit: 21.656 RON

Cifra de afaceri
98.064 RON +211.75% față de anul precedent
Profit net
21.656 RON +951.26% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
17.110 RON +62.21% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 31.456 RON. Profit: 2.060 RON

Cifra de afaceri: 31.456 RON. Profit: 2.060 RON

Cifra de afaceri
31.456 RON -76.31% față de anul precedent
Profit net
2.060 RON -96.23% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
10.548 RON +171.65% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 132.790 RON. Profit: 54.595 RON

Cifra de afaceri: 132.790 RON. Profit: 54.595 RON

Cifra de afaceri
132.790 RON +129.27% față de anul precedent
Profit net
54.595 RON +629.98% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
3.883 RON +83.33% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 57.919 RON. Profit: 7.479 RON

Cifra de afaceri: 57.919 RON. Profit: 7.479 RON

Cifra de afaceri
57.919 RON
Profit net
7.479 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.118 RON -50.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
493 RON
Angajati
0
Datorii
4.239 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSIA BUSINESS GROUP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Sat Olteni Com. Clinceni (ILFOV)

SIA BUSINESS GROUP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Sat Olteni Com. Clinceni (ILFOV)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

08.092026Mentiune · Buletin 33131/2026Detalii în înregistrarea disponibilă.
Companie
SIA BUSINESS GROUP S.R.L.
CUI
42053132
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
08.09.2026
Registrul Comerțului
J2019005684234
EUID
ROONRC.J2019005684234
Sediu
Sat Olteni, Comuna Clinceni, Jud. Ilfov, Strada DRUMUL MARE, Nr. 129B-129C, Camera
Județ
Ilfov
Număr încheiere
695406
Data încheierii
04.09.2026
Număr dosar
3518385
Data dosarului
03.09.2026
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Nicoleta BENŢA
Vezi Buletinul ONRC nr. 33131/2026 (PDF)
13.082026Mentiune · Buletin 30420/2026capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice

capital social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 31.07.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
SIA BUSINESS GROUP S.R.L.
CUI
42053132
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
13.08.2026
Registrul Comerțului
J23/5684/2019
EUID
ROONRC.J23/5684/2019
Sediu
Sat Olteni, Comuna Clinceni, Jud. Ilfov, Strada DRUMUL MARE, Nr. 129B-129C, Camera
Județ
Ilfov
Număr încheiere
639352
Data încheierii
12.08.2026
Număr dosar
3044096
Data dosarului
03.08.2026
Tribunal
Ilfov
Registrator
Nicoleta BENŢA

Subiecte

capital social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 3044096 din 03.08.2026
  • Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 31.07.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 30420/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6210, Ilfov

ITREE DYNAMICS S.R.L.
CUI: 41707549CAEN: 6210
Activ
ILFOV, Sat Dudu Com. Chiajna2019-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
250.650 RON
Profit
144.239 RON
Angajati
0
TECH BRIDGE S.R.L.
CUI: 48104103CAEN: 6210
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2023-05-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
250.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ARIS IT CONSULTANCY S.R.L.
CUI: 38570246CAEN: 6210
Activ
ILFOV, Sat Corbeanca Com. Corbeanca2017-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
250.679 RON
Profit
116.202 RON
Angajati
0
MTK TECHNOLOGY S.R.L.
CUI: 44693154CAEN: 6210
Activ
ILFOV, Sat Tânganu Com. Cernica2021-08-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
249.260 RON
Profit
190.073 RON
Angajati
1
MDT SOFT GRUP S.R.L.
CUI: 50482062CAEN: 6210
Activ
ILFOV, Orş. Măgurele2024-08-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
259.981 RON
Profit
237.683 RON
Angajati
1
ATLAS SINERGY SRL
CUI: 30080591CAEN: 6210
Activ
ILFOV, Sat Afumaţi Com. Afumaţi2012-04-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
236.690 RON
Profit
152.698 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6210, Ilfov

WEBTRON FUTURE SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 41958940CAEN: 6210
Activ
ILFOV, Sat Popeşti Leordeni Orş. Popeşti-Leordeni2019-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
395.075 RON
Profit
323.749 RON
Angajati
1
FORWARD CODE DESIGN S.R.L.
CUI: 42095669CAEN: 6210
Activ
ILFOV, Orş. Voluntari2020-01-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
384.614 RON
Profit
197.279 RON
Angajati
1

Alte firme din Ilfov

HAPPY KIDS MAGURELE S.R.L.
CUI: 42053167CAEN: 8559
Activ
ILFOV, Sat Dumitrana Orş. Măgurele2019-12-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
275.121 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
CEMA MARKET S.R.L.
CUI: 42053299CAEN: 4711
Activ
ILFOV, Sat 1 Decembrie Com. 1 Decembrie2019-12-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
306.682 RON
Profit
164.214 RON
Angajati
2
PGA ABSOLUT SERVICES S.R.L.
CUI: 42002511CAEN: 7112
Activ
ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni2019-12-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.464.957 RON
Profit
1.202.175 RON
Angajati
1
DONNA-LIL TRADE S.R.L.
CUI: 41557751CAEN: 4642
Activ
ILFOV, Sat Afumaţi Com. Afumaţi2019-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
910.275 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
POWER INSTAL SERVICE SRL
CUI: 36303560CAEN: 4321
Activ
ILFOV, Orş. Popeşti-Leordeni2016-07-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.221.824 RON
Profit
798.395 RON
Angajati
5
AMA FOOD STORE S.R.L.
CUI: 46500373CAEN: 5610
Activ
ILFOV, Sat Domneşti Com. Domneşti2022-07-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
242.995 RON
Profit
75.126 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SIA BUSINESS GROUP S.R.L.?

CUI-ul SIA BUSINESS GROUP S.R.L. este 42053132.

Unde este sediul SIA BUSINESS GROUP S.R.L.?

SIA BUSINESS GROUP S.R.L. are sediul in Romania, ILFOV, Sat Olteni Com. Clinceni, Str. Drumul Mare nr. 129B-129C, 77061, Sat Olteni Com. Clinceni, judetul ILFOV.

Cand a fost infiintata SIA BUSINESS GROUP S.R.L.?

SIA BUSINESS GROUP S.R.L. a fost infiintata in anul 2019 (6 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SIA BUSINESS GROUP S.R.L. in 2024?

In 2024, SIA BUSINESS GROUP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 250.435 RON.

Cati angajati are SIA BUSINESS GROUP S.R.L.?

SIA BUSINESS GROUP S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are SIA BUSINESS GROUP S.R.L.?

SIA BUSINESS GROUP S.R.L. are codul CAEN principal 6210 (Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)).

Ce profit a inregistrat SIA BUSINESS GROUP S.R.L. in 2024?

SIA BUSINESS GROUP S.R.L. a inregistrat un profit net de 94.951 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
2 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.